• VIP
 • מה בפורטל?

  בית ביאליק בתל אביב

  בית ביאליק ברח' ביאליק בתל אביב חושף בפני ילדים בגילאי 4+ מידע רב על חיים נחמן ביאליק, חייו ויצירותיו בדרך חווייתית. מומלץ לבילוי משפחתי

  מאיה שלום 23.11.11

  תעודת זהות

  • מיועד לגיל:3-13

  • איזור:מרכז, תל אביב

  • מיקום:רח' ביאליק 22, תל אביב.

  • טלפון:03-5254530 , 03-5253403

  ברחוב ביאליק במרכז תל אביב, בין דיזנגוף סנטר לשוק בצלאל ושוק הכרמל, שוכן בית ביאליק – הבית שבו התגורר המשורר הלאומי. בבית מוצגים החדרים התמונות, מידע רב, ספרים ויצירותיו הרבות, בליווי סיורים מודרכים ואטרקציות נוספות בחגים.

  אנחנו זכינו לבקר בבית ביאליק בחג, שבו נערך סיור מיוחד עם דמויות משירי ביאליק. אחד המאפיינים של בית ביאליק בולט בדרך החווייתית שדרכה למדים ילדים בגילאים שונים על האיש, פועלו ויצירותיו.

  בית ביאליק אינו מוזיאון רגיל המציג יצירות ומוצגים. כל מהותו של האיש החשוב הזה מועברת דרך ביקור בחדרים שבהם יצר, האח המעוטרת בדקל המשתקף מהחלון, השירים והסיפורים שכתב, סדנאות יצירה ואף שירים בליווי גיטריסט!

  בכניסה קיבל את פנינו שחקן שהתחפש לביאליק, כולל מקל ההליכה! הוא סיפר שהשירים שלו התפזרו בבית וצריך למצוא אותם. הסתובבנו בין החדרים וחיפשנו שירים. בת הארבע שלמדה על ביאליק בגן התמוגגה וכך גם אחיה בן השמונה וחצי שלמד על ביאליק בבית הספר:

  1. בחצר מצאנו קן ציפורים עם שלוש ביצים מהשיר "קן לציפור" ושרנו יחד עם ביאליק.
  2. בתוך הבית ישבנו ליד האח, וביאליק הסביר שהוא הגיע מארץ רוסיה הקרה ושם מתחממים מול האח. על האח מצויר דקל כמו הדקל שמשתקף מהחלון של בית ביאליק.
  3. בסלון ישבו שתי בנות על כיסאות ושתו קפה ורבו כל הזמן מי הכי יפה, צילי או גילי. ביאליק אמר להן להפסיק לריב כל הזמן והקריא את השיר.

  עלינו למעלה. ראינו במדרגות את התמונה הגדולה של ביאליק ותמונה גדולה של אשתו. יחד עם איש עם גיטרה שרנו את "נד נד", "רוץ בן סוסי" "פרפר נחמד" ועוד שירים שקיבלו נופך משמח באמצעות הנגינה בגיטרה.

  בחדר אחר פגשנו עציץ חמניה צהוב גדול שבכה כי הוא רצה להיות עם כל החברים שלו בגינה. בת הארבע צעקה: "זה פרח עציץ", וביאליק דיקלם מהעמוד המפורסם בספרו: "מן הגינה פרח עציץ, כל היום הגנה יציץ...".

  בחדר האחרון מוקרנת מצגת על ביאליק ובחדר נוסף ספריו העתיקים, שירים, איורים מספריו. הילדים זיהו את האיורים מהשירים המוכרים להם ונהנו מכך מאוד.

  אין ספק שעלילת השירים מומחשת באופן יוצא דופן בצורה זו עבור הילדים המרותקים.

  המשכנו ביצירה של כובעים צבעוניים ויפים מכוסות חד פעמיות – רעיון מצוין למיחזור ואיכות הסביבה.

  הדבקנו עליהם ציורים מהשירים והסיפורים של ביאליק. צבענו, גזרנו, השחלנו חוט ושמנו את הכובעים המצחיקים על הראש.

  הכרטיס לבית ביאליק משולב עם בית העיר, כך שאפשר לתכנן בילוי ארוך המשלב את שני הבתים.

  בבית העיר שמול בית ביאליק צפינו בקרקס מקסים עם להטוטנים שטיפסו על חבלים, קפצו, התנדנדו ולא נפלו על המזרן. הילדים נהנו מאוד.

  מיועד לגיל: 4-13

  מיקום: רח' ביאליק 22, תל אביב.

  טלפון: 03-5254530 , 03-5253403

  • בילויים מומלצים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים