• VIP
 • מה בפורטל?

  ספרי ילדים ללימוד ארצות

  ספרים הם אמצעי נפלא לעורר סקרנות אצל ילדים בגילאים שונים. שני זוהר ערכה סקר מיוחד ובדקה מגוון ספרים להכרת ולימוד ארצות העולם לילדים. מי יודע - אולי בזכות התלהבות ילדכם מארץ מסוימת תתכננו טיול משפחתי ותגיעו לבקר בה!

  מערכת "את זה" 14.06.24

  אטלס העולם שלי

  כתיבה ואיורים: אנדרו לנגלי

  הוצאה: דני אפריים הוצאה לאור בע"מ

  באטלס זה הילדים יוכלו ללמוד מידע חשוב על המדינות השונות הנמצאות בכל יבשת. כל יבשת מוצגת לנגד עינינו במבט מהחלל ובנוסף מוצגות מפות צבעוניות. בספר מצוינות עובדות מרתקות עבור הילדים כגון הדברים הגדולים, הגבוהים והמהירים בעולם.

  הספר מלמד את הילדים כיצד לקרוא מפה ומעשיר את הידע בפרטים מעניינים על כל אחת משבעת היבשות: מספר תושבים, אקלים, מאפייני שטח, שטח היבשת, מספר המדינות שבכל יבשת ומדוע יש הבדלי שעות בין המדינות השונות.

  האטלס צבעוני, מזמין, סוחף ומלווה בשפע תמונות המחשה. הוא ידידותי מאוד ומתאים לילדים סקרנים במיוחד.

  ספרים נוספים בסדרה: אנציקלופדיה העולם שלי, אנציקלופדיה החי-העולם שלי.

  adelle simonאדל וסיימון

  כתיבה ואיורים: ברברה מלקינטוק

  שמות הילדים: אדל, סיימון

  אדל מגיעה לבית הספר לקחת את אחיה סיימון. סיימון עמוס בדברים (צעיף, תיק, צבעים ועוד) ואחותו מבקשת שיהיה זהיר ומפוקס כדי ששום פריט לא ילך לאיבוד בדרך הביתה. בדרכם הביתה הם עוברים ברחובות פריז, נתקלים באנשים נחמדים ומקומות מעניינים כמו מוזיאון הטבע, הלובר, גני לוקסנבורג, המטרו סן מישל ועוד.

  בסוף הספר יש הסברים על ההשראה למגוון האיורים המלווים את הסיפור. הילדים לומדים על העיר פריז ותרבותה. המפה שבכריכה הפנימית (אמיתית) מסמלת את מסלול דרכם של שני הילדים. נחמד ומדליק.

  מקומות מפורסמים בעולם

  מסדרת ספרי לייף טיים. הוצאת ספרי גליל.

  תקציר:ד"ר יהודה מלצר

  הפקה ועריכה לשונית: עליזה ציגלר

  ביצוע גרפי: איריס גורן.

  הספר מיועד לקריאה משותפת, זמן איכות להורים עם ילדיהם. לאורך כל הספר מופיעים דגשים להורים. הספר מוצג בדרך של שאלות מתחומי עניין שונים הקשורים לארצות בעולם. הנושאים שבספר לא ווגשים בצורה של הרצאה, אלא בדרך של שאלות, כמו שקורה באמת במוחו של הילד. דוגמאות מעניינות: מדוע עומדים חיילים על המשמר מחוץ ארמון בקינגהאם (לונדון)?

  בשביל מה בנו את מגדל אייפל? למה קוראים לוונציה עיר התעלות? מיהי המדינה הקטנה ביותר בעולם? מה זה הקרמלין?

  ההורים יכולים להעשיר גם את הידע שלהם ואולי לתכנן טיול משפחתי בעקבות התלהבות של ילד מאתר מסוים.

  around the worldאטלס הרפתקאות מסביב לעולם

  הוצאת ספרים "יבנה"

  כתיבה: אנטוניו מיסוון תרגום: ד"ר אלי ברור

  איורים: מיכאלה סטיוארט, מיקי ליסי ומרטין קוטר.

  שמות הילדים: פיליפ

  פיליפ והכלב שלו פספורט יצאו למסע מסביב לעולם בשמונים עמודים. ביחד איתם הילדים יכולים לגלות יבשות ואוקיאנוסים, מדינות ואזורים, הרים נהרות ועוד כל מיני דברים מעניינים. המפות בספר צבעוניות, אפקט המעשיר את החוויה.

  האטלס עשיר במידע, יש בו המון איורים מדליקים, לצד כל מדינה מופיעה דגלה. בסוף האטלס יש רשימת מפתח של שמות המדינות והמקומות שהדמויות ראו לאורך מסעם. אם הילד סקרן ורוצה לקרוא על מדינה ספציפית, הוא יכול להיעזר במפתח ולקרוא על אותה הארץ לפי העדפותיו שלו ולא על פי המסע (סדר העמודים).

  מסביב לעולם

  כתיבה: פביאולה ברטה, תרגום מאיטלקית אלברטו לאטס

  איורים: פאולה פורמיקר

  הוצאה: כנרת בית הוצאה לאור

  הספר מתאים לילדים קטנטנים שעדיין לא יודעים לקרוא בעצמם. המלל בפנים לא דחוס והאיורים אינם מתוחכמים, החפצים המשולבים לצד ההסברים מתאימים לגיל הצעיר של הילדים. המפות מצוירות בצורה המזכירה חפש את המטמון, לצד כל ארץ איורים קטנים שמתארים מה אתם הייתם יכולים למצוא לו אתם הייתם מבקרים בה.

  הילדים לומדים על ארבע רוחות השמיים, אילו חיות נמצאות ביבשות השונות בהתאם לאקלים השורר בהם, אתרים מיוחדים ועוד כל מיני דברים משעשעים ומעשירים.

  im taluאם תעלו מעט

  כתיבה: יובל אלעזרי

  איורים: ליטל עמיר

  ספר המזמין את הילדים לטיול בכדור הארץ ובחלל, דרך הסברים ותמונות הילדים יוכלו להבין כיצד מפות בנויות, איך משתמשים בהן ועוד.

  מדירה קטנה התרחקנו מעט, התמונה השתנתה לעיננו מתגלה כל הבניין. זזנו עוד ונחשפנו לכל הרחוב. עכשיו כבר לא נוכל לראות פרטים קטנים, אלא את כל הדברים שמסביב.

  מעמוד לעמוד אנו מתרחקים ונחשפים פרטים נוספים ממבט גבוה, אנו רואים את מפת ארץ ישראל וגם את המדינות השכנות לה, רואים את כדור הארץ, בו יבשות ומספר ארצות הנמצאות בהן, מגיעים לחלל ומתקרבים למערכת השמש הירח ולכוכב הקטן ביותר כוכב החמה (מרקורי).

  הסיפור מסתיים כאשר לאט לאט יורדים מהגובה לקרקע, מהחלל לחדר בדירה הקטנה.

  איפה אפי? בהוליווד

  כתיבה: מרטין הנדפורד. נוסח עברי-יהונתן נדבר.

  הוצאת שוקן/ירושלים תל אביב.

  הסברים קלילים ונחמדים על עיר הזוהר והאשליות הוליווד. בנוסף לקריאה הספר מציעהפעלה לילדים. הילדים צריכים למצוא את אפי בין כל האנשים במקומות ובמצבים שונים בהם אפי נמצא. הספר מתאים לילדים שלא נמשכים כל כך לקריאה וזו הזדמנות לשילוב של קריאה והעשרה על עיר משעשעת ומשחקון מגניב.

  הסברים מעניינים על תעשיית הסרטים כמו: הסרט הראשון היה אילם ובשחור לבן, אשליית התפאורה, בזכותה אנחנו מרגישים שאנו נמצאים בארץ אחרת ועוד כל מיני טריקים של הוליווד.

  pilay olamפלאי העולם

  כתיבה: ג'באני קאסלי תרגום לעברית: עמוס כרמל

  הוצאת כתר-ירושלים

  בעולם קיימים מבנים מיוחדים, הבולטים והמפורסמים שבהם ידועים בשם "שבעת פלאי העולם". הסיפור מאחורי בניית כל אחד מהם מסופר כאן. הספר מרחיב ומעשיר את השכלת הילדים וגם מגדיל את רצונם להתעניין במתרחש בעולם שאנו חיים בו. בין העמודים תוכלו למצוא מידע על הפירמידות, העיר בבל, פסלי בודהא, התאג' מהאל ועוד שלל אתרים מעניינים.

  אטלס מגלי העולם לילדים

  מאנגלית-איציק צורף

  מודן הוצאה לאור

  בספר זה הילדים יחשפו לנדודיהם של מגלי ארצות העולם. לצד כל גילוי יש איור שממחיש את המסע ומציג פריטים שנמצאו באותה הארץ ובדרך אליה. זו הזדמנות להכיר שמות כמו כריסטופר קולומבוס, פיזארו, ואסקו דה גאמה ועוד רבים. הילדים נחשפים להיסטוריה, לסירות העשויות מעץ, לחיים שבעבר הרחוק ועוד.

  עוד בסדרה: העולם שלי – אטלס ראשון לילדים אטלס החלל לילדים אטלס החיות לילדים.

  olamenu muflaעולמנו המופלא

  כתיבה: ניל מוריס

  קריקטורות: מרק דייויס

  הוצאת דני ספרים

  זהו ספר מידע שנועד להפעיל ולאתגר את הילדים ובד בבד ללמד אותם דברים מרתקים בשלל תחומים. בעמודים יש משימות לילדים בסגנון "עשה זאת בעצמך", חידונים וקריקטורות מצחיקות.

  הספר ערוך בצורה מזמינה ונוחה. כאשר מארחים מספר ילדים אפשר לערוך ביניהם תחרות טריוויה או הפעלה נחמדה (שכבר מוכנה ומוצגת בצורה המתאימה), או לחילופין זמן איכות עם בני המשפחה.

  הספר מלמד איך להכין שטיח אסייתי, צמיד אפריקני, מסכה יוונית ועוד דברים משעשעים אחרים המסמלים את המדינות השונות. מומלץ לשלב בקריאה כמה ילדים ולא ילד אחד, להפוך את הקריאה לסוג פעילות חברתית מעשירה.

  אפשר לקבל רעיונות להפעלות הימי הולדת, יצירה או סתם גיוון כשבא לנו פעילות קצת שונה.

  עוד בסדרה: גוף האדם, מסתורי החלל ובעלי חיים מרתקים.

  מסעות הדרקונית הגנדרנית

  מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: ליבי דאון

  איורים: רחלי שלו

  הוצאה: כנרת

  נושא לימוד:ארצות, עזרה והתחשבות בזולת, התמודדות עם פחדים של ילדים, נימוסין (אמירת תודה)

  הדרקונית הוורודה מלמדת את הילדים לעזור לאחרים, לומר תודה בשפות שונות ותוך כדי הסיפור מכירה להם ארצות שונות בעולם וגם גורמת להם להזדהות איתה ולא לפחד מדרקונים. ויש גם גימיק בסוף הספר...

  להרחבה על הספר מסעות הדרקונית הגנדרנית

  עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

  ספרי תזונה נכונה לילדים

  ספרי עזרה,חברות והתחשבות

  ספרי אבות ספרים להכרת אותיות הא"ב

  ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

  ספרים להכרת אותיות הא"ב

  ספרים מומלצים לגילאי 3+

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים