מה בפורטל?

פודקאסט מובן מאליו – רשימת השמעה לקטנים (ולגדולים)

פודקאסטים – מקטעי שמע (אודיו בלבד, ללא וידאו) מוקלטים, אשר ניתן להקשיב להם בכל עת היישר מאתר האינטרנט. אתרי אינטרנט רבים עוסקים בהיצע של פודקאסטים כמעט בכל עניין – תמצאו הרצאות לימודיות, דעות, קטעי תכניות רדיו, ועוד ועוד, בפודקאסטים באתרים שונים. המלצה על פודקאסטים איכותיים במיוחד!

מערכת "את זה" 09.01.18

 

כמי שזיהתה זה לא מכבר את הקונפליקט בין זמן פנוי להורה המתחיל, לבין הניסיון להציל את ילדיי מבהייה חסרת תוחלת במסכים על שלל סוגיהם – פודקאסטים איכותיים לילדים נרשמים בספר ההורות הפרטי שלי כהצלה ענקית.

 

אל פודקאסט "המובן מאליו", באתר תאגיד השידור "כאן", המכיל פרקים אשר רובם מתאימים לילדים – הגעתי כמעט במקרה, כאשר חיפשנו תשובה לשאלה, מדוע השתנה מספר כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו (ידעתם? לא? אז יש לנו פרק שיענה לכם בדיוק על זה!). הגענו לפרק השישי של "המובן מאליו", "איה פלוטו", אשר אורכו קצת יותר מעשרים דקות (הקשבנו לו, אגב, במהלך הנסיעה ברכב), וגילינו שהוצאת כוכב הלכת "פלוטו" מרשימת כוכבי הלכת של המערכת שלנו היא למעשה לא השינוי הראשון שנערך ברשימה זו.

 

תוך עשרים דקות הגענו הביתה – וכמעט התאכזבנו כשנגמרה הנסיעה. קבענו להמשיך ולהקשיב לנושאים הנוספים ברשימה בנסיעות הבאות שלנו (כבר מזמן לא היתה לי נסיעה שקטה כל כך ברכב, בצירוף ארבעת הדרדקים שלי!).

 

אתר "כאן" מציע שפע של פודקאסטים – לאו דווקא לקטנטנים, המכילים הרצאות וקטעים מושמעים בנושאי היסטוריה, תרבות, כלכלה, פילוסופיה – ועוד המון, וכולם מוסברים באופן ברור ונעים. באתר אפשרות ממש נוחה למצוא פודקאסטים בנושאים שמעניינים אותי, ולמיין תוצאות אפילו על פי אורכם.

 

קטגוריית הפודקאסטים המכונה "המובן מאליו", ומתכוונת דווקא לעסוק בכל מה שהוא אינו מובן מאליו – ההגשה נעימה, ברורה, וההסברים בחלקם התאימו גם לבת החמש שלי.

 

הפרקים של "המובן מאליו" נכתבים ומוגשים על ידי דורון פישלר (מבקר קולנוע, יוצר וכותב, שגם כתב את שלל הפודקאסטים המוגשים באתר). הרעיון היה, לקחת נושאים שנראים טריוויאליים, ולדון בהם באופן לא שגרתי ומחדש. תמצאו פרקים העוסקים בנושאים כמו:

 

  • איך באמת פועל הזיכרון שלנו, ולמה אנחנו זוכרים חלק מהדברים אבל חלק אחר לגמרי פורח מזיכרוננו?
  • האם הלב שלנו באמת ניראה כמו אותו ציור מוכר? ואיך הלב קשור, אם בכלל, לאהבה?
  • על כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו – מי כוכב הלכת הבולט מכולם? ולאן נעלם פלוטו?
  • מהו מכשיר הניווט GPS, ואיך בעצם הוא עובד?

 

אמא, איך זה עובד? (בחיי, לא יודעת!)

 

הילדים שלי הם כל עולמי, והכוונה שלי תמיד היתה לספק להם תשובות מלאות בכל אימת שישאלו אותי שאלה. אך אבוי – בעולם של טכנולוגיה מתקדמת, כשהקצב הטבעי שלהם כל כך הרבה יותר מהיר מזה שלי (ובנוסף, נראה כי הם מתעייפים הרבה אחרי), אני לא תמיד עומדת בהבטחה שנתתי לעצמי אי שם בתחילת ימי ההורות שלי, ולא אחת אני מוצאת את עצמי בלי תשובה לשאלות החכמות שהם שואלים.

 

כך התחלתי לפתח את התחביב של האזנה לפודקאסטים מעשירים ביחד עם הקטנטנים שלי. בתחילה, זה היה עניין של איתור תשובות לשאלות שנשאלו (כשעוד פחות או יותר זכרתי אותן), ולאחר מכן, הפכו הפודקאסטים לדרך נפלאה עבורי להעסיק את הקטנטנים בעיסוק מעשיר תוך שאני מפנה לעצמי זמן איכות (תמו ימי הקפה הפושר!) או אפילו – לדרך נהדרת לבלות זמן ביחד.

 

קחו לכם עשרים דקות, והתמכרו (ביחד או לחוד)

 

אם גם אתם, כמונו, גיליתם שרשימת השמעה טובה מאפשרת נסיעה נוחה ברכב, פינוי זמן למטלות תוך שהילדים סופר עסוקים – או אפילו בילוי של זמן איכות ביחד, מכורבלים מתחת לשמיכה עם הקטנטנים – אתם הולכים להתמכר לרשימת הפודקאסטים האיכותית של "המובן מאליו". האורך הממוצע של הפודקאסטים הוא קצת יותר מעשרים דקות – פחות או יותר כאורך הסבלנות להקשיב של ילד בן שש, וההסברים מונגשים בצורה נפלאה. ההעשרה מובטחת בהמון נושאים.

 

צילום ועיצוב גרפי: "תאגיד השידור כאן".

  • להורים בלבד

  • לומדים עם הילדים לחסוך

  • מערכת "את זה"04.01.18

  • איך מסבירים לילדים שברז מטפטף מבזבז כמויות גדולות של מים? איך מעבירים את המסר שכדאי לתלות כביסה ולא לייבש במייבש חשמלי? ולמה צריך לחסוך בחשמל, במים ובאנרגיה? מיכל קליין, שוחרת חיסכון מילדותה, מספרת על המוטו שלה בבית ומראה איך כל אחד יכול לחסוך בבית בקטן וביחד, והרבה אנשים חוסכים בגדול. מדריך פרקטי לחיסכון!

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים