• VIP
 • מה בפורטל?

  שבוע הכדורכיף שלי עם אבא

  הכרות עם משחקי הכדור השונים בדרך סיפורית ומשעשעת של חוויה ובילוי משותף של אבא ובן. חשיפה לענפי הספורט בדרך פשוטה – מדי יום מתוודע הילד לענף ספורט אחר ומתרגל אותו – כדורגל, כדורסל, כדוריד, כדורעף, טניס וכדור מים.

  מערכת "את זה" 11.12.23

  תעודת זהות

  • מיועד לגיל:3-10

  • כתיבה:אלון לוי

  • איורים:צבי פדלמן

  • הוצאה:אוריון

  • תיאור:הכרות עם משחקי הכדור השונים בדרך סיפורית ומשעשעת של חוויה ובילוי משותף של אבא ובן. חשיפה לענפי הספורט בדרך פשוטה – מדי יום מתוודע הילד לענף ספורט אחר ומתרגל אותו – כדורגל, כדורסל, כדוריד, כדורעף, טניס וכדורמים.

  • שמות הילדים:אילי, ליאן

  בימים שבהם העולם עדיין לא נרגע ממשחקי המונדיאל הספר "שבוע הכדורכיף שלי עם אבא" הגיע בדיוק בזמן! בימים שבהם מתקיימים חילוקי דעות עקב פרסומות על נשים שאומרות "הוא קלע גול" או "הפקיע סל," ולא יודעות מה זה נבדל, הספר הזה הגיע בדיוק בזמן!

  אלון לוי הרים את הכפפה וחיבר ספר פשוט ונפלא שמגיש לילדים בגילאי הגן, בשפה ברורה ובגובה העיניים, מידע על משחקי הכדור הנפוצים ברחבי העולם. הספר מועבר בגוף ראשון מאילי הקטן שכותב את חוויותיו עם אבא אשר מנצל שבוע מהחופש הגדול כדי להציג בפניו בכל יום כדור אחר: ביום א' כדורגל (הקטנה בת החמש שהאזינה בקשב רב לסיפור החלה לשיר: "חולה על כדורגל"...); ביום שני – כדורסל; ביום שלישי – כדוריד; ביום רביעי – כדורעף; ביום חמישי – טניס; ביום שישי – כדור מים.

  סדר הצגת משחקי הכדור נעשה מתוך מחשבה חכמה: הכדורגל הנפוץ בעולם והמוכר לכולם מוצג בהתחלה. אחריו הכדורסל שקל להסביר את ההבדל העיקרי בין המשחקים. אחריו כדוריד שנותן סימן לזיכרון לילדים – יש בו שתי רשתות כמו בכדורגל, אבל משחקים באמצעות הידיים כמו בכדורסל! הבא בתור הוא הכדורעף שבמהלכו מתמסרים בידיים ומעבירים את הכדור מעל רשת במרכז המגרש. משחק הכדור הבא הוא הטניס, ומצוין ההבדל העיקרי ממשחקי הקבוצות שנחשפו בימים הקודמים – טניס הוא משחק יחידני, משחקים בו אחד על אחד או בזוגות – שניים מול שניים... ולסיום – משחק כדור במים כדי ליהנות עם כל המשפחה!

  שאפו גדול נוסף מגיע לאלון לוי על ההתייחסות לאמא בתוך עולם הספורט, זה לא מובן מאליו!

  בת ה-5 התלהבה מהסיפור ובעיקר מהאיורים שובי הנפש שמראים את הסיטואציה של אילי הילד עם אבא אלון ובכלל במשפחה ("אמא תראי, הדובי אוכל"), ובבועה נפרדת ממחישים את המשחק בין שחקנים אמיתיים במגרש. היא הזדהתה עם אילי ששכח שהחופש הגדול הגיע ולא הולכים יותר לגן של מירי "חבל, אני אוהב ללכת לגן של מירי כל בוקר...".

  אגב, הרעיון לקחת שבוע מהחופש הגדול להכרת משחקי הכדור הוא גאוני, שוווה לאמץ אותו באופן פרטי או עם כמה חברים כבר בחופש הגדול הזה...

  בן ה-9 שקרא את הספר בכמה דקות ציין שהספר חשוב כדי להראות את ענפי הספורט השונים. נקודה חשובה למחשבה – עד כה לא מצאנו ספר שמלמד נושאים אלו.

  בן ה-14 שהקריא את הספר לאחותו בתה-5 (אחרי שאמא ואבא קראו כמה פעמים...), התבונן בסוף הקריאה בתמונה שעל הכריכה האחורית שבה הילד אילי מכדרר כדורים ואמר: יש כאן שמונה כדורים. שבעה מהם מוזכרים בספר: כדורגל, כדורסל, כדוריד, כדורעף, טניס וכדורמים. כדור הבייסבול נשאר לספר הבא...". כולנו מחכים לספר הבא!

  אלון לוי שיחק בצעירותו בקבוצת מכבי תל אביב ובנבחרת ישראל בכדורגל, והוא ממשיך לעסוק בפעילות ספורטיבית קבועה עד היום.

  מיועד לגיל: 3-8 

  כתיבה: אלון לוי

  איורים: צבי פדלמן

  הוצאה: אוריון

  נושא לימוד: ספורט, ספרי אבות.

  שמות הילדים: אילי, ליאן

  מחיר: 55 שקלים.

  עוד ספרי ילדים לגילאי 3-6

  עוד ספרי ילדים לגילאי 6-10

  עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

  ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

  ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

  שלטים על ספרים סימניות לספרים

  עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

  ספרי תזונה נכונה לילדים

  ספרי עזרה,חברות והתחשבות

  ספרי אבות

  ספרים להכרת אותיות הא"ב

  ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

  ספרים להורדה בחינם:

  ספר המספרים

  ספר אותיות א"ב

  ספר ABC

  ספר דמויי חיות

  • גילאי 3-6

  • עברית בדרך חווייתית

  • יעל צמח-גרינשפון14.06.24

  • למה, מדוע ואיך נלמד את הילדים עברית בדרך חווייתית? עברית היא תשתית להבנת הנקרא, לתקשורת מובנת, לפיתוח מיומנויות חברתיות ולהצלחה בתחומים רבים. כל הפרטים וגם אמצעים פרקטיים 

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים