• VIP
 • מה בפורטל?

  מה ההצגות הכי שוות לילדים?

  במהלך החופש הגדול יש מגוון עצום של הצגות לילדים. הפעם אספנו עבורכם את שלוש ההצגות שאנו חושבים שיתאימו לכל הילדים ויספקו שעה קלה של הנאה ואפילו ילמדו את הילדים שלכם דברים חדשים באמצעות מוסר השכל. אז איזו הצגה תראו השבוע?

  מערכת "את זה" 23.06.19

  הילדים נמצאים שעות רבות מול הטלוויזיה? העניקו להם חוויה תרבותית אחרת וארגנו אחה"צ כייפי בו תצאו להצגות ילדים בירושלים המתאימות לגילם.

  החייטים והלבנה – הצגה לקטנטנים עם מוסר השכל

  ב"בית אבי חי" בירושלים, עולה החודש הצגה בשם "החייטים והלבנה" במסגרת פרויקט מרתק של הצגות על פי חודשי השנה. פועלי החלל שבין משימותיהם נמצאת המשימה הקשה של תליית הירח בשמיים מרתקים את הילדים עם סיפורים הקשורים לחודש העברי.

  בהצגה של חודש אייר מגוללים השניים את סיפורם של החייטים העמלים לנסות לעצב שמלה חדשה עבור הלבנה. עם תלבושות מיוחדות (פרי ידיה של יערה צדוק) השחקנים, גלית צברי וערן קראוס מצחיקים את הילדים ומרתקים אותם במשימת החייטים המרתקת. ההצגה מלווה במוזיקה, תלבושות ייחודיות ותפאורה שהופכת את הסיפור לחי יותר. בסוף ההצגה הילדים זוכים למוסר השכל חינוכי. ההצגה נכתבה על ידי רוני ברודצקי ומבוימת על ידי ברכי ליפשיץ.

  מוצרט ילד הפלא – מופע מוזיקלי מרתק בתיאטרון ירושלים

  רובנו מכירים את דמותו של מוצרט הבוגר, הרכון על גבי הפסנתר ומחבר את המנגינות הקלאסיות שכל אחד מכיר ומזמזם. אך אנו שוכחים לעתים כי מוצרט התחיל כילד פלא שהרשים את סביבתו. בהצגה "מוצרט ילד הפלא" המוצגת כיום בתיאטרון ירושלים אנו נחשפים לחייו של הילד הגאון בן השלוש שכבר הצליח לנגן מנגינות שלמות.

  וולפי הקטן, כפי שקראה לו משפחתו, היה ילד ככל הילדים בכל פן אחר. הוא השתובב עם אחותו וכלבו ואפילו גנב… עוגת תפוחים מהמבשלת של המשפחה. לאחר שהתגלה כשרונו המוזיקלי האדיר הוא הופיע לפני קיסר וינה לאחר מסע ארוך. סיפורו, מלווה במנגינות הנפלאות שכתב ובתלבושות והריקודים המרהיבים שהיו שיא המודה (לפני שלוש מאות שנים) והוא מוצג על הבמה בחינניות מרשימה, במופע המותאם לקטנטנים בני ארבע עד עשר.

  הסנדוויץ הרעב – איך מספרים סיפור?

  הצגה שובבה לילדים בתיאטרון הקרון בה משולבים תיאטרון בובות ובמה אקטיבית ופעילה במיוחד פרי ידם של שי פרסיל (שגם כתב וביים את המופע) וג'רבי רבון. הילדים לא יפסיקו לרגע להתגלגל מצחוק כאשר הדמויות השונות מופיעות על הבמה עם תלבושות ותחפושות במופע המשלב גם ליצנות, פנטומימה, ריקוד ותנועה.

  הסיפור, למרבה ההפתעה הוא על איך מספרים סיפור? ואיך עונים על שאלות מוזרות ומעט מבלבלות כמו – אם אדם גר בבית אז איפה הבית גר? שי, שמנסה לעזור לג'רמי הכותב את הסיפורים לפעמים מפריעה מעט… ואז נוצרת קומדיה מצחיקה במיוחד המותאמת לקטנטנים. לא תמצאו רגע אחד של שקט על הבמה.

  מאפיין מרתק נוסף במופע הוא – האביזרים הבונים את התפאורה. למעשה, כל פיסת עץ הופכת להיות חלק מהמופע והבובות נעות וממחיזות את הסיפורים השונים ומעניקות לילדים אפשרות ללמוד ולהיות שותפים מלאים במופע עם שאלות שעולות בזמן ששני השחקנים מנסים לעמוד במשימה. לספר סיפור ולהגיע לסוף הטוב שכולם מצפים לו.

  לסיכום, בקיץ הקרוב הילדים שלכם יכולים ליהנות ממזג האוויר הקיצי הנפלא ומדי פעם לעצור לשעה קלה של תרבות באחד מהתיאטראות המקומיים במגוון הצגות שלכל אחת מהן מוסר השכל משלה. כעת, הזמן להעשיר אותם בתרבות המתאימה לגילם – ממש כמו שאנחנו גדלנו לפני עידן האינטרנט. מוזיקה ותנועה, צחוק והרבה חוויות חדשות מצפות להם בכל אחת מההצגות האלה וכל שנותר לכם לבחור הוא לאיזו הצגה תלכו היום.

   

   

   

   

  • בילויים מומלצים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!
  • כתבות תיירות מרכזות

  • תחנות של עונג לכל המשפחה

  • מערכת "את זה"05.09.19

  • "בוקר. התעוררתם לקול ציוץ ציפורים ושכשוך מים חרישי. הילדים קופצים על האופניים להביא באגט וקרואסונים מהבולאנז'רי בכפר....." – אם אתם רוצים לפתוח כך את תיעוד החופשה המשפחתית הבאה שלכם – כדאי לכם להמשיך לקרוא מה באמת כדאי לבדוק לפני שיוצאים לחופשה משפחתית אידיאלית ולהגשים את החלום כבר עכשיו
  • גילאי 2-3

  • צריך רק שקיות ניילון

  • מערכת "את זה"14.12.23

  • יש לכם שקיות ניילון מהקניות האחרונות בסופרמרקט? זה מספיק ל-12 רעיונות שונים להפעלות שונות! יוסי צדקה, מדריך תנועה ויוגה לילדים בגיל הרך, מציע לאסוף שקיות כמספר המשתתפים, לארגן מוזיקה שמחה ברקע ולהתחיל בתנועה. קיראו היטב את הוראות הבטיחות לפני שמתחילים!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים