• VIP
 • מה בפורטל?

  ספרי חברות, עזרה והתחשבות

  הדגישו לילדים ערכים חשובים של עזרה, התחשבות, נתינה וחברות אמיתית. ספרי ילדים רבים מספרים סיפורים מרגשים שמעבירים לילדים מסרים חשובים אלו. ריכזנו עבורכם עשרה  ספרים מומלצים בנושאים אלו. אפשר לבנות סביב כל אחד מהם או כמה יחד הפעלה לילדים או לארגן שבוע שבו בכל יום קוראים ספר אחר בנושא החשוב של עזרה ותרומה, נתינה וחברות

  מערכת "את זה" 02.11.22

  אחת הדרכים הנפלאות לחשוף את הילדים למחוות של עזרה, נתינה, התחשבות וחברות אמיתית נעשית באמצעות סיפורים מוחשיים המציגים סיטואציות של הענקת עזרה ומצבים של חברים טובים שעוזרים זה לזה בעת צרה ובכלל.

  המתנה הכי טובה בעולם

  מיועד לגיל: 3-6  

  כתיבה: ג'ונתן אמט

  איורים: ונסה קבן

  הוצאה: "כינרת"

  סיפור מקסים על מחווה של חברים טובים המציג חברות אמיתית בין החולד לארנבת ומלמד את הילדים את חשיבות העזרה וההתחשבות.

  חולד המתוק דואג לארנבת חברתו הטובה כי הוא לא ראה אותה זמן רב. הגשם ירד ללא הפסקה ואף אחד לא יצא מהמחילה שלו. החולד המשקיען, מוכיח יכולת מופלאה להגיע אל הארנבת דרך האדמה רק בשביל לראות מה שלום הארנבת. קיפוד וסנאי מצטרפים אל החולד בדרכו בתוככי האדמה אל הארנבת, כל אחד מביא לה מתנה, והחולד מביא לה את המתנה הכי טובה בעולם – החברים.

  להרחבה על הספר המתנה הכי טובה בעולם

  חברים בכל מיני צבעים

  חברים בכל מיני צבעיםמיועד לגיל: 3-6 

  כתיבה: חנה גולדברג

  איורים: כריסטינה קדמון

  הוצאה: הוצאת הקיבוץ המאוחד

  השיר המוכר של שרית חדד, המתייחס לצבעי העור והעיניים השונים שיש לכל אחד מאיתנו ובעצם מלמד שכולם יכולים להיות חברים שלנו, ללא הבדל צבע. בספר שני סיפורים משעשעים נוספים: ג'ירפה קטנה עם כנפיים להפעלת הדמיון ו"מה הכי כיף לעשות ביחד?" על חבורת אמיתית! ספר חובה בכל בית!

  שמות הילדים: –

  להרחבה על הספר חברים בכל מיני צבעים

  שלושת הפרפרים

  מיועד לגיל: 3-6
  כתיבה: לוין קיפניס
  איורים: ענבל שריד
  הוצאה: "אורנית"

  סיפורו הקלאסי של לוין קיפניס שדורות רבים גדלו עליו, על חברות אמת, בין שלושה פרפרים שעזרו זה לזה ותמכו זה בזה בעת צרה.

  שלושה פרפרים שיצאו לעוף בשדה ונקלעו לסערה הרחק מביתם. טיפות הגשם הרטיבו את כנפי הפרפרים עד שלא יכלו לעוף עוד. פנו הפרפרים לפרחים וביקשו למצוא בהם מסתור, אך אף פרח לא הסכים לקבל את שלושת הפרפרים יחדיו. הפרפרים סירבו לנטוש האחד את השני ונשארו מאוחדים.ראתה השמש את מעשה הפרפרים, העריכה את נאמנותם וסילקה למענם את הסערה

  להרחבה על הספר שלושת הפרפרים

  הלוויתן והשבלול

  מיועד לגיל: 3-6

  איורים: אקסל שפלר

  הוצאה: "כנרת"

  הסיפור מפגיש בין השבלול הקטן וחסר האונים שרצה לטייל בעולם לבין לוויתן הענק שהסכים להיות שותפו למסע. בין השניים נרקמת ידידות אמת ויחד הם עוברים חוויות מרתקות, פוגשים חיות מעניינות ואף נקלעים לסכנות.

  העזרה ההדדית בולטת בסיפור: השבלול הקטן מזעיק עזרה כאשר הלווייתן הגדול נפלט אל החוף ומציל את חייו. מזכיר מעט את "כספיון הדג הקטן" של פאול קור (הוצאת "דביר"), שבו כספיון עוזר ללוויתן לחפש את אבא ואבא שהלכו לאיבוד.

  להרחבה על הספר הלוויתן והשבלול  

  מסעות הדרקונית הגנדרנית

  drakonitמיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: ליבי דאון

  איורים: רחלי שלו

  הוצאה: כנרת

  הדרקונית הוורודה מלמדת את הילדים לעזור לאחרים, לומר תודה בשפות שונות ותוך כדי הסיפור מכירה להם ארצות שונות בעולם וגם גורמת להם להזדהות איתה ולא לפחד מדרקונים. ויש גם גימיק בסוףהספר…

  עוד נושאי לימוד בספר: הכרת ארצות, התמודדות עם פחדים של ילדים, נימוסין (אמירת תודה)

  להרחבה על הספר מסעות הדרקונית הגנדרנית

   חברות פורחת

   מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: לאה ברב.

  איורים: אינה קצב.

  הוצאה: אוריון.

  ספר העוסק באהבת הטבע ותוך כדי כך מלמד את הקורא הצעיר מהי חברות אמת.

  הספרהוא כולו שיר הלל לטבע החובק אותנו ולאהבת הזולת. לאה מסבירה כי האנישה פרחים על מנת לתאר סיטואציות חברתיות מחיי הילד. חוט השני החולף לכל אורכו של הספר הוא העיסוק בשימת לב לזולת ואיכפתיות, תוך חשיפת הילד ליופיו של הטבע.

  הילדים ייהנו מן החריזה המשעשעת, מהסגנון הקולח, מהסיפור המרנין, ולא כל שכן מאיורי הטבע המרהיבים ועוצרי הנשימה שבו. הרקפת הביישנית, הכלנית היפה ועוד פרחים – כולם מככבים בספר העליז הפותח צוהר לעולם שבו אנו חיים, עולם שבו הילד נדרש להתמודד מדי יום על הזכות להיות אוהב ונאהב, לסייע לזולת, ולהיות הוגן והגון. מלבד המסר החינוכי שבספר, העלילה עצמה שובה ומרתקת, כך שקריאת הספר נעשית בחדווה ובהנאה רבה.

  להרחבה על הספר "חברות פורחת"

  אני יכול לעזור

  מיועד לגיל: 0-2 

  כתיבה ואיורים: דייויד היד קוסטלו

  הוצאה: כנרת

  ספר פשוט לגיל הרך, ספר עם מעט מאוד מלל – אך מתאר בצורה ציורית (תרתי משמע) ומקסימה את חשיבותן של נתינה, עזרה הדדית וחברות.

  הברווזון שהולך לאיבוד זקוק לעזרה. מי יעזור לו? הקוף, שמגיע לעזרתו, מחפש לאחר מכן אף הוא מישהו שיעזור לו…

  לכל אחד צרה משלו אליה הוא נקלע, וכל חבר שנקלע לסביבה יכול לעזור.

  להרחבה על הספר אני יכול לעזור

  החבר הכי טוב בעולם של בוב

  מיועד לגיל: 3-6.

  כתיבה ואיורים: סימון ברטרם.

  תרגום מאנגלית: שהם סמית ואמנון כץ.

  הוצאה: כנרת זמורה ביתן.

  החבר הכי טוב (בעולם) של בוב" מספר את סיפורו של בוב המחפש אחר חבר (הכי טוב בעולם) בדיאלוג מרתק ומשעשע בין טקסט לאיור.

  הספר מספר את סיפורו של בוב המחפש אחר חבר (הכי טוב בעולם) בדיאלוג מרתק ומשעשע בין טקסט לאיור. האיורים, כמו גם הטקסט מאופיינים בהיפר-ריאליזם בעל הומור בריטי מאופק שובים ביופיים.

   להרחבה על הספר החבר הכי טוב (בעולם) של בוב

   חמור עף

  מיועד לגיל: 4-99.
  כתיבה ואיורים: אבנר כץ
  חריזה:
  יורם טהרלב
  הוצאה: זמורה ביתן

  הספר המחודש "חמור עף" מגיש עלילה מקסימה ושיעור מצוין בנושא חברות ועזרה לזולת.  הספר כתוב בחרוזים, בשפה קולחת אך לא מתיילדת ומשובץ כולו בהומור ובקריצות שישעשעו גם את הקורא המבוגר.

  הסיפור הוא סיפורו של חמור מכונף, החי לו בעולם דמיוני בו כל החיות קיבלו כנפיים. החמור עף לו מבסוט ברחבי העולם, עד שיום אחד הוא מוצא להקה של יצורים נטולי כנפיים, כלואים בחומה, שנראים כמו שקיות של גרעינים. היצורים בעלי המקור, מספרים לו שהם ציפורים שכלואות שם שנים על שנים.

  החמור טוב הלב מחליט לעזור להן, עף אל חבריו בעלי הכנף: הג'יר-עפה, הקרנ-עף, הפיל טיל ועוד, ומבקש מהם לתרום את הכנפיים שלהם. החיות כמובן נעתרות לבקשה, החמור מביא לציפורים את הכנפיים ומחלק להן, וכך שב העולם למסלולו המוכר – לציפורים כנפיים וליתר החיות אין.

  להרחבה על הספר חמור עף

  מתיתיהו ומיאו

  מיועד לגיל: 3-8

  כתיבה: ג'וליה דונלדסון
  איורים: אקסלר שפלר
  הוצאה: כינרת בית הוצאה לאור


  דרכיהם של מתתיהו הנגן ומיאו החתול, ששרים תמיד ביחד, נפרדות יום אחד. האם כדאי לוותר על חיים נוחים ולצאת לחפש חבר ישן?

  במשך היום עמד מיאו החתול לצד חברו מתתיהו נגן הרחוב בפינת רחוב העיר. הם היו שרים ומנגנים שירים עליזים. באחד הימים ,יצא מיאו לשוטט ופגש בחתולה חמודה, בינתיים בפינת הרחוב גנב אל הכובע ניגש, חטף וברח .מיהר ממתתיהו אחריו ונפל, נחבל ולבית החולים הובהל. מיאו הגיע כהרגלו לפינה, אבל את חברו הוותיק מתתיהו לא מצא.

  למרבה המזל אומץ מיאו לביתה של חברתו החדשה- בת גרב. חייו השתנו ללא הכר, אך הוא לא שכח את ידידו ושב לחפשו…

  להרחבה על הספר מתיתיהו ומאיו

  זיגבי מחפש את המטמון

  מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה ואיורים: בריאן פטרסון

  תרגום מאנגלית: חגי ברקת.

  הוצאה: מודן

  זיגבי הזברה יוצא עם שני חבריו למסע מרתק למציאת המטמון, וההרפתקאות מבהירות לחבריו למסע ובעיקר לקוראים הקטנים את הביטוי "חבר לעת צרה". 

  זיגבי הוא דמות של זברה מפוספסת בשחור לבן, לבושה באוברול אדום, שאינה מפספסת צרות. יום אחד הזמין זיגבי את שני ידידיו ברטי התרנגול ומקמיר העכבר לשוט בסירה. הם יוצאים יחד למסע מלא הרפתקאות: מגלים את מפת האוצר המובילה אותם אל אי התוכים. במהלך הטיול, נתקלת הסירה בסלע וברטי נופל למים. תוך שנייה וללא היסוס מזנק זיגבי מהסירה להציל את חברו. הם מגיעים ליעדם, עוברים דרך מערה ולבסוף מוצאים את האוצר הגדול וכל השאלות נפתרות.

   להרחבה על הספר זיגבי מחפש את המטמון

   הטווס שרצה הכל

  מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: אורלי בינדר
  איורים: קארינה זלוטניקוב

  סיפור על טווס המתגאה בנוצותיו היפות וחושב שבגלל שהוא יפה כל חיות היער יתנו לו מה שהוא חומד ומבקש מהן. החיות מסרבות, כי מי רוצה לתת את מה ששיך לו – לאחרים? כשחיות היער מחליטות ללמד את הטווס החמדן לקח ולמרוט לו את נוצותיו מזנבו המפואר, מתערב הינשוף החכם ואומר שאת הטווס יש ללמד לקח, אך ללא שימוש באלימות, אלא בדרכי נועם. האם ילמד הטווס את הלקח וישנה את דרכיו?
  סיפור בחרוזים המשלב הומור ומקנה לילדים ערכים חינוכיים.

   להרחבה על הספר הטווס שרצה הכל

  בילי וגורדי

  bili2מיועד לגיל: 3-6 

  כתיבה ואיורים: אנתוני בראון.

  תרגום: אירית ארב 

  הוצאה: כינרת. 

  בילי, שימפנזה-ילד חולמני ורגיש, בודד מאוד, לכולם יש חברים ורק הוא נותר לבדו, עד שהוא פוגש במקרה את גורדי הענק ויחד הם מבלים זמן איכות קוראים ספרים, מטיילים ואף הולכים לגן חיות (לצפות בבני אדם… ).

  להרחבה על סיפורי בילי

  המשהו

  מיועד לגיל: 3-6 

  כתיבה ואיורים: רעות בן מטרני

  איורים: דנה חנצ'ינסקי

  הוצאה: צמרת

  ספר מחורז והומוריסטי המטמיע את ערך ההתחשבות באחר, ומגבש השקפה של הערכת הקיים.
  המחברת, מחנכת ומורה ללשון, עם ניסיון עשיר בהוראה וחינוך בקרב ילדים ומתבגרים, דוגלת בגישות פדגוגיות חדשניות ומאמינה בכוחן של היצירתיות והסקרנות לקידום למידה משמעותית. בעלת תואר ראשון בחינוך יצירתי לגיל הרך ותואר שני במנהיגות וניהול מערכות חינוך. מתגוררת במושב דבורה (שבאזור עפולה).

  להרחבה על הספר המשהו

  עוד על חשיבות העזרה וההתחשבות

  על חשיבות החברות אצל ילדים

  עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

  ספרי תזונה נכונה לילדים

  ספרי אבות ספרים להכרת אותיות הא"ב

  ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

  ספרים להכרת אותיות הא"ב

  צילום: עודד תמיר.

  • מוצרים מומלצים

  • חוברת מודפסת העברית שלי

  • מערכת "את זה"11.02.24

  • אם אתם רוצים ללמד את הילדים עברית תקנית בדרך חווייתית בשלב מוקדם ולמנוע טעויות דיבור וכתיבה – זו החוברת בשבילם! הילדים יכירו, ילמדו ויתרגלו נושאים בסיסיים בשפה עברית: יחיד, זוגי, רבים ורבות, שם המספר, מילים נרדפות, זכר ונקבה, מילים הומופוניות למניעת שגיאות כתיב, ניבים וצירופי לשון, הפכים ועוד! החוברת מיועדת לבני 6-9
  • כל הגילאים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים