• VIP
 • מה בפורטל?

  ביטלס לילדים

  סיפורה של הלהקה המפורסמת בעולם, מתחילת דרכה כארבעה חברים צעירים בליברפול האפורה, דרך ההופעות, האלבומים, הביטלמניה וסרטי הקולנוע, ועד לצלילה אל פפרלנד הצבעונית בצוללת הצהובה. מה זה ביטלמניה? מי זה הניבתן? והאם זה באמת נכון שכל מה שצריך זה אהבה? שעה וחצי מרתקת מלווה בהעשרה משמחת במיוחד

  יעל צמח-גרינשפון 04.11.18

  תעודת זהות

  • מיועד לגיל:6-13

  • איזור:אזור הדרום, אזור השרון, אילת והסביבה, באר שבע והנגב, הגליל, זכרון יעקב והסביבה, חולון, תל אביב

  • מיקום:משתנה

  • טלפון:052-3695355

  • אתר:להרשמה

  • פייסבוק:החוג לתולדות המוזיקה

  בעידן של סרטוני הווידיאו המצחיקים, האנימציות המתוחכמות והמוזיקה באיכות מוקפדת – משימה לא פשוטה היא לרתק ילדים בני 6+ במשך שעה וחצי בנושא להקה מלפני 50 שנה, מפורסמת ככל שתהיה. ישיב כהן, איש מוכשר באמת עושה את זה בגדול בתבונה וברגישות. התוצאה מדברת בעד עצמה, וניכר בכל דקה במופע שקטעי השירה, הסרטונים, הסיפורים והפרטים נבחרו בקפידה רבה ותוך סינון כך שיהיה מעניין, מעשיר, מצחיק וישמח את הצופים, ילדים והורים כאחד.

  כבר הבחירה באוזןבר מעולה. מדובר על בר שמתקיימות בו הופעות חיות, שונה בתכלית מנוף המופעים מלאי האפקטים המיועדים לילדים, בהחלט שינוי מרענן. הבחירה האולטימטיבית הזו באה לידי ביטוי כשסיפר ישיב על ההופעה הראשונה של הביטלס בליברפול באולם בסדר גודל כמו זה שישבנו בו – אין המחשה יותר טובה מזו!

  ישיב מספר בגובה העיניים של הילדים על הלהקה, מציג את חבריה בתמונות רבות, מחדד ומדגיש שינויים במראה, בקול, בהתנהלות שלהם לאורך השנים וחושף פרטי מידע מרתקים גם להורים. הכל מלווה בהמחשה ויזואלית וקולית, באמצעות תמונות, קטעי שמע וקטעים מצולמים.

   

  הביטלס – One direction  של היום

  כשיצאנו התעניינתי מה הכי עניין את הילדים. כמה מהם הזכירו את הקטע שבו מראים שאחת המעריצות של הביטלס מתעלפת בהופעה שלהם. אחד מהם הסביר: "תראי, הביטלס הם להקת One direction  של היום, אבל היום לא מגיעים לרמה כזו של התרגשות והתעלפות". הילדים שמכירים היטב את מושג ההערצה לזמרים פערו פה כשצפו בתופעת הביטלמאניה – הטירוף אחרי הביטלס.

  קטע שאי אפשר בלעדיו הובא מסרט שצולם על יום בחיי הלהקה. הקטע מראה את הלהקה בדרכה ללונדון להקלטות כשעדר שלם של מעריצים רודף אותם. המחשה נפלאה שמסבירה היטב את ההחלטה שהתקבלה להקליט תקליטים ולא להופיע ברבים. משיחה עם בני העשר שערכנו אחרי המופע היה ברור שהם קיבלו בהבנה את ההחלטה המשמעותית הזו, כנראה בזכות ההמחשה של הסרט.

  ישיב נשאר עם היד על הדופק בכל מה שקשור לקהל – מוודא שכולם מבינים על מה הוא מדבר כשהוא מזכיר תקליט, כשהוא מדבר על ההופעה החיה הראשונה בעולם ועוד מונחים ואירועים שהיום נראים מובנים מאליהם. ההרצאה של ישיב מרתקת כי היא מדגישה את המסרים האוניברסליים של הביטלס, למשל חברות, אהבה ושיתוף פעולה – ערכים שמרגשים תמיד, ומגשרים בין הדורות.

  לאורך המופע משובצים שירים בעלי מסרים, בכולם מסתתרים סיפורים, ומה שיפה ומרגש – ישיב מזמין 3 חברי להקה לשיר איתו בדיוק בהרכב של הביטלס.

  חלק לא מבוטל מוקדש לשיר "אנו גרים בצוללת צהובה", ובצדק. רוב הילדים מכירים את השיר, ומקבלים כאן ערך מוסף – את הסיפור המרתק של הסרט, קטעים נבחרים מהאנימציה המדהימה של הסרט המקורי, קטעי השיר בשפות שונות ולסיום ביצוע מקורי של השיר בשילוב גירסת הביטלס והגירסה הישראלית. כולנו יצאנו עם השיר בפה ובלב!

   

   הרצאה, שירה וכלי הקשה – ישיב כהן

  בס ושירה – יונתן יידוב

  קלידים ושירה – שי רוט

  גיטרה ושירה – קוסטה קפלן

   

  לעדכון מועדי המופעיםעמוד הפייסבוק 

  לפרטים:  [email protected]

  • בילויים מומלצים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים