• VIP
 • מה בפורטל?

  גורים של אף אחד

  סיפור מרגש על 3 גורים שזוכים לבית חם ואוהב בזכות אמא שמוצאת אותם בעיצומו של ליל חורף סוער. סיפור אמיתי ומלא השראה שכל ילד יתחבר אליו בזכות הכתיבה הזורמת, העלילה המרגשת, האיורים המקסימים והמסר החשוב – להתייחס ברגישות ובאהבה לבעלי החיים. מתנה מקסימה לגילאי 2-6  

  יעל צמח-גרינשפון 14.12.18

  יש ספרים מרגשים שגורמים להרגשה טובה וסיפוק ומשרים תחושה שמרחיבה את הלב. כזה הוא הספר "גורים של אף אחד" לרותי שקד! כבר משם הספר מוגדר מצבם של הגורים שמעלה רמז לבעיה של חוסר בית לבעלי חיים חסרי אונים ורצון לדעת מה הפתרון עבורם.

   

  איור הכריכה המרגש של שלושת הכלבלבים המתוקים שנראים אמיתיים בזכות הכישרון של המאיירת נורית יובל מעניק נופך נוסף לתחושה זו, בעיקר בגלל המיסתורין שגלום בעיניים של הגורים – לא ברור אם הם עצובים או שמחים, אבל ברור שיש חשק לגעת בהם, ללטף אותם ולדאוג להם. המטרייה לצידם נראתה לילדה בת הארבע כמטריית הקסמים, והיא רצתה כבר לקרוא על הכלבלבים כדי לדעת איך הצילה אותם מטריית הקסמים.

   

   

  עלילת הסיפור

   

  מטריית הקסמים מתגלה כאמא לשני ילדים ששומעת באמצע הלילה יללות של גור כלבים במצוקה. אמא לא חושבת פעמיים, קמה מהמיטה החמה אל הקור, הגשם והרעמים בחושך ורצה למצוא את הגור המסכן. בתעלה בוצית ותובענית היא מגלה 3 גורים אומללים מייללים. אמא אוספת את הגורים הקפואים אל המעיל החם שלה ומצילה אותם. ההתחברות המהירה של הילדים שקמים בבוקר ורואים את הגורים מרגשת בפני עצמה ומזכירה שאצל ילדים רגש החמלה והאמפתיה לכל יצור עובד מצוין!

   

  רותי שקד מספרת על ההשראה לכתיבת הספר: "היה לי חשוב להביא את הסיפור הזה של הצלת הגורים, לכבוד אותם אנשים בהם טבועה עמוק רגישות, מסירות אהבה וחמלה לחיות. בימים כאלה כאשר קוראים  בעיתונים, רואים בטלוויזיה ושומעים ברדיו על נטישת כלבים בדרך לטיסה לחו"ל או יציאה לחופשה ועוד יותר גרוע כאשר נחשפים לסיפורים מזעזעים  על נערים המשתעשעים במשחק של לזרוק גורים נטושים מתחת לגלגלי מכוניות נוסעות, חשוב לספר על האנשים האחרים.  בסיפור הזה, האוזן של אישה צעירה, אמא לשני ילדים קטנים וכלבה, קולטת יללות של גור במצוקה באמצע ליל חורף סוער, בתוך רעש הרעמים והגשם המכה בפראות. היא לא מהססת ולא מתלבטת, זורקת את שמיכת הפוך הצידה ושועטת לקראת המטרה. היא עומדת לבדה ברחוב החשוך, כשהברקים הם האור היחידי. היא מאתרת את כיוון היללות – תעלה מגודרת ובוצית. שום תנאי טבע לא מפריעים לה. היא נכנסת לתעלה דרך גדר פרוצה ומגלה שלא מדובר בגור אחד אלא בשלושה גורים. גם עובדה זו לא מרתיעה אותה. הרגישות והאהבה לחיות, כוח המפעם בה בעוצמה, עוזרים לה להתמודד בהצלחה במשימה".

   

   

  בניסיון למצוא לגורים בית אמא והילדים מבקרים בצער בעלי חיים, וכך נחשפים הילדים הקוראים לאגודה שדואגת לבעלי החיים בכל צורכיהם. אצלנו בלטה הסקרנות של בת הארבע בקטע זה של הספר והתחילה שיחה ערה על אגודת צער בעלי חיים ופועלה. ניצלתי את השיחה להרחיב בפני בני הארבע על המתנדבים המקסימים בצער בעלי חיים והחמאתי להם.

   

  לא נגלה לכם את הסוף, רק נזכיר שהוא סוף טוב שמעורר רצון לעזור לבעלי החיים ולדאוג שיהיה להם בית חם ואוהב!

   

  מה מיוחד בספר?  

   

  מעבר לעלילה המרגשת המציגה סיטואציה מוכרת בחיים בהקשר של בעלי חיים – הסיפור כתוב בגובה העיניים של ילדים בני 2-6 תוך שילוב מתח לקראת הבאות שמעורר סקרנות עבור הקוראים הצעירים. גודל הפונט מתאים גם לראשית קריאה, כך שילדים שאוהבים את הסיפור יכולים לתרגל קריאה באמצעותו.

  האיורים המקוריים של נורית יובל צבעוניים וממחישים היטב את המתרחש בכל עמוד. הדמויות נראות אמיתיות ובהחלט עוזרים לילדים לעקוב אחר העלילה המתפתחת.

   

  הספר "גורים של אף אחד" זכה להמלצה של אגודת צער בעלי חיים בישראל, המלצה המודפסת על הספר. כמו-כן זכה הספר להמלצה של ד"ר איתן קריינר, וטרינר מייסד בית הרופאים הווטרינרי: HOUSE OF VETERINARY DOCTORS וגם של הגננת המוסמכת להוראה וחינוך לגיל הרך, חנה קרוא, מייסדת ומפעילה את "גן חנה" בגני יהודה מאז 1967.

   

   

  על המחברת

  רותי שקד תושבת גני תקווה. בוגרת היחידה לעיתונאות ותקשורת של הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת בר-אילן, ניהלה קריירה מצליחה כמנהלת תקשורת שיווקית ברשת "שופרסל", אך תמיד "פזלה" לעבר הכתיבה ובכל אירוע חברה או שמחה משפחתית, רותי הפליאה בכתיבתה הקולחת להנאת כולם.
  בשנת 2008 הגיע המהפך בחייה לאחר שהחליטה לצאת לפנסיה מוקדמת כדי לממש את רעיונותיה שזרמו וצצו אפילו תוך כדי חלום ונערמו במגירה.
  את ההשראה לספריה שואבת רותי מעולמה ומעולמם של נכדיה. רותי מגדירה את עצמה ואת בעלה כ"דור חדש של סבים וסבתות" – צעירים ברוחם, מודעים לעצמם, פעילים ומעורבים בחייהם של הנכדים ולוקחים חלק פעיל בגידולם.

   

  כתיבה: רותי שקד

  איורים: נורית יובל.

  גיל: 2-6.

  הוצאה: "דני ספרים"

  מחיר לצרכן 48 ₪.

  להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il

   

  "גורים של אף אחד" הוא ספרה הרביעי של רותי שקד בהוצאת דני ספרים.
  עוד מספריה של רותי שקד-

  האבטיח של אדון אלמליח – סבא של הילה קונה אבטיח ענק מאדון אלמליח וגורם להמולה בין הירקות והפירות במקרר הביתי שחושפת בעיה יומיומית של תרבות צריכה מוגזמת ובזבוז. ספר בעל ערך לגילאי 4-6 המביא את נושא הצרכנות הנבונה מכיוון מיוחד של מניעת בזבוז של קניית ירקות ופירות. הספר יצא בינואר 2018.

  סבא ואני –  גילי מאוד אוהבת את סבא קוקו, והכי היא אוהבת שסבא קוקו בא לקחת אותה מהגן. אתם יודעים למה? כי עם סבא קוקו לא הולכים ישר הביתה. כל פעם שסבא קוקו לוקח את גילי מהגן, הוא מרים אותה על הידיים ,ויחד הם יוצאים לטיול "

  מסבת ההפתעות – סבא וסבתא מבינים וקשובים לנכדיהם. הם יודעים שהכי כייף להם להיפגש יחדיו. בדמיון ויצירתיות ,סבא וסבתא יוזמים ומתכננים בביתם מסיבה מיוחדת רצופה בהפתעות . הם מזמינים את כל נכדיהם להיות יחדיו ליום של כייף.

  פיצי קפיצי – אימא ועילאי הולכים לקניון לקנות מגפיים לעילאי.  לקניון אי-אפשר לקחת כלבים. לכן הם מביאים את הכלבה "פיצי קפיצי"  לסבתא כדי שתשמור עליה לשעה או שתיים. אבל "פיצי קפיצי"  השובבה לא עושה לסבתא חיים קלים.

   

  כל הספרים נמצאים בין ספרי הקריאה בעברית , המומלצים ע"י משרד החינוך לבתי הספר הערביים.

   

   

   

   

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים