• VIP
 • מה בפורטל?

  הגדות לפסח לילדים

  לקראת חג הפסח הממשמש ובא, ריכזנו מבחר של הגדות לפסח מיוחדות שמתאימות לילדים ולכל המשפחה. כל הפרטים על ההיצע הגדול של ההגדות בשוק בתוספת של המלצה וחידוד של ענבר וולף – צריך רק לבחור כל הגדה לפי הייחוד שלה הגדה של פסח הגדה של פסח המשלבת סיפורים, שירים ודקלומים ברוח החג, האביב וארץ ישראל.

  מערכת "את זה" 21.03.21

  הגדה מקסימה, צבעונית ומתאימה ביותר לילדים. בצד אחד של הדף ההגדה בנוסח מלא, עם כתב גדול, מודגש ומנוקד,

  ומצד שני החלק הכיפי לילדים - סיפורים ומשלים כמו: "עושה הנפלאות", "ילדי האור והדרור" ו"מה בישרה כוסו של אליהו הנביא". בהגדה שירים רבים ברוח החג, עונת האביב ושירי ארץ ישראל היפה כמו: "מה נשתנה", "שמחה רבה", "משה בתיבה", "חג האביב", "ניצנים נראו בארץ" וכן דקלומים כמו "באגוזים נשחקה". בהגדה משולבים איורים נפלאים של נעם נדב.

  מיועד לגיל: 2-6.בחירה: מירי ברוך  איורים: נעם נדב

  עיצוב: עמרם פרת

  עריכה: נירה הראל

  הוצאה: עם עובד נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל, סיפורים, שירי ארץ ישראל מחיר: 56 שקלים.

  הגדת פסח מסורתית

  הגדה של פסח בכריכה רכה, מלווה בדברי הסבר, איורים ושירים ידועים לקטנים ולגדולים ומשלבת שירים רבים בנושא ירושלים וארץ ישראל היפה.

  הגדה המובאת בנוסח המלא שלה, כתובה בכתב ברור, גדול ומנוקד.

  בהגדה משולבים שירי ארץ ישראל היפה כמו: "ניצנים נראו בארץ" ושירי ירושלים כמו: "מעל פסגת הר הצופים" ו"שישו את ירושלים". ההגדה אינה אטרקטיבית במיוחד לילדים, אולם נעימה לעין.

  מיועד לגיל:. 6-12עיצוב וביצוע גרפי: אלכס ודרובניק  הוצאה:  כינרת.

  נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל, שירי ארץ ישראל היפה, שירי ירושלים

  מחיר: 19.90 שקלים.

  אגדה של הגדה

  הגדה מרהיבה של רוני אורן, הכוללת מדריך של ההגדה למורים ולהורים, שאלות מנחות על תוכן ההגדה, פעילויות לילדים ומשחקים.

  הגדה נפלאה של רוני אורן, המתעוררת לחיים באמצעות איורי פלסטלינה, הלקוחים מתוך סצנות של ההגדה כמו: ארבעת הבניםוארבע הקושיות. ההגדה מובאת בנוסח מלא, בכתב גדול, ברור ומנוקד. בנוסף ישנם הסברים על הפעולות של סדר הפסח, כמו מזיגת הכוס השנייה וכיסוי המצות, המובאים בכתב קטן יחסית ולא מנוקד. בסוף ההגדה יש 3 עמודים המוקדשים לפעילויות לילדים כמו: תפזורת בנושא חג האביב, צביעת ארבע הקושיות והתאמת שפת מדינה לתמונה. כמו כן, ישנו מדריך שלם ומפורט למורים ולהורים על הסצנות המתוארות באיורי הפלסטלינה של רוני אורן ושאלות מנחות לעבודה עם הילדים על מנת להסביר להם את תכני ההגדה השונים. ניתן למצוא את ההגדה גם בתרגום לאנגלית.

  מיועד לגיל: 4-10איורים בפלסטלינה:  רוני אורן. האיורים מתוך הסרט "אגדה של הגדה" מתוך הסדרה "אגדה של חגים".

  הוצאה: כתר ירושלים. נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל. מחיר: 89 שקלים.

  הלילה הזה

  הגדה ישראלית הגדה מרהיבה המשלבת בחוכמה רבה הפעלות לילדים, שירים, סיפורים, שיחות ודיונים לכל הגילאים. הגדה לכל המשפחה.

  הגדה המציעה שפע של תוספות להגדה המסורתית המעשירות את הסדר המשפחתי. מישאל ונעם ציון, אב ובנו, ערכו הגדה המלאה בהפעלות ומשחקים לילדים כגון: חפש את החמץ, תיאטרון יציאת המצרים, משחקי עשר המכות ותחרות אכילת מצות. מלבד שירי ההגדה משולבים בה שירים ישראליים וסיפורים כגון: "מעשה בעבד שנהייה למלך" ו"סיפור יציאת מצרים".

  לגדולים יותר מציעה ההגדה שיחות ודיונים בנושאים שונים כמו: "מדוע חשוב לשאול שאלות?' ו"כיצד נחנך כל ילד על פי דרכו?".

  ההגדה מתעוררת לחיים באמצעות איוריו המרהיבים ומצחקים של מישל קישקה. בסוף ההגדה יש אוסף איורים של ארבעת הבנים ואיור קוריוז על ארבע הבנות.

  מיועד לגיל:9-14. ערכו ובחרו: מישאל ציון עם נעם ציון

  איורים: מישל קישקה עיצוב: דבורה ליפשיץ הוצאה: כתר. נושאים: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל, הפעלות ומשחקים לילדים, שירי ההגדה, שירים ישראליים. מחיר: 119 שקלים.

  הגדה של פסח לילדים

  הגדה מקסימה ומצוירת, עם כריכות בצבעים שונים, המתאימה גם לקטנטנים. הגדה הכתובה בשפה פשוטה, בכתב גדול, ברור ומנוקד, ולכן מתאימה לקוראים הצעירים שרק החלו את לימוד הקריאה. האיורים והעיצוב של מיה בר-מוחה הומוריסטיים ויוצרים עניין רב  גם בקרב ילדי הגן. נוסח ההגדה אינו מלא, ועיקר העניין הוא בסיפורים המובאים בהגדה של משה בתיבה וסיפור יציאת בני ישראל ממצרים. הייחוד של ההגדה באיורים המקסימים שתופסים את העין. בנוסף ההגדה מגיעה בכריכות בצבעים שונים, דבר היוצר עניין בקרב הילדים הצעירים. הגדה מומלצת לקטנטנים ועד גיל 9. מיועד לגיל: 2-9.

  עריכה לילדים: חליק  איורים ועיצוב: מיה בן-מוחה

  הוצאה: ספר לכל. נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל. מחיר: 54 שקלים.

  מה נשתנה?

  הגדה של פסח לילדים עם נוסח מקוצר ביותר, עם תמונות משנות ה-80.

  הגדה ישנה יחסית. נוסח ההגדה מקוצר ביותר וכולל ברכות מקוצרות של פסח, מצה ומרור, אך עם זאת מודגשות בכתב גדול, ברור ומנוקד. כמו כן ישנם הסברים מפורטים על הברכות עצמן בהתאמה לילדים, בכתב גדול שאינו מודגש. כך, יכולים הילדים להבחין בהבדלים בין ההסברים לבין נוסח ההגדה המקורי. התמונות המשולבות בהגדה הן משנות ה-80 ואינן אטרקטיביות לילדים של ימינו, ולכן ההגדה לא משכה תשומת לב רבה מהילדים בגילאי 4-8 .

  מיועד לגיל: 4-8עורך: שאול מייזליש   ציורים ועיצוב: י.א. טאוב

  הוצאה: מודן הוצאה לאור נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל, ברכות סדר הפסח. מחיר: 39 שקלים.

  הגדה במימד אחר

  הגדה מיוחדת המשלבת את ליל הסדר בזמן ההווה וסיפור יציאת  מצרים מן העבר.

  הגדה ייחודית שכל תמונותיה מצולמות בתלת מימד. להגדה מצורפים משקפיים מיוחדים, המאפשרים חוויה מיוחדת ושונה לסדר הפסח. התמונות המצולמות בהגדה פוסלו על ידי האמנית אמי ספרד, וצולמו בטכניקת התלת מימד. הקוראים הצעירים ימצאו אותה אטרקטיבית ביותר כאשר ירכיבו את המשקפיים המיוחדים המצורפים להגדה, ויראו את הדמויות "יוצאות" מן הדף. הפיסולים מרהיבים וממחישים את סיפור ההגדה ויתפסו את מלוא תשומת הלב של הקורא בהגדה. הטקסט דו מימדי וניתן לקריאה גם ללא המשקפיים. לילד שלא נוח עם המשקפיים יהיה קשה להתמודד עם התמונות, שללא המשקפיים נראות מטושטשות. ניתן למצוא את ההגדה גם בגרסה באנגלית. ההגדה נמכרת בשיתוף עם "עמותת חיים" הפועלת למען ילדים חולי סרטן. ההגדה מעניינת ומקורית ומשלבת את נוסח ההגדה המלא עם סיפורים ושירים הקשורים לסדר הפסח. מיועד לגיל: 6-12.

  יוצר ומפיק תלת מימד: מיכאל מדינה   ציור ופיסול: אמי ספרד

  צילום: אלי נאמן

  הוצאה:KIPPOD3D

  נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל. מחיר: 89 שקלים.

  בבא האיש וההגדה

  הגדה מופלאה שנוצרה על ידי שי צ'רקה, בוגר ישיבת הסדר, מאייר, אנימטור וקומיקאי, מבוססת על סדרת ספרי הקומיקס שלו בבא.

  עלילת הסדרה עוקבת אחרי קורותיו של בבא בתקופת בית שני. נוסח ההגדה כמעט מלא ולצידו הקומיקס הנפלא וההומוריסטי על קורותיו של בבא. הקומיקס מאויר בצורה נפלאה אשר מעבירה לילדים שיודעים לקרוא ללא ניקוד את סדר הפסח. ברוח ההגדה, שי צ'רקה שילב בקומיקס בדיחות בנושא החג כמו: חיפוש האפיקומן ואכילת גפילטעפיש. ההגדה כתובה בכתב דפוס ברור, גדול יחסית ומנוקד, לצידה הקומיקס כתוב בכתב קטן יותר וללא ניקוד. ההגדה מופלאה ומומלצת ביותר.

  מיועד לגיל: 9-14.מחבר: שי צ'רקה   איורים: נעם נדב

  הוצאה: מודן הוצאה לאור נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל. מחיר: 58 שקלים.

  ההגדה של זבנג

  הגדה למתבגרים המבוססת על הסדרה המצליחה "זבנג" של אורי פינק.

  הגדה המתאימה לילדים מתבגרים בלבד, ולא הייתי חושפת ילדים צעירים יותר למלל הכתוב בה. ההגדה מובאת בנוסח המלא שלה בשני צידי העמוד כשבמרכז העמודים תופס את מלוא תשומת הלב והדף, כחלק העיקרי, הקומיקס המפורסם של אורי פינק. הקומיקס אינו קשור לנושא הפסח כלל ונראה כקובץ סיפורים מהסדרה "זבנג". הקומיקס עוסק בנושאים המעניינים את המתבגרים בחיי היומיום שלהם כגון: "רכילויות חברתיות", "יציאה מהארון", "סטרייטים" וסקס מרומז. מיועד לגיל: 14-18.

  מחבר: אורי פינק   צביעה: רון נדל ומרק שידון

  הוצאה: מודן הוצאה לאור נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל. מחיר: 84 שקלים.

  עושים סדר במשפחה

  הגדה מקסימה ושובת לב המתאימה לכל המשפחה. הגדה בנוסח מלא המשלבת סיפורים, ביאורים ותשובות לשאלות בנושאים שונים.

  הגדה גדולה בכריכה קשה וצבעונית, המושכת מייד את תשומת הלב מבין ההגדות השונות. שיתוף פעולה נפלא בין הרב בני לאו לבין אושרוב נילי יצר הגדה מקסימה המתאימה לכל המשפחה. בצד אחד של הדף ההגדה על הנוסח המלא שלה בכתב יחסית גדול ומנוקד, מנגד הוסיפו לנו בכתב יחסית קטן וצפוף, סיפורים היסטוריים כגון: כריך "פסח" של הלל הזקן ושלג בירושלים, ביאורים בנושאים כגון: פשר המנהג "ורחץ – כרפס", תשובות לשאלות בנוגעות לדברים המתרחשים בשולחן הפסח כגון: מה זה "מסובין"? מהו הכרפס? ומי היה רבן גמליאל? בהגדה ישנם גם הסברים ופירושים ארוכים יותר המתאימים לעורך הסדר ופחות לילדים. האיורים של נועה שוורצון נותנים להגדה פן ילדותי ונעים להתבונן למרות עומס המלל שיש בדפים עצמם. בעיניי הניסיון להגיע לקהל רחב ורב גילאי יוצר פספוס עם קהל הילדים. מיועד לגיל: כל המשפחה ביאורים: הרב בני לאו יצירה ועריכה: נילי אושרוב איורים: נועה שוורצון הוצאה: ידיעות אחרונות ספרי חמד נושאי לימוד: הגדה של פסח, פסח, חגי ישראל, פירושים וביאורים שונים בנושאי ההגדה. מחיר: 88 שקלים.
  • מוצרים מומלצים

  • חוברת מודפסת העברית שלי

  • מערכת "את זה"11.02.24

  • אם אתם רוצים ללמד את הילדים עברית תקנית בדרך חווייתית בשלב מוקדם ולמנוע טעויות דיבור וכתיבה – זו החוברת בשבילם! הילדים יכירו, ילמדו ויתרגלו נושאים בסיסיים בשפה עברית: יחיד, זוגי, רבים ורבות, שם המספר, מילים נרדפות, זכר ונקבה, מילים הומופוניות למניעת שגיאות כתיב, ניבים וצירופי לשון, הפכים ועוד! החוברת מיועדת לבני 6-9
  • גילאי 3-6

  • ספר דימויי חיות

  • יעל צמח-גרינשפון26.03.24

  • הדפיסו לילדי בית הספר את ספר דימויי החיות ללימוד חווייתי של ביטויים ומשפטים בהקשר של חיות – פרפרים בבטן, כוח סוס, חיבוק דב, תולעת ספרים ועוד. תנו להם לכתוב אסוציאציות וחוויות שקשורות לביטויים אלו. מרוויחים לימוד חווייתי, העשרת השפה העברית ואוצר המילים, פיתוח הדמיון והיצירתיות, הכרת חיות וקשר טוב בין האחים, כמו זוג יונים

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים