• VIP
 • מה בפורטל?

  יוצרים קולאז' תמונות עם הילדים

  נצלו את החופש הגדול לקבץ את כל התמונות שלא נכנסו לאלבום וליצור מהן קולאז' מקסים יחד עם הילדים. תמונות אישיות, תמונות מטיולים בארץ או מחוויות הקייטנה האחרונה ישמשו חומרי גלם מעולים ליצירת מזכרת נהדרת בדרך הישנה והטובה תוך כדי העלאת זכרונות משותפים. רעיון למתנה מקורית

  יפעת רוט 19.07.10
   

  מכירים את הפלאקט שצריך להכין לגן ביום ההולדת? בכל שנה אנחנו עושים אותו אחרת. ביום ההולדת החמישי שלה, היתה דניאל שותפה פעילה בעיצוב הפלאקט. היא עשתה הדבקה קטנה על הפלאקט שסימלה את היצירות שהיא אוהבת לעשות, צבעה את השם שלה, קישטה את הדף ועזרה לחשוב על עוד דברים שהיא אוהבת. הדבקנו אבנים שהיא אוהבת לאסוף ואף גזרנו צורת שמלה מבד, ציירנו ידיים ורגליים והדבקנו תמונת ראש של דניאל.  זה לא לקח הרבה זמן וזה יצא מיוחד ובהחלט שונה מהפלאקטים שראינו במהלך השנה.

  לי קשה עם דף ומספריים, ובכל זאת אני מצליחה לעשות קולאז'ים לבד. רקע צבעוני אפשר ליצור באמצעות דף צבעוני קנוי, או דף שקישטתם באמצעות צבעים ומדבקות. (לפני הדבקת התמונות או לאחריה) אפשר לתת אפילו לילד לצייר ציור או לקשט את הדף בעצמו. את המסגרות השונות של התמונות אפשר ליצור פשוט על ידי גזירת התמונות בצורות שונות. אחרי ההדבקה אפשר להוסיף בטוש עבה או צבע מסגרת מסביב לתמונה. אחד הדברים שאפשר לעשות בעבודת יד ואי אפשר במחשב הוא הדבקות של חומרים שונים כמו בדים, חרוזים, פרחים מיובשים ועוד ואפילו יצירת אפקט תלת ממדי על ידי הדבקת קרטון עבה או נייר דבק דו צדדי עבה בין התמונה לדף. ואני חייבת לומר- אם אני הצלחתי- כל אחד יכול...

  במשפחה של חברה שלי מונחת קופסה בסלון, ובתוכה תמונות מודפסות של בני המשפחה מאירועים ומהזדמנויות שונות: בן העשר בחוג רולר, בת הארבע בגן השעשועים, כל המשפחה בבת המצווה האחרונה ועוד. בכל חופש גדול מתאספים כל ילדי המשפחה ליצירת קולאז' מהתמונות שזכו להיות מודפסות (בעידן הדיגיטלי זה די נדיר, תודו!), ואם צריך תוספות – שולחים להדפסה ועורכים השלמות.

  בכל שנה יוצרים הילדים קולאז' אחר מהתמונות, בהתאם למה שצולם באותה שנה. בהתחלה כל אחד קיבל את תמונותיו ועיצב על נייר בריסטול בצבע שבחר, גזר, הדביק וקישט מסביב.

  בחופש הגדול השני הכינו הילדים קולאז' מכל התמונות של הטיולים של השנה ויצא מיוחד מאוד.

  אמא צילמה תוך כדי יצירת הקולאז'ים את המלאכה המשותפת: התכנון, הגזירה, ההדבקה, וגם את העלאת הזיכרונות ואת הצחוקים. השנה הילדים מכינים קולאז' מיוחד במינו – מכל התמונות שקשורות ליצירת הקולאז' במהלך השנים...

  יצירת קולאז' מהווה פעילות מהנה לילדים בגילאים שונים, הן במסגרת חינוכית (בגן או בקייטנה) והן במסגרת פרטית לאיחוד המשפחה. היא תורמת למיחזור חומרים שלא צריך, לארגון וסידור, לתיעוד וכמובן לזמן איכות משותף.

  קולאז' תמונות ידני

  צריכים את זה

  תמונות משפחתיות

  קרטון ביצוע או קאפה בגודל הרצוי או בריסטול גדול

  מספריים

  דבק

  יוצרים את זה

  אוספים עם הילדים את התמונות שלהם ומארגנים לפי הנושא הרצוי לקולאז': אפשר ליצור קולאז' אישי לכל ילד, אפשר לבחור נושא מסוים, למשל טיולים בשנה האחרונה, בילויים עם דוד אהוב או חוויות מקייטנת הקיץ האחרונה.

  אם רוצים לצבוע את המצע שנבחר (קרטון ביצוע או קאפה בגודל הרצוי או בריסטול גדול) או לקשט את הרקע – זה הזמן.

  מניחים על משטח העבודה את המצע שנבחר ומארגנים עליו את התמונות.

  אפשר לגזור כל תמונה בצורה אחרת או להניח זו על זו כך שהחלקים העיקריים לא יכוסו.

  מקשטים מסביב כיד בדמיון. אחד היתרונות של יצירת קולאז' ידני על פני קולאז' דיגיטלי הוא שניתן לקשט אותו בכל מיני סוגי בדים, ניירות צבעוניים, חרוזים, פאייטים ונצנצים, גפרורים צבעוניים וכל מה שרציתם למחזר ומתאימים לעיטור יצירת הפאר.

  מגוונים את זה

  אפשר לגזור את הקרטון או הפוליגון בצורה מסוימת: ריבוע, מלבן, עיגול, אליפסה או לב.

  כדאי למסגר את הקולאז' כדי שיישמר היטב בעזרת מסגרת ישנה או אצל זגג. אם אתם ממחזרים מסגרת, יש למדוד לפני תחילת העבודה את שטח הפנים ולגזור את המצע שעליו מודבקות התמונות בהתאם למידה.

  מרוויחים את זה

  מודעות לסדר, ארגון ומיון

  שיפור המוטוריקה העדינה

  פיתוח הדמיון, כושר המצאה ומקוריות

  יחסים טובים בין הורים וילדים

  שיתוף ועבודת צוות

  הכרת השונה והייחודיות של כל אחד

  יצירה ומיחזור עם ילדים

  טיפים

  * אם אתם מכינים את הקולאז' על נייר או על בריסטול בגודל4A - כדאי לניילן אותו על מנת שיישמר.

  * אם יש אפשרות – הדביקו שני מגנטים קטנים מאחור, כך שיהיה ניתן לתלות את הקולאז' על המקרר.

  • מזכרות ומתנות

  • ערכת שבעת המינים

  • יעל צמח-גרינשפון04.09.23

  • רוצים להפתיע עם מתנה בריאה ומקורית שמתאימה לחג? צרו בעצמכם ערכת שבעת המינים. הכנו כאן דוגמא עם רעיון לכל אחד משבעת המינים ולעיצוב, אתם מוזמנים ליצור לפי הטעם האישי שלכם ושל מקבל המתנה ולפי האירוע!
  • גילאי 3-6

  • ספר דימויי חיות

  • יעל צמח-גרינשפון26.03.24

  • הדפיסו לילדי בית הספר את ספר דימויי החיות ללימוד חווייתי של ביטויים ומשפטים בהקשר של חיות – פרפרים בבטן, כוח סוס, חיבוק דב, תולעת ספרים ועוד. תנו להם לכתוב אסוציאציות וחוויות שקשורות לביטויים אלו. מרוויחים לימוד חווייתי, העשרת השפה העברית ואוצר המילים, פיתוח הדמיון והיצירתיות, הכרת חיות וקשר טוב בין האחים, כמו זוג יונים

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  שחר אקם
  15 יולי, 2017
  ממליץ על מגוון כפר סבא יוצרים קולאז תמונות מדהימים!

  בניית אתרים - בניית אתרים