• VIP
 • מה בפורטל?

  לוח מגנטים "שבועוני"

  מחפשים מתנה בעלת ערך חינוכי לילדים שמתאימה ליום המשפחה, לפסח או לסוף השנה? מתלבטים מה לקנות לכל ילדי הגן? "שבועוני" הוא לוח תכנון שבועי המלמד את הילדים בדרך של משחק וחוויה את ימי השבוע והפעילויות המתקיימות בהם. באמצעות פיזור המגנטים יכולים הילדים לזהות את היום, הפעילות, ולחוש את מחזורויות השבוע. ניתןלהצמיד למקרר כמגנט או לתלות עלהקיר. מתאים כמתנה מרוכזת לילדי הגן, הצהרון, כיתות א'-ב' ולכל קבוצה בגילאי 2-7

  יעל צמח-גרינשפון 29.01.13

  "אמא, איזה יום היום?", שאלה אותי בת החמש הקטנה שלי. "יום רביעי". "מה עושים היום?", המשיכה לברר – "הולכים לחוג שחייה".

  על מנת ללמד את הילדה סדר יום, את ימי השבוע ובעיקר את המחזוריות של שבעת הימים, הענקתי לה במתנה את לוח "שבועוני" – לוח תכנון שבועי מגנטי בצורת טבלה שבועית שעליו מניחים בכל יום את הפעילויות הקבועות (והלא קבועות...) שמתקיימות באותו יום – חוגים, פעילויות העשרה, בילוי עם סבא וסבתא, בילוי בים/בריכה ועוד ועוד.

  בת החמש ששיחקה עם המגנטים המקסימים, מיקמה את הפעילויות שחוותה היום (בילוי עם חברה) ואתמול (קריאת סיפורים), וביקשה לישון עם הלוח. למחרת נסעה לערוך קניות עם אבא, וחזרה לחפש את המגנט של הקניות בסופרמרקט... בערב הציבה את המגנט של הכריך עם הטונה האהוב עליה, ובעצם הוכיחה שהכריכים יכולים לשמש לארוחת הבוקר ולארוחת הערב. במהלך כל השבוע דאגה הילדה לעדכן את הלוח, או לעדכן את עצמה ואותנו, ובכל אופן אין ספק שעניין ימי השבוע התחדד אצלה באמצעות המשחק בלוח. בתחילת השנה, כשתהיה תוכנית שבועית חדשה של חוגים ופעילויות, לוח התכנון השבועי הזה יסייע לה ולנו לזכור את השגרה החדשה.

  חשיבות לימוד הזמן, סדר היום והשבוע לילדים  

  אנחנו מלמדים את הילדים שלנו נושאים רבים – אותיות, מספרים, הפכים, צבעים ועוד, מפתחים להם את הכישורים והמיומנויות ומרעיפים עליהם ידע בתחומים רבים כבר בגיל קטן. אחד הנושאים שנרכשים על ידי הילדים אט אט עם השנים הוא נושא הזמן ובעיקר התחושה שלו ושל הריטואל הקבוע – שעה, יום, שבוע, חודש, שנה. הלימוד של כל מה שקשור למושגי הזמן, סדר יום ותכנון שבועי נעשה בדרך של התנסות חווייתית וחיבור עם המציאות, ולכן הלוח "שבועוני" הוא אביזר חיוני ללימוד מושגי הזמן בהקשר השבועי.

  להרחבה על חשיבות הזמן כערך חינוכי - יוצרים שגרה.

  לימוד בדרך משחק עם לוח תכנון שבועי

  לוח התכנון השבועי קשיח ועליו מניחים ריבועי מגנט קשיחים (ניסינו לקפל ולא הצלחנו!). הלוח והמגנטים צבעוניים ושמחים ומושקעים עד הפרטים הקטנים.

  הימים כתובים באותיות – א,ב, ג, ד, ה', ו, שבת, כך שילדי הגן יכולים ללמוד באמצעות הלוח השבועי גם את האותיות הראשונות בא"ב. על שלט מצד ימין יש מקום להניח את היום. האיורים מדליקים וקליטים, והילדה הוקסמה מהם מהתחלה.

  ניכר שהושקעה מחשבה רבה ברעיון ובעיצוב של כל אחד מהמגנטים – חוגי כדור (טניס/כדורסל/כדורגל באותו מגנט), מוזיקה, חוג ריקוד, פעילות ספורטיבית (רעיון מעולה לשילוב בלו"ז של הילדים, גם אם אין חוג התעמלות מוגדר), בילוי עם חבר (שאפו על החלוקה השווה בין שני המינים), זמן אבא, זמן אמא (לאו דווקא להורים גרושים), פעילות העשרה, בריכה/ים, שעת סיפור, הצגה/הופעה, ויש גם אירועים מיוחדים שמתאימים לשעות אחר הצהריים כגון יום הולדת.

  כל מגנט משוכפל – הן למקרים שאותה פעילות מתקיימת פעמיים בשבוע ולמקרים שמגנט אחד הולך לאיבוד...

  חסר רק בילוי משפחתי לשבתות – לגירסה הבאה... עד אז אפשר לאייר על המגנטים הריקים באמצעות טוש מחיק – גם על זה חשבו!

  בנוסף, כשדרוג ללוח התכנון השבועי מצורפים מגנטים עם איורים של כריכים, כך שהילד יכול לבקש מראש מה יאכל מדי יום – כריך טונה, כריך גבינה לבנה, כריך גבינה צהובה (למה אין כריך חביתה? שאל בן העשר...). האפשרויות לכריכים בריאים מצביעים על תזונה נכונה לילדים, והכריך עם השוקולד יכול לשמש ליום שישי או שבת, גם כאן יש מסר יפה - שלא צריך להיות קיצוני!

  לוח שבועוני מתאים בדיוק למתנה בעלת ערך חינוכי לילדי הגן – כדאי לרכוש עבור כל ילדי הגן/המועדונית/הצהרון במרוכז לימי הולדת, לפעילויות מיוחדות בנושא זמן, ראש השנה, פסח יום המשפחה או לסוף השנה.

  על היוצרת

  שלי קופלמן שפיר היא אמא לשלושה ילדים. כמו רבים מאיתנו גם היא נתקלה בשאלות הקשורות לסדר יום ושגרה, כגון: "מתי הולכים לסבתא?", "מתי יש חוג באלט?". באמצעות היצירתיות והכישרון שלה ובעיקר היוזמה הברוכה, היא הגתה את הלוח הגאוני הזה שבעזרתו הבינו הילדים את סדר הימים, איזה יום היום, מה עושים בכל יום וכן עוד כמה ימים יש לחכות לפעילות מסוימת.

  מחיר: 35-50 ש"ח (משתנה לפי כמות). מחיר מיוחד לגנים!!!!

  טלפון: 052-6922221.

  מייל: [email protected]

  אתר: www.familytime.co.il.

  • גילאי 2-3

  • בורקס גדול – כל אחד יכול!

  • מערכת "את זה"01.05.24

  • ילדים אוהבים בורקסים ממולאים גבינה ואוהבים מאכלים גדולים! אז למה בעצם לא להכין יחד איתם בורקס גבינה ענק לגיוון המשולשים מדי פעם ובייחוד לכבוד שבועות. הכינו את המאכל החלבי הכי גדול וטעים בקלות ובמהירות. המתכון מתאים להפעלה עם כמה ילדים שבאים אחר הצהריים, או להפעלה בקבוצות - לגננות ולקייטנות וכמובן בבית לארוחת ערב שונה ומיוחדת

  תגובות הקוראים


  15 תגובות

  שלי
  24 ספטמבר, 2013
  [quote name="מיכל"]שלום רב,האם יש אפשרות להזמין את הלוח בפורמט יותר גדול (לגן ילדים),מיכל , גננת[/quote]היי מיכל,אין אפשרות ללוח גדול יותר...

  מיכל
  23 ספטמבר, 2013
  שלום רב,האם יש אפשרות להזמין את הלוח בפורמט יותר גדול (לגן ילדים),מיכל , גננת

  שלי
  02 דצמבר, 2012
  היי מרים,בהחלט אפשר לכתוב ולמחוק מהלוח בעזרת שימוש בטוש המיועד לכך (טוש מחיק). תודה,שלי.[quote name="מרים"]נראה מוצר מעניין. רציתי לשאול האם ניתן גם לכתוב פיזית על הלוח בטוש מחיק (כמו שכותבים היום על הלוחות באוניברסיטה) ו- כמובן - למחוק לפי הצורך? כי אם יש יותר מילד אחד בגילאים הרלוונטיים ורוצים להשתמש באותו הלוח, ושיהיה יעיל באמת כ"ארגונית משפחתית", זה יכול לעזור (בנוזף על המגנטים שאף פעם לא יכסו את כל האפשרויות). תודה![/quote]

  מרים
  28 נובמבר, 2012
  נראה מוצר מעניין. רציתי לשאול האם ניתן גם לכתוב פיזית על הלוח בטוש מחיק (כמו שכותבים היום על הלוחות באוניברסיטה) ו- כמובן - למחוק לפי הצורך? כי אם יש יותר מילד אחד בגילאים הרלוונטיים ורוצים להשתמש באותו הלוח, ושיהיה יעיל באמת כ"ארגונית משפחתית", זה יכול לעזור (בנוזף על המגנטים שאף פעם לא יכסו את כל האפשרויות). תודה!

  שלי
  22 נובמבר, 2012
  הי נטע,תודה על המשוב...קיבלתי הערה דומה לזו בעבר ובאמת נשקול את העניין בגרסא הבאה.יום טוב,שלי[quote name="נטע"]הרעיון מקסים! נראה שנעשתה כאן מחשבה רבה. המלצה קטנה: כדאי לחשוב על אפשרות לצור לוח רקע שקט יותר מבחינה גרפאית ולצור רקע בהיר יותר ללא ציורים. אני חושבת שימות השבוע ותמונות המגנטים נבלעות ברקע וקצת הולכות לאיבוד. ישנם ילדים שקשה להם לעשות הפרדה בין התמונה לרקע.[/quote]

  שלי
  22 נובמבר, 2012
  היי ורד,הלוח אכן מתמגנט למקרר, בעקבות תגובות לכתבה זו שדרגנואת המוצר ונכון לשלב זה הוספנו את האפשרות.תודה על פנייתך (:שלי[quote name="ורד"]שלום, באתר גוזרים קופון נרשם כי: לוח בגודל 24X30 מתמגנט למקרר, עם אפשרות תליה.האם הלוח אכן מתמגנט למקרר כי אני רואה שבספטמבר רשמת שבגרסה הבאה הוא יהיה . האם אנו נמצאים כבר בגרסה הבאה ? אודה לתשובתך בהקדם האפשרי.יום נעים.[/quote]

  ורד
  22 נובמבר, 2012
  שלום, באתר גוזרים קופון נרשם כי: לוח בגודל 24X30 מתמגנט למקרר, עם אפשרות תליה.האם הלוח אכן מתמגנט למקרר כי אני רואה שבספטמבר רשמת שבגרסה הבאה הוא יהיה . האם אנו נמצאים כבר בגרסה הבאה ? אודה לתשובתך בהקדם האפשרי.יום נעים.

  נטע
  13 אוקטובר, 2012
  הרעיון מקסים! נראה שנעשתה כאן מחשבה רבה. המלצה קטנה: כדאי לחשוב על אפשרות לצור לוח רקע שקט יותר מבחינה גרפאית ולצור רקע בהיר יותר ללא ציורים. אני חושבת שימות השבוע ותמונות המגנטים נבלעות ברקע וקצת הולכות לאיבוד. ישנם ילדים שקשה להם לעשות הפרדה בין התמונה לרקע.

  סמדר
  06 ספטמבר, 2012
  הבנות שלי משתמשות בזה ונהנות מאוד! נותן להן לזכור את שגרת השבוע שלהן. גם משחק כיפי וגם הרבה למחשבה... בשבילי מתנה נהדרת!

  שלי
  04 ספטמבר, 2012
  [quote name="אורי שילה"]איזה יופי ! אני חייב ליצור קשר עם היוצרת.אורי[/quote]היי אורי,הפרטים שלי רשומים בסוף הכתבה,אשמח לשמוע ממך.

  שלי
  04 ספטמבר, 2012
  [quote name="מוחה חברתית"]המוצר נראה נהדר,וגם ההמלצה אמינה, אבל למה המחיר גבוה כל כך? לוח מגנטי לא אמור לעלות מעל 30 שקלים![/quote]היי למוחה החברתית,מודה לך על ההתרשמות החיובית מהמוצר.מסבה את תשומת לבך לכך שהלוח מגיע עם עוד כ- 40 מגנטים.אני באופן אישי לא מכירה מוצרים איכותיים עם גרפיקה ייחודיתבעלויות שכאלו. על אחת כמה וכמה שהם ממוגנטים.

  שלי
  04 ספטמבר, 2012
  [quote name="גננת שואלת"]האם הלוח עצמו ממוגנט? האם אפשר למגנט אותו למקרר הביתי?[/quote]היי גננת שואלת...הלוח כרגע לא ממוגנט מצידו השני (יש תליה),בגרסאתו הבאה הוא יהיה. אם רוצים אפשר להדביק מאחורה מגנט עם דבק לבנתיים, ייתכן ונוסיף את אופציה זו לפי דרישה.

  מוחה חברתית
  04 ספטמבר, 2012
  המוצר נראה נהדר,וגם ההמלצה אמינה, אבל למה המחיר גבוה כל כך? לוח מגנטי לא אמור לעלות מעל 30 שקלים!

  גננת שואלת
  04 ספטמבר, 2012
  האם הלוח עצמו ממוגנט? האם אפשר למגנט אותו למקרר הביתי?

  אורי שילה
  03 ספטמבר, 2012
  איזה יופי ! אני חייב ליצור קשר עם היוצרת.אורי

  בניית אתרים - בניית אתרים