• VIP
 • מה בפורטל?

  זמן איכות בנסיעה? יש דבר כזה!

  אצל רובנו, רגע הכניסה לאוטו הינו רגע מכריע: הוא יכול להיות תחילתו של סיוט מתמשך, או (אצל ברי מזל מועטים) מקביל לשעות שינה. עם זאת, לילדים ברוב הגילאים, הנסיעות הן כל דבר שנע בסקאלה בין שני אלו... קבלו טיפים ועצות פרקטיות, שיעזרו לכם לצלוח את הנסיעות קרוב כמה שיותר לקצה הורוד של הסקאלה ותוך כדי, אפילו להרוויח זמן איכות משמעותי וערכי של כל בני המשפחה.

  מערכת "את זה" 18.07.11

  ברגע שעולים לאוטו מתחילה הסימפוניה:"אמא משעמם לי, אבא מתי מגיעים?, אני רעב, כואבת לי הבטן.." ועוד תיאורים רבים מעוררי רגש וחמלה, שלא לדבר על הבכי הצפוי בעוד... 3, 2, 1 - בינגו!
  אז מה עושים בנסיעה? איך מתמודדים עם הקושי? 
  קבלו מספר טיפים ועצות מעשיות, להפיכת נסיעות עם הילדים ללא פחות מאשר כיף.


  תיק לדרך
  :

  ארזו תיק קטן לכל ילד ושתפו אותו בתכולה:
  הגבילו לשני ספרים ובובה/צעצוע. אין צורך לארוז את כל הבית - הילדים מתבלבלים מעודף צעצועים גם ככה - אל תהפכו את האוטו לסניף קטן של טויס אר אס...

  חידות ומשחקים

  שחקו משחקי דרך עם הילדים. מספר דוגמאות למשחקי דרך כיפים:
  - אני רואה אני רואה (לדוברי האנגלית שביניכם - I spy with my little eye). הסבר: אחד המשתתפים צד בעיניו עצם או משהו מחוץ לאוטו ואומר "אני רואה אני רואה, משהו שמתחיל באות ר'". בגילאים קטנים יותר אפשר "משהו בצבע שחור...". אז כל אחד בתורו שואל שאלה אחת של כן ולא, לדוגמה: "יש בו אורות מתחלפים?" התשובה כן והראשון שצעק "רמזור" - הוא הבוחר הבא (או שאפשר לתת לו נקודה ולעשות סבבים)
  - חידות חשבון - "אני נתתי לכם שני אגסים וסבא נתן לכם שני תפוחים - כמה פירות יש לכם?" וכו' - על פי גילאים כמובן. בתי בת השנתיים וחצי נהנית מאוד כשהיא יודעת את התשובה לשאלה: "נתתי לך תפוח אחד, כמה תפוחים יש לך?"
  - חידות חרוזים - "מה החרוז של..." 
  - משחק הספירות - כל אחד בתורו אומר מספר ללא תיאום עם השאר וצריך לספור עד 10/20/30 - מה שמחליטים בלי ששני אנשים אומרים את אותו המספר ביחד.
  - לחובבי טבע - מי רואה ברוש/אקליפטוס/כלניות ועוד...
  - מכוניות בצבעים - לספור מכוניות בצבע אדום, או שכל אחד סופר מכוניות בצבע אחר... או אוטובוסים/משאיות וכו'...
  - צורות/עצמים בשמים -  למצוא מטוסים, שובל שהם עושים, צורות שונות בעננים וכו'

  סיפורים

  - ספרו סיפור - אפשר להקריא ספר, ולהורים שיש בחילות ישנן עוד אופציות:
  1. המציאו סיפור עם הילדים - אתם מתחילים את הסיפור והם ממשיכים, כל אחד מוסיף משפט אחד וכו'..
  2. בעיקר עם עייפתם כבר וגם הילדים - והגיע קצת זמן לרגיעה ומנוחה - שימו להם סיפור ברדיו - יש המון דיסקים של סיפורים. יש סיפורים איכותיים שמאוד היינו רוצים לספר להם ולא תמיד מוצאים את הזמן. הסיפור מפעיל את הדמיון, שלא כמו סרט.
  3. בקשו מהילדים לספר לכם סיפור על היום שלהם - מה היה בגן, מה הם סיפרו במפגש, על מה דיברו בגן, עם מי הם שיחקו ובמה ועוד...
  חשוב מאוד - הקפידו עם הילדים על תרבות דיבור. כשילד אחד מדבר השני לא, לא מתפרצים, מכבדים אחד את השני ומקשיבים.
  יש עוד אלפי עצות ברשת, יש גם ספר בנושא "נסיעה משגעת - 31 משחקים לנסיעה".


  מוזמנים להציע הצעות נוספות בתגובות לכתבה.

  • הפעלות

  • צריך רק שקיות ניילון

  • מערכת "את זה"14.12.23

  • יש לכם שקיות ניילון מהקניות האחרונות בסופרמרקט? זה מספיק ל-12 רעיונות שונים להפעלות שונות! יוסי צדקה, מדריך תנועה ויוגה לילדים בגיל הרך, מציע לאסוף שקיות כמספר המשתתפים, לארגן מוזיקה שמחה ברקע ולהתחיל בתנועה. קיראו היטב את הוראות הבטיחות לפני שמתחילים!
  • כל הגילאים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  תגובה אחת

  הרגאטגא
  04 ינואר, 2014
  אפשר לשחק גם ארץ עיר בעל פה...

  בניית אתרים - בניית אתרים