• VIP
 • מה בפורטל?

  פארק הקופים ביער בן שמן

  בפארק הקופים ביער בן שמן דאגו לתחנות הפעלה ייחודיות לילדים, בנוסף לאטרקציה המרכזית – בילוי עם קופים מסוגים שונים, כך שהבילוי החווייתי במקום מעשיר עבור כל הגילאים. נועה גל ביקרה עם משפחתה, והיא מפרטת את כל נקודות הזכות וגם שתי נקודות קטנות לשיפור. ****

  נועה גל 26.06.18

  תעודת זהות

  הגענו לפארק בשבת בבוקר, במזג אוויר מקסים ונוח, וככל הנראה מחוץ לעונה כי הפארק היה ריק יחסית לקיבולת שלו ולכמות האנשים שלבטח מגיעה בתקופות מסוימות. בכניסה קיבלנו מפה ו"דרכון" קופים, עם תיאור הקופים השונים הנמצאים בפארק, שמיועד למילוי על ידי ילדים בני שש, כאלה שכבר קוראים וכותבים.

  הפארק בנוי במסלול מעגלי, בכל תחנה יש סוג אחר של קופים, החיים בשטח מחייה מרווח יחסית בתחומי מכלאה עשירה בירק ובמים. בכל תחנה מחכה נציג חביב מטעם הפארק אשר מסביר למבקרים על הקופים באותו מקום ועונה לשאלות. מצא חן בעיניי שרבים מהעובדים חבר'ה צעירים, תיכוניסטים חובבי חיות ותושבי האזור, כולם חביבים ומסבירי פנים. העובדה שיש ממי לשמוע הסברים ולשאול שאלות, בנוסף כמובן לשלטי ההסבר שיש במקום, נותנת ערך מוסף לפארק, שחורג מצפייה סתמית בקופים, ומאפשר היכרות מעמיקה יותר עם עולמם ותרבותם.

  בעלי ואני גילינו עניין רב בקופים, שכן מתוקף היותם היונקים הקרובים ביותר לבני האדם, לרבים מהם יש עולם מפותח, תקשורת וסוג של תרבות, הכוללת מעמדות, דאגה לזולת ועוד.

  ניכר כי הפארק דואג לרווחת הקופים ועושה כמיטב יכולתו להנעים את שהותם בשבי. לעיתים מגיעים לפארק קופים שגודלו שלא כחוק על ידי אנשים פרטיים, והפארק מנסה לשקם אותם.

  נקודות זכות

  הדבר המרכזי שבלט בעיניי בפארק לחיוב - ניכר המאמץ (המוצלח) ליצור עניין עבור הילדים המבקרים בפארק ולהפעיל אותם: ברחבי הפארק פזורות תחנות הפעלה רבות ונחמדות, כגון פינת יצירה, קפיצה לרוחק (בדוק כמו איזו חיה אתה קופץ...), גן שעשועים, פינת ליטוף גורים, פינת כלי הקשה ותופים אפריקאיים, ג'מבורי ועוד. בנוסף, יש כמה פינות אשר לא היו פעילות בעת ביקורנו, ואני מניחה שבמהלך העונה הן פעילות: פינת טרזן וג'יין, מגלשת מים, הכנת משקה מחרובים ועוד.

  כל הפעילויות והאטרקציות לילדים מיתוספות לאטרקציה המרכזית שמהווים הקופים עצמם, ומשדרגות את הביקור במקום עבור ילדים והורים כאחד. הפעילויות לילדים מאפשרות ביקור ארוך יחסית. אנחנו בילינו כשעתיים, אך אפשר בהחלט ליהנות במקום למשך זמן ארוך יותר. הפארק מוצל ופזורים בו שולחנות פיקניק רבים, אשר מאפשרים עצירה לאוכל ולמנוחה.

  ברחבי הפארק ניתן גם לפגוש בעלי חיים נוספים, כגון עיזים, תרנגולי הודו, דגים וטווסים שמסתובבים חופשי בין המבקרים. נקודה חיובית נוספת לזכות הפארק היא שברוב המכלאות ניתן לראות את הקופים ממש מקרוב. באזור מסוים אף הסתובבו קופיפים קטנטנים חמודים ממש לידנו.

  לסוגיית הכיבוד הבלתי נמנעת: בפארק דוכן ארטיקים ושתייה קלה במרכז הפארק, סמוך לפינת היצירה, דוכן נוסף סמוך לג'ימבורי וכן חנות מזכרות בכניסה לפארק. המחירים סבירים והוגנים ביותר! (5 שקלים לקרטיב, 7 שקלים לפחית. הרבה פחות ממה שהרגילו אותנו ה'גזלנים' למיניהם במקומות בילוי רבים...).

  נהנינו מאוד! אזור בן שמן ירוק ומקסים בתקופה זו של השנה, מזג האוויר בו נוח. בתנו חובבת החיות לא הפסיקה להצביע על הקופים ונהנתה מאוד אף היא מהם ומשלל האטרקציות שבפארק.

  נקודות לשיפור:

  גישה לעגלות ילדים - השביל איננו מאוד נוח עבור עגלות ילדים או נכים, אם כי עביר. (אנחנו הסתדרנו עם העגלה, וראינו אדם בכסא גלגלים שככל הנראה הסתדר אף הוא). עם זאת, לקראת היציאה ישנו מעין שביל לעגלות, שמיועד לחסוך את הצורך במדרגות, אך הוא איננו נוח, ובטח שלא נעים, שכן הוא עובר בסופו בתחום אזור התפעול של גן האירועים שבמקום, ואף אינו יעיל במיוחד, כי בסופו יש בכל אופן צורך לרדת מספר מדרגות.

  שירותים למבקרים – אם לא פספסתי, בפארק ישנם רק שני תאי שירותים, מלוכלכים ומוזנחים. לא היה נעים כלל לבקר בהם, ואני יכולה רק לשער שכאשר מספר המבקרים גדל המצב מחמיר. טעון שיפור.

  • בילויים מומלצים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!
  • אתרי חיות

  • יער האיילים ביער אודם

  • יעל צמח-גרינשפון08.12.18

  • חיות רבות יקדמו את פני כל בני המשפחה, מקטן ועד גדול ביער האיילים, עד שתפגשו את האטרקציה המרכזית: משפחות איילים המסתובבות חופשי בשטיחים נרחבים, ויש גם במבי חמוד בדיוק כמו בסיפור הילדים הנודע. חוויית טבע לכל המשפחה.

  תגובות הקוראים


  תגובה אחת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  21 פברואר, 2011
  פארק הקופים ביער בן שמן מאכזב. השירות גרוע, נותנים לך הרגשה שהיה עדיף שלא תגיע.בקושי נותנים לך זמן להיכנס לשטח שבו נמצאים ביחד עם הקופים.חבל כי אם היו משקיעים קצת זה היה יכול להיות מקום נהדר.

  בניית אתרים - בניית אתרים