• VIP

  מה בפורטל?

  ננצח בזכות ההשראה והרוח

  חיזוק לא שגרתי, סיפור בדרך אחרת ומבחר תכנים מוכנים המתאימים למלחמה

  29.10.23

  השבת של השבעה באוקטובר 2023 הפכה את חיינו לשבעה אחת גדולה. המלחמה הקשה ביותר בתולדות ישראל מותירה אותנו מזועזעים וחסרי אונים אל מול הזוועות, הלב נקרע ולא נרגע.

  כהורים האחראים על העברת המסרים אל הילדים שלנו בכל גיל ועל ההשראה בחיים, רבים מאיתנו נתנו דוגמא אישית למעורבות הדדית, למתן תרומות ולהשתתפות בפעולות התנדבות במאבק על הבית בכל דרך, וכך עלינו להמשיך בדרך לנצח בעזרת הרוח!

  כל אחד לפי יכולתו וכולנו ביחד עוטפים את תושבי העוטף ומחבקים את משפחות הנרצחים, החטופים, הנעדרים והפצועים. המשיכו יחד עם הילדים ברוח ההתנדבות שמראה את האחדות של העם שלנו בזמנים קשים.

   

  דור גיבור

  הפעם אני רוצה להתייחס אל הילדים הגדולים שלנו, בני הנוער, החיילים והמשוחררים. אם עד המלחמה נאמר על בני הדור הזה שכל מה שמעניין אותם הוא המכשיר הנייד שהפך להיות עבורם עוד יד, שהם עסוקים בעצמם ולא בסביבתם, שהם זקוקים לתרגול של מיומנויות קבלת החלטות, הרי שבשבת 7.10.23 הם הוכיחו אחרת!

  התושייה והנחישות של החוגגים במסיבה ברעים הראו כמה הם אכפתיים, עוזרים ונרתמים למשימת החיים שלהם ושל חבריהם בלי לחשוב על עצמם, סיפורי הגבורה של הילדים שנותרו בממ"דים ללא הורים וידעו מה לעשות הוכיחו שהם יודעים לקבל החלטות שהצילו את חייהם. זה הדור הבא של ישראל, ואנחנו צריכים לחזק אותם על התנהגותם ולהעביר את זה הלאה. הילדים שלנו למדו את ההסטוריה על בשרם, ותפקידם יהיה להעביר ולשתף את הדורות הבאים.

   

  מה לעשות עם הילדים?

  • סיפור אחד בלבד – מספר הנרצחים, החטופים והנעדרים והפצועים הוא בלתי נתפס לילדים בכל גיל. ילדים מבינים וחשים יותר טוב באמצעים מוחשיים, ומספיק סיפור גבורה אחד ללא התיאורים הלא רצויים. לכן – ביחרו סיפור אחד בלבד בהתאם לגיל, למידת הקרבה לאירועים ולמה שחוו הילדים שלכם. אתם מכירים הכי טוב את הילדים שלכם ויודעים הכי טוב מה כדאי לספר ומה לא, אתם יודעים הכי טוב מה יעשה להם טוב. אמא אחת סיפרה לי שבאזעקות עשו עם השכנים משחק מי מגיע ראשון אל המקלט והילדים חיכו לאזעקות במקום לבכות….

   

  • הדובה חייכה – ספר דיגיטלי חינם העוזר להתמודד ולתווך את התקופה המורכבת הזו לילדים במילים פשוטות מעולם הילדים הקטנים.

  כאשר סופה איומה זורעת הרס ביער של דבי הדובה, היא וחבריה מוצאים מחסה במערה, ומתמודדים עם קשת הרגשות והקושי תוך שימוש בשיטות לחיזוק החוסן הנפשי. לאחר שהסופה חולפת, החיות עובדות יחד כדי לנקות ולבנות מחדש את היער, ולהפוך אותו שוב למקום בטוח ויפה. סיפור מלא תקווה זה מלמד ילדים על עמידות ונחישות בהתמודדות עם קשיים, חמלה, ושיקום לאחר אבדן בעזרת קהילתיות ועבודת צוות.

  הספר שנכתב במהלך אוקטובר 2023 מלווה בהדרכת הורים ועצות שימושיות להתמודדות במצב הקושי שאנו עוברים כעת.

  • מה אומרים כשאין מילים? מילון מונחי מלחמה לצד הסברים מותאמים לפי גיל כדי לאפשר שיח. הגדרות של מילים וצירופים שלא פשוט להסביר אותם, למשל: "מחבלים", "גדר", "חדירה", "עזה", "אזעקה", "כיפת ברזל", "חללים", "רקטות" (עמותת גושן).

   

  • למחזר עולם טוב יותר – סבתא זמירה מציעה למחזר וליצור עולם טוב יותר עם הילדים, בדיוק על פי החלומות והפנטזיות שלכם, והכל מתחיל ביצירות של הילדים. תכננו והקימו עם הילדים פארק שעשועים צבעוני שבו כל המתקנים שהם חולמים עליהם, הדמויות, ההרפתקאות וההפתעות.

   

  • מבחר גדול של פעילויות והפעלות לילדים מחוץ למסך:

  משחקים להדפסה

  מתכונים שילדים אוהבים

  מוצרים חינוכיים לילדי בית הספר היסודי

  • לימוד תנ"ך לפיתוח מיומנות!

  •  

  • יעל צמח-גרינשפון19.06.24

  • "ויאמר לו: מי שלא יטען את הטלפון שלו – דמו בראשו", "ויאמר ליהושע: יש לך 24 סירות קייקים, ועכשיו תן סירה אחת לכל שבט, ויעש כן" – אלו דוגמאות מתוך מה שכתבה יהלי בכיתה ד' בשפת התנ"ך. כמה מיומנויות התנ"ך יכול לפתח, איך מחבבים את התנ"ך מגיל קטן ומה הקשר לתכנות?? 

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים