• VIP
 • מה בפורטל?

  דיוידי :מיטל בגן הירוק

  מיטל היא גננת בגן מיוחד – גן שהפעילות בו מתרכזת בטיפוח סביבה נקייה וירוקה, הגנה על חיות ופיתוח הרגלי תזונה בריאים דרך שירים, משחקים ופעילויות מהנות. הילדים זוכים בזמן צפייה מהנה וההורים מתענגים על די.וי.די עשוי היטב עם מסרים באמת חשובים

  יפעת רוט 02.08.10

   הילדים בגן של מיטל (מיטל סלקמון- רטן המקסימה, מהסדרה "א-בה-גא-ד!" בערוץ "הופ") מבלים כמו בכל גן: בפעילויות, בהכנת יצירות, בהאזנה לסיפור ובארוחות. אבל בגן של מיטל הכל ירוק: הפעילויות מתרכזות בטיפוח סביבה נקייה וירוקה, היצירות נעשות מחומרים שממוחזרים ומהסיפורים שמוקראים בגן לומדים הילדים למה חשוב לא לבזבז מים ומדוע לא כדאי לגרש צפרדעים.

  רעיונות מיחזור ממיטל

  meital_2הילדים בגן הירוק של מיטל שותפים לכל הפעילויות, וממש אפשר לראות איך אפשר בחיי היום יום ליישם את השמירה על הטבע והסביבה. בעזרתו של מר גנני (גיא ברכה, הדוכס ארנולד בסדרה "האי") לומדים על אכילת מזון בריא ועל מה אפשר לעשות עם שאריות של מזון (זבל אורגני), בעזרתו של רועי (רועי עוז) לומדים הילדים על הטבע והחיות ועל הכל מנצחת הגננת מיטל. דמות נוספת היא מר נזק, (ארז שפריר) שהוא הדמות המשעשעת בעלילה, שכל מה שהוא עושה מזיק לסביבה, אך לא מתוך כוונה רעה, אלא פשוט מחוסר מודעות. בעזרת מיטל והילדים לומדים גם מר נזק וגם הצופים איך לשמור על הסביבה בה אנו חיים בצורה מהנה וחוויתית. בלי שנשים לב הילדים גם קולטים מידע חשוב על הסביבה ועל השמירה עליה, כמו כמה זמן לוקח לחומרים שונים להתכלות, (קלקר לא יתכלה – לעולם!) או ששקיות שמושלכות בטבע יכולות לסכן את בעלי החיים.

  אפשר בהחלט לאמץ רעיונות מ"מיטל בגן הירוק":  לצייר על הדף משני צדדיו (הידעתם שבשביל חבילת דפים אחת יכרתו 5 עצים?), לקיים בגן או בין החברים שוק זרוק שהוא שוק יד שנייה שבו הילדים מביאים לגן משחקים וצעצועים שכבר אינם בשימוש ומחליפים ביניהם, יצירות מעיסת עיתון ועוד.

  הדי.וי.די צולם באתרים ירוקים שונים ברחבי הארץ ונעים מאוד לראותו. הכל נראה ירוק וצבעוני, השירים מתנגנים וקליטים. והטקסט מועבר בגובה העיינים ובהומור.

  meital_3ארבעה ילדים בגילאי 3-6 ישבו לצפות בקלטת, ובמשך כשלושת רבעי שעה שרר שקט גמור, למעט הקול מהמקלט. גם הבן הגדול שכבר חגג 6, ומרבית יומו סובב סביב כדורגל ובקוגן, היה מרותק למסך. הדיסק הזה נמצא אצלנו בראש רשימת הדי.וי.די, כי לא רק את הילדים הוא קנה: גם הדוד הסקפטי והביקורתי ציין ש"זה ממש דיסק מוצלח, וכמובן אותי, שכל דבר שעוסק באיכות הסביבה מיד קונה את לבי.

  בישראל ישנם כמה גנים נסיוניים שנקראים "גנים ירוקים" וחלק מהפעילות שלהם דומה למה שרואים בדי.וי.די "מיטל בגן הירוק": יש להם פחי מיחזור, קומפוסטר (מתקן שזורקים אליו זבל אורגני ונוצר בו דשן) ועוד.

  ובביתנו, אחרי שכבר ראו את הקלטת כמה וכמה פעמים, הילדות מפתיעות אותי מדי פעם, כמו משום מקום, בשיר מתוך הקלטת, הבכורה בת ה-6 מתעקשת לעשות יצירה מכל גליל נייר טואלט ואפילו הקטנה בת ה-3 סוף-סוף הטמיעה את עניין החיסכון במים ולא נותנת למים לזרום סתם. 

  ואני יודעת שזה נשמע תמים, אבל כמו שאומרים בסרט: "היום זו ילדותנו ומחר – זה העולם".

  שחקנים: מיטל סלקמון - רטן, גיא ברכה, ארז שפריר, רועי עוז, דניאלה פייטלברג, מיכל מינסטר, מתן קליגר.
  במאי ויוצר: עופר שפריר
  מפיקים: UCM, חיליק מיכאלי, אברהם פרחי, תמי ליאון

  פזמונים: אירית גבעול
  לחנים: שלמה פרי
  תסריט: עופר  שפריר, אירית גבעול
  עיבודים מוזיקליים: טל שגב
  הפקה מוזיקלית: אלדד ירון
  עריכה: יובל אור
  שירה: מקהלת הילדים "שרונית" רעננה
  הפקה
  : לימור שמילה, שי מיכאלי, עופר שפריר.

  לומדים את זה

  מיחזור ואיכות הסביבה

  הערכת כללית: *****

  מחיר: 49.90 שקלים

  להשיג בחנויות מוזיקה, ספרים ובאתר NMC יונייטד: http://www.nmcunited.co.il/

  • גילאי 3-6

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים