• VIP
 • מה בפורטל?

  אפשר לגדול ללא חלב?

  האם אפשר לגדול ללא חלב פרה? מתלבטים כמה חלב ומוצריו כדאי לתת לילדים? אורנה גזית, מומחית לתזונה מהטבע וצמחי מרפא, ממליצה לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם ממלאים את המקרר בחלב פרה. ויש לה גם המלצה למשקה בריא שיחליף את השוקו המסורתי. חלב למחשבה

  תומר קרן 30.05.11

  שבועות הוא לא רק חג מתן תורה, הוא קודם כל חגיגה לאוהבי החלב ומוצריו. מעוגות גבינה ועד בלינצ'ס וממליגה – זה ללא ספק הזמן הלבן. מחקרים וכתבות רבות נכתבו על חשיבות החלב בכלל בתזונת ילדים, ביניהם כתבת התחקיר ילדים צועדים בשביל החלב, המפרטת על כל סוגי החלב המומלצים בתזונת ילדים. בתוך כל השמחה הזו, נשמעים גם קולות בתחום שממליצים לנו לחשוב פעמיים לפני שאנחנו צורכים חלב ניגר.

  אורנה גזית, מומחית לתזונה מהטבע וצמחי מרפא, טוענת כי במקרים מסוימים חלב פרה עלול לגרום נזק לגוף, ולכן כדאי לחשוב היטב לפני שנותנים לילד כוס חלב ניגר ישר מהפרה.

  חלב ניגר

  גזית, לשעבר בכירה בשירות הפסיכולוגי של עיריית נתניה, עבדה במשך שנים רבות עם בתי ספר ותלמידים ונוכחה לגלות איזו חשיבות מייחסים במערכת לשתיית חלב. "זה התחיל באחיות בתי הספר שדיברו על החשיבות של שתיית חלב וזה חדר לכל בית. כיום, כשילד לא רוצה לשתות חלב, אמו מכניסה לו את החלב בתוך השוקו וכאן שורש הבעיה", אומרת גזית. "הגוף של הילד הוא מכונה חכמה ואם הוא לא רוצה לצרוך חלב הוא כנראה יודע למה. בני האדם שייכים למחלקת היונקים ולכן האנזים שמפרק את חלב האם פועל עד גיל 3 (כל זמן שאנחנו יונקים חלב). ברגע שהילד מפסיק לינוק הגוף שלו לא מצליח יותר לפרק את הלקטוז שבחלב ואז נוצרים כל מיני בעיות וחוליים. בין השאר, חשיפה מוקדמת של חלב פרה מגבירה את הסיכון לסוכרת נעורים ועלולה להעלות באופן משמעותי את הסיכוי לחלות בסרטן השחלות.

  "אחד הרופאים הבכירים בנאס"א, שעודד את הארגון לעבור לסויה, פרסם עבודת מחקר שבה הגדיר את החלב 'המזון הגרוע ביותר בתזונה המערבית'. זה אומר הכל, לא?".

  מוצרי חלב

  ומה לגבי מוצרי חלב כמו גבינות ויוגורט? כאן גזית הרבה פחות נחרצת. "מוצרי חלב עוברים פסטור, ולכן השפעתם על הגוף פחות מזיקה. בכלל, אני לא בעד נקיטת אמצעים קיצוניים. אפשר לצרוך חלב, אם כי בכמויות מוגבלות, או שאפשר גם לעבור לחלב עיזים. הכלל שלי בבריאות הוא שכל דבר צריך להיות במינון נכון כדי שהגוף יקבל את כל מה שהוא זקוק".

  אם אתם מחפשים תחליף לשוקו האהוב כל כך על ילדים, שייתן להם את כל הוויטמינים שיש בחלב והרבה יותר, גזית ממליצה על משקה אלוורה קר.

  "קודם כל זה מאוד טעים וזה המדד הכי חשוב לילדים. שנית, ישנן ראיות קליניות חותכות לכך ששתיית אלוורה מסייעת למעיים לספוג חומרים ביתר יעילות, בעיקר חלבונים", אומרת גזית. "מכיוון שהצמח גדל בדרך כלל באזורים שבהם הקרקע עשירה במינרלים (כגון סידן, נתרן, אשלגן, ברזל), מי ששותה את הצמח מעשיר ומחזק את גופו".

  אי אפשר לסיים בלי מתכון...

  משקה אלוורה

  צריכים את זה

  1 כוס קוביות מלון

  1אגס בינוני, מגולען וחתוך

  1/4 כוס מיץ לימון טרי

  2 כפיות אלוורה טבעית

  מכינים את זה

  מרסקים את כל החומרים בבלנדר עם כמה קוביות קרח ומגישים קר.

  עוד על תזונה נכונה לילדים:

  חשיבות החלב

  חשיבות אכילת הדגים

  תזונה נכונה לילדים

  חשיבות אכילת הביצים

  עוד נושאי לימוד לילדים:

  לומדים בטיחות בזהירות  

  מיחזור ואיכות הסביבה

  התמודדות עם פחדים של ילדים

  להפסיד בכבוד

  חשיבות לימוד האנגלית

  מתכוננים לאח חדש

  גמילה מחיתולים

  צרכנות נבונה בקניות עם ילדים

  • להורים בלבד

  • מסדרים תכשיטים

  • יעל צמח-גרינשפון12.12.23

  • רוצים לסדר את התכשיטים בצורה יעילה שתציג אותם במבט אחד בלי צורך לפתוח קופסאות כדי לאתר שררת מסוימת – הישארו איתנו. הסידור קשור לצרכנות נבונה וחוסך כסף! יעל צמח-גרינשפון עם טיפ גדול לסידור התכשיטים במגירה אחת קטנה
  • כל הגילאים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים