• VIP
 • מה בפורטל?

  מקל גשם – גשם של קולות

  כדאי ליצור לתינוקות ולפעוטות מקל גשם גדול ומרשים, תוצרת בית. הגדולים יצרו ויקשטו והקטנים ייהנו מן התוצאה, כבר מגיל אפס ויחדדו את חוש השמיעה והראייה. המגע עם הקטניות המרשרשות תוך כדי היצירה יחדד את חוש המישוש.  מקל הגשם ישמיע קולות של גשם, בדיוק כמו בחוץ 

  יעל צמח-גרינשפון 25.12.09

  פיצוחים לא נועדו רק לפיצוח בבית שבו גדלתי. היו להם שימושים רבים ליצירות רבות, אחת מהן היתה מקל גשם. לפני שהגיעו ארצה מקלות הגשם הצבעוניים מפלסטיק עם הכדורונים הקטנטנים שרשרשו בתוכם, המציאה אמי, זמירה צמח, את הצעצוע שקדם לרובה המים והצליח לא פחות ממנו בביתנו. גלילים עבים של נייר אלומיניום או של בדים לא נזרקו אף פעם. לכל אחד הוכנס סוג אחר של קטנייה, נאטמו הפתחים ואנחנו זכינו לקשט א התוצאה המרשרשת בצבעי גואש או בניירות צבעוניים. אורז ועדשים כתומות השמיעו קולות עדינים של גשם מלטף; פול וגרגרי חומוס השמיעו קולות של גשם סוער. אט אט השתכללה אמי וצבעה את המקל המתקבל בתרסיס כסוף, אותה גברת בשינוי לתפארת.

  מקל גשם

  של זמירה צמח

  צריכים את זה

  קרטון

  טוש לסימון

  גליל קרטון ששימש לנייר עטיפה או לגליל בד

  מספריים

  דבק פלסטי

  קטניות: גרעיני חומוס, שעועית, אורז

  צבעי גואש או תרסיס צבע, רצוי מוזהב או כסוף

  ניירות עטיפה ומדבקות לקישוט

  לצפייה בתהליך שלבי הכנת מקל גשם:

   

   

   

   

   

   

   

   

  יוצרים את זה

  1. מסמנים על חתיכת הקרטון שני עיגולים בקוטר העיגול שבקצה הגליל, וגוזרים.

  2. מדביקים עיגול אחד בקצה הגליל.

  3. מכניסים לגליל קטניות לפי בחירתכם. אם רוצים לשמוע גשם שוטף - מכניסים גרגרי חומוס או שעועית, אם רוצים גשם קל הדומה לרחשי גלי הים - מכניסים גרגרי אורז.

  4. מדביקים את קצה הגליל בעיגול הקרטון הנותר.

  5. מקשטים את הגליל: אפשר להדביק סביבו נייר עטיפה צבעוני או ציור שהילד צייר. אפשר לצבוע בצבעי גואש או לרסס בתרסיס מוזהב או כסוף.

  לצפייה בתהליך שלבי ההכנה של מקל גשם בווידיאו.

  מגוונים את זה

  אם רוצים שהקטניות יירדו לאט ובהדרגה, על מנת שיישמעו צלילים רגועים יותר במשך זמן רב יותר, תוקעים מסמרים לאורך הגליל לפני שמקשטים אותו. יש לשים לב שקצה המסמר נותר בתוך הגליל ולא מציץ החוצה!

  רצוי להכין כמה מקלות גשם המשמיעים קולות שונים. מכניסים לכל אחד מהם סוג אחר של פיצוחים, גרגירים ופתיתים ומקבלים רשרושים שונים.

  משחקים את זה

  נותנים לילד לטלטל את המקל וכן להפוך את המקל מקצה לקצה. כשהקטניות נשפכות נשמע כאילו יורד גשם.

  לומדים את זה

  חמשת החושים

  מצולמים: נועם ושגיב ישראל מבאר שבע.  

  • הבלוג של סבתא זמירה

  • למחזר עולם טוב יותר

  • יעל צמח-גרינשפון13.10.23

  • סבתא זמירה מציעה למחזר וליצור עולם טוב יותר עם הילדים, בדיוק על פי החלומות והפנטזיות שלכם, והכל מתחיל ביצירות של הילדים. תכננו והקימו עם הילדים פארק שעשועים צבעוני שבו כל המתקנים שהם חולמים עליהם, הדמויות, ההרפתקאות וההפתעות. יעל צמח-גרינשפון (להתייעל עם יעל) תיעדה את העולם המופלא של סבתא זמירה
  • גילאי 0-2

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  2 תגובות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  04 מאי, 2011
  במקום האורז,להשתמש שעועית יבשה, הכי תתאים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  07 מרץ, 2010
  שלום רב,מצא חן בעיניי מאוד הרעיון של מקל גשם. תחילה ניסיתי לשים רק גרגרי אורז בתוך הגליל ומה שיצא זה מעין רעשן סתמי.אח"כ נעצתי מסביב (כ- 8 טורים) סיכות תפירה, ועדיין האורז נשמע בנופלו כרעשן ולא כמקל גשם.אשמח לשמוע עצה מה לעשות כדי לשפר את הרעיון.תודה רבה

  בניית אתרים - בניית אתרים