• VIP
 • מה בפורטל?

  פעילות ירוקה אוריקן

  מיכל קליין שיצרה את הדי.וי.די המוזיקלי המצוין "אוריקן" בנושא מיחזור, חיסכון בחשמל ובמים ואיכות הסביבה, מפתיעה שוב בפעילות צבעונית, מלאת הומור, מלווה בשירים ותנועה והמון אביזרים מקסימים בפשטותם. הפעלה ערכית מיוחדת לגני ילדים, צהרונים וקייטנות - גילאי טרום חובה וחובה, ויש גם המלצות של גננות ושל תאגיד המיחזור!

  מערכת "את זה" 26.02.13

   פעילות/הצגה אינטראקטיבית משולבת בנושא מיחזור, הפרדת פסולת, חיסכון באנרגיה ואיכות הסביבה - הפעילות בנויה על בסיס תוכן הדי.וי.די 'אוריקן', אך היכרות מוקדמת עם הדי.וי.די אינה חובה.

  הפעילות המבוססת על הדי.וי.די המצליח ביותר בנושא המיחזור והחיסכון באנרגיה מעביר לילדים את המסרים באמצעות המחשה והדגמה.

  דוגמאות מתוך הפעילות:

  * שיחה על נושא המיחזור והפרדת הפסולת באמצעות הצגת הסיפור על הילד אורי שהפך להיות אוריקן, ותוך שיתוף הילדים באופן פעיל בשילוב משחקים וחידון 'האוצר הממוחזר'.

  * הילדים מנגנים ב'תזמורת ממוחזרת' – כמו אוריקן, גם הילדים מגלים כיצד ניתן להפיק מוזיקה מחומרים ממוחזרים ומפסולת.

  * "כל ילד יכול להיות גיבור סביבתי" – לימוד השיר 'אני אוריקן' + התנועות והריקוד מתוך הדי.וי.די.

  * ריקוד הכביסה – הילדים לומדים על החשיבות בחיסכון בחשמל (במקום להשתמש במייבש כביסה חשמלי, עדיף לתלות את הכביסה לייבוש על החבל) תוך ביקור מצחיק במיוחד של אמא של אוריקןהבזבזנית חסרת התקנה.

   

  * "יוצאים לקניות בלי שקיות" – משחזרים בגן את ההפגנה שאוריקן והחברים שלו ערכו בשכונה. (שלטים, ריקוד, קריאות – ממש הפגנה אמיתית למען מטרה חשובה).

  מיכל קליין, מעבירת הפעילות, היא שחקנית מקצועית, בוגרת בית הספר הגבוה למשחק ואומנויות הבמה - בית צבי. למיכל ניסיון רב, עשיר ומוכח הן במשחק (שיחקה בלהיט הבמה הגדול למבוגרים 'אני פה בגלל אשתי' ובהצגות ילדים רבות כדוגמת 'בילבי' - המחזמר, ו'עמי ותמי' - המחזמר), הן בבימוי (מופעי עיר ערוץ הילדים, מופעי רבים מכוכבי הילדים) והן בהדרכה ובהעברת פעילות (חברה בקרוואן ובמשלחת הצופים לארה"ב ומדריכה במשלחת הסוכנות היהודית).

  מיכל היא יוצרת מוערכת ביותר בתחום הילדים - בין יצירותיה הצלחות רבות: טולי בלבולי, עמי ותמי המחזמר, בג'ונגל של רוי בוי ועוד עשרות תסריטים ועשרות פזמונים.

  מיכל היא גם היוצרת של הדי.וי.די 'אוריקן' – היא כתבה את התסריט והפזמונים, הלחינה חלק מהשירים, ביימה ואף מככבת בו בתפקיד המורה לטבע/המספרת.

  פעילות צבעונית, מלאת הומור, מלווה בשירים ותנועה והמון אביזרים מקסימים בפשטותם.

  * אורך הפעילות כשעה וחצי.

  * נדרשת נוכחות והשתתפות של הגננת או של הורה לעזרה.

  מחיר: מחיר הפעילות נוח במיוחד ומותאם לתקציבי ועדי הורים - לבחירה שני מחירים:

  מחיר רגיל – 650 ₪

  מחיר כולל מארז אוריקן (DVD + דיסק שירים) מתנה לכל ילד - 800 ₪.

  המלצות על 'אוריקן'

  מדור "ניסינו את זה" של פורטל התוכן המקצועי להורים וילדים "את זה"  

  נורית חנן, גננת בגן חמד, קציר: 

  'אוריקן' מכסה את כל תחומי המיחזור בהם אנו עוסקים. השירים קליטים, הסיפור מרתק והילדים נהנים ולומדים.

  מיכל קליין היוצרת ביקרה בגן ופגשה את הילדים שהיו נרגשים מאוד. היא שוחחה עם הילדים על חשיבות המחזור, שמעה מה אנחנו עושים בגן, ושרה עם הילדים שירים מהדי.וי.די.

  הביקור של מיכל בגן סחף את הילדים והם רתמו את הוריהם (ולעתים את המשפחה המורחבת והשכנים) למחזור ושמירה על הסביבה.

  אתי סלומון, גננת בגן דולפין, רמת גן:

  נושא המיחזור הוא נושא שחשוב לקדם בכל מערכת החינוך והפעילות על פי הדי.וי.די 'אוריקן' עוזרת לילדים להזדהות, להבין וליישם את הנושא בבית ובגן, ובהמשך בבית-הספר.

  כוכבי הדי.וי.די ביקרו אצלנו בגן, העבירו פעילות בנושא המיחזור וסחפו אחריהם את ילדי הגן והצוות כאחד - הנושאים חשובים, הקצב נפלא, התוכן מותאם לגילאי הגן (והצוות נהנה לא פחות).

  ציפי איבלר, מנהלת קשרי קהילה, תאגיד המיחזור אל"ה:

  במסגרת הפעילויות לעידוד המיחזור, בנוסף להשבת דמי הפיקדון, מעניק התאגיד מתנות שונות לבתי הספר ולגנים בהתאם לכמויות מיחזור מיכלי משקה בני פיקדון.

  בשנתיים האחרונות הדי.וי.די "אוריקן", מהווה חלק אינטגרלי ממערך התגמול החינוכי לגני הילדים העוסקים באיסוף למיחזור. השירים הקליטים והמסרים המועברים בדיסק, מהווים כלי עזר נוסף לחינוך ולהטמעת דפוסי התנהגות וחשיבה סביבתית.

  הדי.וי.די "אוריקן", נחשב לאחד מהמתנות האטרקטיביות במסגרת הפעילות לגני הילדים. הילדים מכירים את מילות השיר, את תנועות הריקודים והחשוב מכל, מבינים את חשיבות השמירה על ערכי הסביבה, מפרידים את החומרים וממחזרים.

  • כל הגילאים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים