• VIP
 • מה בפורטל?

  שייט בחיטהורן, הולנד

  שייט עצמי בחיטהורן – אחת העיירות הקסומות בעולם הוא חוויה מדהימה לכל המשפחה, המתאים לקטנים ולגדולים (גם בני נוער שסוף סוף יוצאים מהמסכים!). Bart Smit מציע מגוון רחב של סירות איכותיות ובטיחותיות ואפשרויות שייט שונות בתעלות העיירה (שעה), מסביב לה (שעתיים) ואף באגם הפתוח (שלוש שעות – מומלץ בחום). אם אתם טסים להולנד – אל תוותרו על החוויה הזו!

  יעל צמח-גרינשפון 27.08.18

  ביקרנו בחיטהורן לפני 17 שנה עם הבן הבכור שהיה אז בן 3 ועם הסבים והסבתות. שכרנו סירות עץ המונעות באמצעות ידית ויצאנו להכיר את חיטהורן. אני זוכרת היטב את ההתלהבות של בן השלוש שזכה לשוט ברוגע בפעם הראשונה בחייו, ואת ההתרגשות של סבתא זמירה שהתרווחה על הקצה הקדמי של הסירה בחיוך מלא ויטמינים ואמרה: "זו חוויה בלתי נשכחת".

  השעה המרגשת הזו נחרטה בזיכרוננו כאחת החוויות הנהדרות שצריך לחזור עליהן. השעה עברה בן רגע, כולנו רצינו עוד!

  השנה, כשתכננו את החופשה המשפחתית להולנד, לא היה ספק שנחזור לשוט בחיטהורן. הפעם היינו למודי ניסיון ומראש ידענו שכדאי לשוט שלוש שעות בסירה מרווחת שבה ניתן לערוך פיקניק.

   

  הסירות של Bart Smit

  הסירות של Bart Smit ענו על הדרישות שלנו – סירות מגוונות עם אפשרויות בחירה של המסלול ומשך זמן השייט. הסירות מטופחות ונקיות, אנשי צוות רבים עומדים על הגדה ומסבירים באדיבות ומסייעים לרדת ולעלות חזרה לסירה. הסירות של Bart Smit ממוקמות באזור מרכזי – קל להגיע אליו ולחנות. זו החברה היחידה שמאפשרת לשוט עד שעות הערב, כך שאפשר לתכנן להגיע אחר הצהריים ולאו דווקא בבוקר (בשעות הצהריים/אחר הצהריים התעלות פנויות יותר ויותר רגוע לשוט).

  יונתן בן ה-16 התנסה בפעם הראשונה בנהיגה בסירה. בסיום החופשה בת ה-11 יום הוא הכריז בהחלטיות שהשייט בסירה בחיטהורן היווה החוויה הכי מרגשת ומהנה עבורו (והיו לא מעט חוויות שונות בטיול…). כשישב ליד ההגה בפעם הראשונה בחייו קצת היסס, אבל מהרגע שהבין את העיקרון – נהג ברוגע ומרוב סיפוק הסביר לאחותו הקטנה מה עושים. מה הפלא שרצה לעשות עוד סיבוב בסירה לפני שחוזרים? מה הפלא שכבר למחרת רצה לחזור לחיטהורן?

  קיבלנו מ- Bart Smit מפה מפורטת של המסלולים, כולל מרחקים, מקומות מרכזיים בעיירה ומחוצה לה ומקומות חנייה לסירות (אפשר לעצור במקומות מסוימים), והמלצות למסלול למשך 3 שעות כבקשתנו. בצד האחורי סומנו תמרורים שחשוב לדעת כשנוהגים בסירה (וזו הכנה נהדרת למי שמתחיל ללמוד תיאוריה לנהיגה ברכב…).

   

  חיטהורן – העיירה הקסומה

  מכל העיירות הרבות שטיילנו בהן בעולם, חיטהורן היא אחת המיוחדות – בתי עץ בצבעי חום, חלונות לבנים עם גגות קש משופעים, גשרי עץ קטנים מעוגלים, עצים ירוקים מניבי פירות. הכל מסביב נקי ומצוחצח. כמובן כדאי גם לטייל ברגל אחרי השייט~~

  הסירה של Bart Smit רחבה ויציבה, עם כריות סקאי מרופדות כך שנוח מאוד לשבת ולהתרווח. זו סירה אידיאלית למשפחה – יש מקום לכולם, לתיקים ואף לפיקניק. מבעוד מועד קנינו טייק אוויי במסעדה ולקחנו איתנו לדרך. הפיקניק בסירה היה מושלם!

  כעבור כמעט שעה יצאנו מתעלות העיירה חיטהורן לתעלה המקיפה ולנהר הפתוח. היינו לבד בכיף שלנו – עם הברווזים שהתקרבו אלינו לקבל אוכל, הפרות שרעו באחו וציוצי הציפורים ומעוף השחפים. הכל פסטורלי – מים, שמיים, ירוק בעיניים ואנחנו באווירה רומנטית.

  אין כיף גדול מזה לבילוי משפחתי מגבש!

   

  כמה טיפים בחיטהורן

  • איך מוצאים מידע על העיירה חיטהורן? כותבים כך: Gietrhoon.
  • שיקלו לקחת סירת מנוע עם הגה – זו חוויה עבור נערים מגיל 16 והסירה מרווחת ונוחה.
  • תכננו את המסלול לפי המפה שתקבלו ותיהנו מכל רגע.
  • בגשרים מסוימים צריך לדאוג להוריד את הראש כדי לא להיתקע בהם – זו חוויה בפני עצמה.
  • עוד טיפ קטן שלמדנו מהפעם הקודמת – סעו לפי המהירות המותרת (גם אם כתוב 30 קמ"ש סמוך לעיירה), מחלקים שם דו"חות באופן קבוע (שמענו גם ממבקרים אחרים).
  • ל- Bart Smit מסעדה – בפעם הבאה ננסה גם אותה…

   

  עוד חו"ל עם הילדים

  • בילויים מומלצים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים