• VIP
 • מה בפורטל?

  ערכת בריאות לגננות

  ערכת הבריאות לגננות מתאימה בדיוק לקראת ט"ו בשבט, חג הפירות והירקות מכמה סיבות טובות! תארו לכם ילדים בני 4 מגיעים הביתה ומבקשים שתשימו להם על הצלחת ירקות ב-5 צבעים. תארו לכם שהם מבקשים לשתות רק מים, מנביטים קטניות לארוחת הערב המשפחתית הבריאה ומקשטים רכבת מירקות. אלו הקסמים שאיריס גרינשפון עושה לילדים באמצעות ערכת בריאות אולטימטיבית שמכילה סרטונים מושקעים, אביזרים, משחקים, לוחות וכרטיסיות והרבה עצות חכמות לגננות.

  מערכת "את זה" 18.01.19

   

  נושא השמירה על הבריאות הוא חלק ממערך הנושאים המלווים כל גננת מגיל שנתיים. כל אחת מביאה את הנושא בצורות שונות.במיוחד לאחר החגים, כשגננות מטמיעות את ההרגלים הנכונים בגן ובחיים בכלל, מתאים לשלב את נושא התזונה הנכונה, ואין קל יותר מאשר להיעזר בערכת בריאות מקצועית מוכנה.

  איריס גרינשפון, מומחית לאורח חיים בריא, יצרה קופסת קסמים רב פעמית שמכילה את כל מה שצריך כדי להעביר לילדים את ערך הבריאות בדרך חווייתית שתשאיר את חותמה לכל החיים!

  בערכה 6 נושאי בריאות מרכזיים חשובים לילדים:

  1. חלבונים – כל מה שטוב לגופנו
  2. פירות – מתנה מתוקה מהטבע
  3. ירקות – קשת של צבעים
  4. מים – המשקה של החיים
  5. פעילות גופנית – כיף וגם בריא
  6. שיניים – ללעוס, לצחצח, לשמור

   

  הנושאים מלווים בסרטונים מוכנים לצפייה, לוחיות וכרטיסיות משחק, אביזרי הפעלה, הצעות לפעילויות בגן, מתנות לכל ילד, חוברת מעקב שהילד ממלא בגן ובבית, ועוד הפתעות! למשל – ערכת הנבטה של קטניות (בלי צמר גפן), מה אוכלים כדי לשמור על השיניים עם ערכת סימון צחצוח, כרטיסיות של פירות לאינספור משחקים כיפיים, לוח מסלול בריאותי בסגנון סולמות וחבלים. בקיצור – חלומה של כל גננת! הכל כבר בפנים!

  דורית חזן, גננת בגן ירוק בירושלים השתמשה בערכת הבריאות ונעזרה בה מאוד: "ערכת הבריאות של איריס כפית ירוקה עזרה לי  מאוד להטמעת אורח חיים בריא בגן. אנו צופים בסרטונים.משתמשים בתמונות להמחשה.כל ילד קיבל את חוברת המדבקות וטבלה לסימון הצבעים. הילדים התחברו לאיריס כפית ירוקה ורצו לצפות בה!".

  ערכת הבריאות לקראת חגים 

  חנוכה – חג השמן, הוא לא החג הבריא ביותר בלשון המעטה! זו בדיוק אחת סיבות לכך שדווקא לקראת חג זה כדאי לחזק את נושא הבריאות אצל ילדי הגן ולהציע תחליפים להורים. סיבה נוספת – לימוד נושא האור מזמן לימוד צבעים, אחת השיטות של איריס גרינשפון ללימוד נושא התזונה הנכונה לילדים בגילאי הגן. דורית הגננת: "בחנוכה נתנו דגש על הצבעים ראינו שיש נרות בצבעים שונים וכל יום בדקנו והשוונו את הצבעים של הנר ולצבע בטבע". הכל בערכה המצוינת לגננות!!!

  ט"ו בשבט – לקראת ט"ו בשבט אני מתכננת להקרין שוב את הסרטונים העוסקים בצבעי הירקות והפירות של איריס המקסימה וכן לדבר על הנבטת הקטניות!

  איריס גרינשפון מבינה שהגננת מתכננת את כל הנושאים בגן, ובטח את נושא הבריאות, ולכן חשוב לצייד אותה באביזרים המתאימים. הערכה מעניקה רעיונות להקפת הנושאים העיקריים בצורה רחבה. למשל נושא שמירה על השיניים – בנוסף לשיננית שמגיעה לגן ומלמדת את הילדים איך מצחצחים נכון, בערכה ניתנות עצות לאכילה נכונה ששומרת על בריאות השיניים וכן מדבקות צחצוח שיניים ומעקב! ההשלמה הזו חשובה מאוד בכל תחום ללימוד ילדים בגילאים קטנים, ומלווה את הילדים ומשלימה את הנושא עד הסוף.

   

  סרטונים מושקעים

  כל פעילות בנושא מסוים מתחילה בהקרנת סרטון קצר ומלא בכוח ואנרגיה תרתי משמע. איריס סוחפת את הילדים לקבל כוחות ולהיות חזקים כל פעם בעזרת אמצעי אחר – פעילות גופנית, שתיית מים, אכילת חלבונים ועוד. הכל מוצג בשפה המתאימה להם ומוצג מהעולם שלהם, למשל הפירות הם מתנות של הטבע בכל צורה וצבע!

  הסרטונים צבעוניים ומושקעים, מצולמים באיכות גבוהה מאוד. לא מדובר על הרצאה משעממת, אלא על משפטים קצרים בשפה ברורה מלווים בתמונות, אנימציות והמחשות בתמונות.

  איריס סוחפת את הילדים להכיר את הכוח של הירקות על פי צבעם (בדיוק בגיל שבו הם מתעמקים בנושא הצבעים!), משיבה על השאלה מדוע השיניים של החיות חזקות ובריאות למרות שהן לא מצחצחות, מסבירה מדוע ארוחת הבוקר הכי חשובה ביום, ומתעמקת בפשטות בהכרת אבות המזון ומרכיביו.

  פתיחי סרטונים לדוגמא:

  ירקות

  מים

  שיניים

  הכל כבר מוכן

  לערכה מצורף דף מסודר המחולק לפי 6 הנושאים ובכל אחד מפורט מה בערכה, כולל דף הסברים. הגננת מקבלת רעיונות לפעילויות כולל מתווה מפורט איך לקיים פעילויות שונות לאחר הקרנת הסרטון. המתווה כולל הנחיה להצגת הנושא עבור הילדים, שאלות הכוונה לדיון במליאה, פעילות בעקבות הצפייה (תוך שימוש במה שמצורף לערכה!) ואפילו רעיונות להמשך החוויה בבית!!

  איריס גרינשפון יודעת שבגילאי הגן הילדים צריכים המחשה, ולכן בערכה תמצאו לוחות תצוגה לגן, לוח משחק של סולמות וחבלים במסלול הבריאות, כרטיסיות משחק מקוריות של ירקות ופירות, מדבקות, לוחות סימון, פליירים לציור ארוחות בריאות ועוד – הכל במטרה להעביר את נושא הבריאות בדרך של משחק והנאה.

   

  הערכה מיועדת ל-35 ילדים!!!

  כמה עבודה חוסכת הערכה לגננת שלא צריכה לחפש כוסיות הנבטה, להדפיס ולניילן כרטיסיות, ליצור לוח משחק. כל מה שנשאר לגננת – לפתוח את הערכה

  ולהתמוגג מהשפע המקצועי.

   

  ממשיכים בבית 

  ניכר כי הושקעה מחשבה רבה בכל הפרטים הקטנים, כולל איך להמשיך את הקניית הרגלי האכילה הבריאים שנלמדו והועברו בגן – גם בבית. כל ילד מקבל לוח שבו הוא מסמן אילו ירקות אכל לפי צבעים! כל ילד מקבל דף מודפס צבעוני שבו הוא מדביק מדבקות מוכנות הקשורות לנושא שלמד – בדיוק כמו שילדים אוהבים!

  אנחנו הכנו את הקרקרים הבריאים יחד עם הילדים וזכינו לחוויה בריאה וטעימה!

   

  על היוצרת – איריס גרינשפון

  אמא לשלושה, מומחית להטמעת כלים לתזונה טובה ואורח חיים בריא למשפחות. בעלת תואר ראשון ותואר שני בתקשורת פוליטית – אוניברסיטת תל אביב. מדריכת כושר בוגרת מכון ווינגייט. מאמנת מוסמכת מטעם לשכת המאמנים הארצית – 6 שנות ניסיון כולל התמחות באימון קבוצות.

  מרצה ומנחה הורים, אנשי חינוך ותלמידים לאורח חיים בריא.

   

  המידע בערכה מלווה על ידי קרן סגל – דיאטנית קלינית.

  הערכה מאושרת על ידי משרד החינוך.

   

  לרכישה:

  ערכה ממוקדת גננת – כוללת סרטונים, מערכי שיעור, משחקים למליאה. מחיר: 350 שקלים בלבד!

  ערכה מלאה – הכוללת את כל המשחקים, חוברות, מתנות, מדבקות.

  מחיר: לפי 4.5 שקלים לילד לפעילות.  כפול 6 פעילויות כפול 35 ילדים=925 שקלים. גנים/צהרוניות עד 20 ילדים: 790 שקלים בלבד.

   

  לרכישת הערכה:

  איריס גרינשפון.

  טלפון: 054-6682288

  מייל:[email protected]

  אתר: www.greenspoon.co.il

   

   

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים