• VIP
 • מה בפורטל?

  שערו של בית דין

  הספר "שערו של בית דין" מתאר את סיפורה של משפחה יהודיה מעיניה של ילדה בת 11, בכפר בהונגריה, בזמן מלחמת העולם השנייה  ולפניה. זהו סיפור הישרדות של משפחה – אם וששת ילדיה, שנאחזו זה בזה והצליחו להישאר יחד, ואף לשרוד יחד את המלחמה ולהינצל. יעל צמח-גרינשפון שלחה מכתב לשולמית גולני בעקבות קריאת הספר ומזמינה גם אתכם!

  יעל צמח-גרינשפון 22.04.17

  תעודת זהות

  • מיועד לגיל:10-13

  • נושאי לימוד:יום השואה

  • כתיבה:שולמית גולני

  • הוצאה:אופיר ביכורים

  • תיאור:סיפורה של משפחה יהודיה מעיניה של ילדה בת 11, בכפר בהונגריה, בזמן מלחמת העולם השנייה ולפניה

   

  שולמית יקרה,

  את אישה מרגשת מאוד! סיפור ההישרדות שלך ושל משפחתך מעורר השראה ומשדר תחושה טובה וחיזוק הערכים החשובים בחיים!

  ההישרדות שלך ושל בני משפחתך היא דוגמא מצוינת להישרדות אמיתית! עבור הילדים של היום המילה "הישרדות" מתקשרת לסדרת הריאליטי הנושאת שם זה, שבה מושם דגש על התכונות הבסיסיות הדרושות כדי לשרוד. סיפור חייך כרוך במלחמה האמיתית להישאר בחיים, ולא בסדרת טלוויזיה, והוא מוכיח שמעבר לתכונות הבסיסיות חיוניות ביותר חוזקות הנפש, השיתוף והביחד, הסולידיות והאחווה.

  אמך היתה אישה חזקה וחכמה כאחד – ההיערכות המוקדמת לכל צרה שלא תבוא עם נתחי הבשר הלבן ושמיכות הפוך שהצילו אתכם מרעב ומקור מוות היא דוגמא אחת בלבד. ההתעקשות הפנאטית שלה שתישארו יחד מנעה מכם את הנורא מכל – להיפרד זה מזה. זו גבורה בהתגלמותה, זו התעקשות מתוך הבנה עמוקה עד כמה חשוב לשמור על הקן המשפחתי במלוא מובן המילה.

  בכיתי כשקראתי את פרק הסולידריות המשפחתית, כל אפיזודה שתוארה בו המחישה לי יותר מכל כמה חשובה המשפחתיות ותחושת השייכות. ברגעים קשים נמדדות התחושות הללו, וכל אחד מכם גילה בשיתוף עם האחרים את האחווה והאהבה הרבה ביניכם. אמא שמגדלת ילדים כאלו היא אמא שכולה לב אחד גדול.

   

  הנגשה לדור הצעיר

  השכלת לכתוב בשפה פשוטה שמדברת אל כולם בגובה העיניים. התיאורים והסיפורים מומחשים בצורה מיטבית, כך שהקורא מרגיש חלק מכל זה, כאילו חווה יחד אתכם הכל.

  החיבור למציאות שלך מועבר באופן טבעי בהשוואות השונות. התחברתי במיוחד לסיפור הרכבת שתואר על ידי הדגשת הפער בין הרכבת הצוהלת שסימלה בילדותך את בוא אביך חזרה הביתה לבין הרכבת המאוחרת – רכבת הבקר עמוסת האנשים שלא יכולים לנשום. אין לי ספק שכל מי שקרא ויקרא תיאורים אלו ואחרים – יפנים את תחושותייך ואת מה שעברת.

  שיבצת בשתי וערב מאוזן את תיאורי התלאות והקשיים לצד הרגעים היפים יחסית בצורה שמעוררת השראה. למרות ההתרחשויות המזעזעות שחווית מסביב – לא ראית צורך לתאר את הזוועות, לעסוק בחשבונות עם מי שגרם לכל אלו – להיפך, הדגשת את המעשים המעטים של האנשים הטובים, אלו שעזרו, שהפגינו אכפתיות, ששמרו על אנושיות ולא נסחפו עם גורמי הזוועות. התכונה של לראות את הטוב בכל דבר, ולו בתוך הסיטואציות האיומות ביותר של השואה היא תכונה נדירה!

   

  ערכים לחיים

   הסיפור המרגש הזה טען אותי בהידוק התובנות כמה חשובים הערכים והמסרים שהעברת בספר בצורה כל כך אנושית ופשוטה.

  אני לוקחת איתי חיזוק מהתכונות הנדירות שבך ובבני משפחתך – נחישות והתמדה, אופטימיות, שיתוף ואמון הדדי ושפע של אהבה. אני מרגישה שכל מי שקורא את הספר הזה, לא חשוב באיזה גיל מקבל ממך וממשפחתך את כל אלה לחיים טובים יותר.

   

  בהערצה רבה,

  יעל צמח-גרינשפון

   

  לקריאת הספר "שערו של בית דין" בפורמט דיגיטלי

   

   

   

  • מוצרים מומלצים

  • חוברת מודפסת העברית שלי

  • מערכת "את זה"11.02.24

  • אם אתם רוצים ללמד את הילדים עברית תקנית בדרך חווייתית בשלב מוקדם ולמנוע טעויות דיבור וכתיבה – זו החוברת בשבילם! הילדים יכירו, ילמדו ויתרגלו נושאים בסיסיים בשפה עברית: יחיד, זוגי, רבים ורבות, שם המספר, מילים נרדפות, זכר ונקבה, מילים הומופוניות למניעת שגיאות כתיב, ניבים וצירופי לשון, הפכים ועוד! החוברת מיועדת לבני 6-9

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים