מה בפורטל?

הפעלה לחגיגות עגולות

אם אתם מחפשים הפעלה מעולה לכל המשפחה בהתאמה אישית להיסטוריה של אחד המשתתפים (בדרך כלל לגילאים עגולים!) – הנה רעיון של יעל צמח-גרינשפון שהוכיח את עצמו מניסיון: משחק זיכרון להתאמת אירועים אישיים ואירועים היסטוריים לפי שנים. הצלחה מובטחת!

יעל צמח-גרינשפון 02.06.22

לכבוד חגיגות ה-70 של אמיליה גרינשפון, חמותי המקסימה, הכנתי משחק זיכרון לפי השנים בחייה בהתאמה לאירועים היסטוריים שקרו בעולם. באירוע המשפחתי שהפקנו לכבודה, הפכנו את כל הקלפים, וכל אחד בתורו ניסה להפוך 2 קלפים בעלי אותה שנה. זו היתה הצלחה גדולה מלאה בהעמקת הידע על מה שקרה לסבתא ומה שקרה בעולם, הפעלה מהולה בשמחה רבה!

הכנת המשחק דורשת היערכות והשקעה, אבל זה שווה. אפשר גם להזמין משחק בהתאמה אישית לאירועים שלכם בוואטס אפ: 054-5601019.

תארו לכם: כל המשפחה עסוקה במהלך שעה במציאת 2 קלפים תואמים של אותה שנה. על שני הקלפים מופיעה אותה שנה, אבל הפירוט שונה: בקלף אחד כתוב אירוע אישי שנערך באותה שנה (בדרך כלל לכוכב המסיבה) ובקלף השני – אירוע היסטורי ידוע שקרה באותה שנה.

המשחק חושף אירועים משמעותיים בחייו של החוגג ומעניק לו הזדמנות לשתף במה שקרה, מלמד על אירועים שקרו בישראל ובעולם באותה שנה ומעניק פרופרוציה של השנים למשתתפים.

בואו תראו איך מכינים את ההפעלה:

 

משחק זיכרון לפי שנים

של יעל צמח-גרינשפון

צריכים את זה

דפי בריסטול / ניירות לבנים

טושים עבים

מספריים

מכינים את זה

 1. שואלים את בעל החגיגה שאלות על אירועים עיקריים בחייו לפי שנים: באיזו שנה נולד, באיזו שנה עלה לכיתה א', באיזו שנה התחתן, באיזו שנה קנה את הדירה הראשונה ועוד. עורכים את המידע בטור לפי השנים.
 2. בטור מקביל משלימים מידע על כל שנה – מה קרה באותה שנה בישראל/בעולם.
 3. סופרים את מספר השנים ומכפילים ב-2 (לכל שנה- 2 קלפים).
 4. יוצרים קלפים לכל שנה, כך שיהיו 2 קלפים תואמים לכל שנה: אחד עם אירוע אישי של החוגג, אחד עם אירוע היסטורי (חפשו באינטרנט).

מומלץ ליצור קלפים בגודל 5A כדי שיהיו גדולים מספיק להפעלה של המשפחה כולה.

 • ניתן להכין את הקלפים במחשב או בכתב יד.
 • ניתן להכין את הקלפים על דפי בריסטול או לניילן.

משחקים את זה

 1. מניחים על שולחן גדול את כל הקלפים הפוכים.
 2. כל אחד בתורו חושף 2 קלפים במטרה לחשוף 2 קלפים של אותה שנה.
 3. המנצח הוא המשתתף שחשף יותר זוגות קלפים תואמים.

 

 • הקלפים הם מתנה נהדרת לסבא/סבתא לגיל עגול או חצי עגול.

 

ניתן להזמין משחק בהתאמה אישית לאירועים שלכם.

להזמנות בוואטס אפ: 054-5601019.

 

 

 • הפעלות

 • צריך רק שקיות ניילון

 • מערכת "את זה"14.12.23

 • יש לכם שקיות ניילון מהקניות האחרונות בסופרמרקט? זה מספיק ל-12 רעיונות שונים להפעלות שונות! יוסי צדקה, מדריך תנועה ויוגה לילדים בגיל הרך, מציע לאסוף שקיות כמספר המשתתפים, לארגן מוזיקה שמחה ברקע ולהתחיל בתנועה. קיראו היטב את הוראות הבטיחות לפני שמתחילים!
 • גילאי 10-13

 • מתחם הקטר 70414

 • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

 • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים