• VIP
 • מה בפורטל?

  מדריך לבחירת ביטוח בריאות לילדים

  האם חשוב לעשות ביטוח בריאות לילדים, או שאפשר להסתפק בסל הבריאות שמעניקות קופות החולים? מה צריך לדעת כשרוצים לרכוש פוליסת ביטוח בריאות לילדים? נחום כרמלי, סוכן ביטוח ותיק ומנוסה, מסביר מדוע חשוב ביותר לעשות ביטוח בריאות לילדים ובעיקר - איך בוחרים חברה לביטוח המשפחה - מדריך פרקטי

  מערכת "את זה" 08.11.17

  כהורים, אנו רוצים תמיד להעניק את הטוב ביותר לילדינו. קופות החולים מציעות סל בריאות בסיסי, עליו ניתן להוסיף הרחבה. אך מה קורה כשהסל אינו מספיק? התקשורת מלאה בסיפורים על ילדים חולים או לאחר תאונה, שמשפחותיהן נאלצו לגייס תרומות רבות כדי לממן ניתוחים יקרים בארץ או בחו"ל. מה קרה להם? האם הם לא השכילו לעשות ביטוח פרטי? אולי הם עשו ביטוח אבל לא קראו טוב מספיק את האותיות הקטנות?

  איך בוחרים פוליסה? ויותר מכך – איך רוכשים פוליסה טובה?

  השוק מלא באנשים שרוצים לתת לנו את הביטוח הטוב ביותר עבורנו ועבור ילדינו. כולם צודקים, לכולם יש את הטוב ביותר וכולם יודעים הכי טוב מה טוב בשבילנו.... האם באמת?

  אז על מה צריך להסתכל? מה לבדוק?

  איך יודעים באמת מה הכי טוב?

  איך יודעים שאנחנו לא משלמים על אוותו המוצר פעמיים?

  לכל ילד יש ביטוחים בישראל

  בישראל ישנם ביטוחים שמכסים את ילדינו בכמה מקרים:

  ביטוח תאונות אישיות לילדים

  כל ילדי ישראל עליהם חל חוק חינוך חובה, מבוטחים בביטוח תאונות אישיות. הילדים מבוטחים 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה ומכוסים במקרה של אירוע תאונתי למעט תאונה, שהפיצוי עבורה מוסדר על פי חוק (ביטוח לאומי). הפיצוי אינו מותנה בהוכחה של מעשה רשלנות מצד רשות כלשהי, כמו כן אין הפיצוי מנוכה מכל פיצוי אחר שיקבל הנפגע מכל גורם אחר בגין אותה תאונה. הפוליסות שונות זו מזו בהתאם לחברת הביטוח הפועלת עם מוסדות החינוך השונים – וניתן להביאה לידיעת הסוכן עמו אתם יושבים לקבלת חוות דעת.

  סל שירותי בריאות ממלכתי

  ביטוח זה ניתן מקופת החולים אליה משתייך הילד – במימון מלא או בהשתתפות עצמית על פי כללי הקופה. בהפעלת ביטוח זה מחוייבים המבוטחים להשתמש ברשימת נותני שירות המסופקת על ידי קופת החולים. אין התחייבות מצד קופת החולים לאורך זמן ההמתנה לטיפול, מקום הטיפול והגורם המטפל. על פי רוב, זמן ההמתנה לניתוח או לטיפול אמבולטורי (רנטגן, MRI ועוד...) יכול להיות ארוך ולעתים כואב, עם או בלי שביתה.

  ביטוח משלים בקופת החולים

  הרחבה לפוליסה הממלכתית – על פי ההיצע בכל אחת מקופות החולים. מעניקה תוספת כיסוי לשירותים נבחרים על השירותים המוצעים בפוליסה הממלכתית בתשלום חודשי נוסף. עם זאת תקופת ההמתנה זהה לביטוחים הבסיסיים ובחירת הגוף המבצע עדיין מוגבלת. כמו כן ההשתתפות העצמית תהיה לרוב גבוהה.

  מדריך פרקטי לבחירת ביטוח בריאות לילדים

  איך בוחרים את סוכן הביטוח?

  השוק מלא בסוכני ביטוח צעירים, נמרצים וחלקם אף טובים ומוכשרים ביותר. כאשר אתם בוחרים את סוכן הביטוח שלכם חשוב לשים לב לכמה דברים חשובים:

  א. אמינות ויושר - כדאי לכם לפגוש את סוכן הביטוח פנים אל פנים, רצוי במשרדו ובידקו שהוא נותן לכם תחושה שאתם בידיים טובות! שימו לב שישראל מדורגת במקום השביעי באיכות הבריאות והרפואה שלה, אך במקום ה- 35 ברמת השירות שלה! למי שלא ניחן בעין טובה לאנשים, מומלץ להתקשר לחברות הביטוח, שתמיד מעדיפות להפנות לקוחות לאחד הסוכנים היותר טובים שלהן.

  ב. לקוחות והמלצות - בקשו ממנו את חתך הלקוחות שלו ושימו לב אם יש לו לקוחות דומים לכם בגילאים, סביבת המגורים ובכלל. בקשו אוסף מקרי של מספר לקוחות. בידקו שאין לו רשימה של שני ממליצים קבועים אלא האדם האחרון שישב אצלו, זוג עם פרופיל דומה לשלכם או כל ממליץ אחר שאתם רוצים לשמוע ממנו על הסוכן. דברו עם הלקוחות וודאו שהם מרוצים. תחקרו לקוחות שנתקלו בקשיים ותביעות על אופן, טיב ואיכות השירות של הסוכן ושל חברת הביטוח עליה המליץ לכם.

  מאיזה גיל מומלץ לבטח ילדים?

  ללא כל ספק מרגע הלידה. בכל רגע נתון משהו יכול לצוץ – החל מניתוח כפתורים לפעוטות ועד עניינים מסובכים יותר. אל תחכו לאירוע בגינוו תצטרכו כבר להפעיל ביטוח!

  איך לדעת שאנחנו לא משלמים יותר מדי?

  עלות הפוליסות נעה בין 38 ל- 50 שקלים לחודש, כולל נספחים (אמבולטורי) – שימו לב לשוני בין החברות השונות ולכך שלא תמיד היקר ביותר הוא הטוב ביותר! לילדים (עד גיל 17 כולל) מומלץ לרכוש פוליסה בתעריף קבוע, מוצר שאינו חביב על חברות הביטוח אבל מצויין עבורכם!

  מה לשאול את סוכן הביטוח? מה אמורה הפוליסה לכלול?

  -          כל סוגי הניתוחים בארץ ובחו"ל (מלבד קוסמטי ובעיות רפואיות קודמות)

  -          כיסוי ניתוחים בחו"ל – בגובה המחיר שלהם בחו"ל!!

  -          כולל השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל.

  -          תרופות שלא בסל ללא יוצא מן הכלל

  -          טיפולים מחליפי ניתוח (מחקרים חדשים וטכנולוגיה חדישה)

  -          שרות אמבולטורי (ביקור רופא/CT/MRI/רנטגן וכו)

  -          רופא מלווה אישי לבעיות מורכבות (תיאום בין מחלקות שונות)

  -          רכישת תעריף קבוע לכל החיים – יש חיה כזו!!

  -          פוליסת פיצוי המפצה על כל שירות שהמבוטח מבצע דרך ביטוח אחר (ממלכתי/משלים וכו')

  הנחות ותנאי תשלום

  אם בכל זאת החלטתם לא לרכוש ביטוח בפרמיה קבועה, אל תתביישו לבקש הנחות עבור ביטוח של כמה ילדים במקביל.

  תוקף הביטוח

  אל תשכחו לשאול מתי הביטוח נכנס לתוקפו. יש חברות שדורשות 3 או 6 חודשים על מנת לוודא את בריאות הילד. כמוכן, חשוב שתדעו כי פוליסת ביטוח הבריאות הינה חוזה לכל החיים, אך זכותו של המבוטח היא לבטל את הביטוח בכל עת שירצה ובהודעה מוקדמת.

  על איזו חברת ביטוח אתה ממליץ?

  חברת הראל היא ללא ספק הוותיקה ובעלת הפוליסה והשירות הטובים ביותר בביטוחי בריאות בארץ. זמני ההמתנה למענה שירות הלקוחות אצלה הוא מהקצרים ביותר והזמינות גבוהה מאוד במקרה של תביעה. כמו כן יש לה קשרים ענפים בארץ ובעולם ואין זה סוד שכל חברות הביטוח האחרות אף משתמשות בשירותיה (בתשלום כמובן) במקרים רבים, בעיקר סביב נושא ההשתלות, ורקורד אישורי התביעות שלה גדול במאות אחוזים מבחברות אחרות.

  נחום כרמלי הוא המנכ"ל והבעלים של כרמלי סוכנות לביטוח בע"מ, מהראשונים והמומחים בתחום הביטוח הרפואי בארץ (1988)

  • מוצרים מומלצים

  • חוברת מודפסת העברית שלי

  • מערכת "את זה"11.02.24

  • אם אתם רוצים ללמד את הילדים עברית תקנית בדרך חווייתית בשלב מוקדם ולמנוע טעויות דיבור וכתיבה – זו החוברת בשבילם! הילדים יכירו, ילמדו ויתרגלו נושאים בסיסיים בשפה עברית: יחיד, זוגי, רבים ורבות, שם המספר, מילים נרדפות, זכר ונקבה, מילים הומופוניות למניעת שגיאות כתיב, ניבים וצירופי לשון, הפכים ועוד! החוברת מיועדת לבני 6-9
  • כל הגילאים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  2 תגובות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  28 יוני, 2011
  משום מה היה לי ברור שביטוחי קופות החולים מכסים הכל, שלא נדע,כדאי לבדוק.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  28 יוני, 2011
  מידע חשוב ושימושי, אני כבר הולכת לבדוק את הפוליסה שלי.תודה.

  בניית אתרים - בניית אתרים