• VIP
 • מה בפורטל?

  ספרים להכרת אותיות הא"ב

  החנויות מציעות מגוון רחב של ספרים להכרת אותיות הא"ב בשיטות שונות ובליווי איורים ותמונות. ערכנו סקר מיוחד שסוקר את המגוון הרחב עבורכם, כל ספר והייחוד שלו, כל ספר והדגשים המיוחדים לו

  מערכת "את זה" 22.04.19

  מבחר ספרים להכרת אותיות הא"ב:

  ספר האותיות

  מיועד לגיל: 2-6 

  כתיבה ואיורים: אלונה פרנקל 

  הוצאה: מודן  

  ספר האותיותספר להכרת אותיות הא"ב בליווי איוריה המקסימים של אלונה פרנקל המשולבים עם נפתלי. פורמט קומפקטי ריבועי. בכל מילה מופיעות רק האותיוצת שהוצגו כבר במילים קודמות.

  הגדולה של בחירת המילים גאונית – בכל מילה מופיעות רק האותיות שהוצגו כבר במילים קודמות. למשל – א – אא (כשפותחים פה גדול אצל הרופא), ב- בא אבא, ג' – גג, ד – דג וכן הלאה.

  להרחבה על ספר האותיות

  אותיות במיץ שטויות

  מיועד לגיל: 2-6  

  כתיבה ואיורים: רינת הופר 

  הוצאה: זמורה ביתן  

  אותיות במיץ שטויות שירים קצרים בחרוזים ללימוד אותיות הא"ב מלווים באיורים שמתוכם מתבקשים הילדים לחפש מילים באותה אות.

  להרחבה על הספר אותיות במיץ שטויות

  נפלאות

  מיועד לגיל: 2-6 

  כתיבה ואיורים: שרה ליפקין 

  הוצאה: מט"ח 

  נפלאותספר ללימוד אותיות בליווי תמונות צבעוניות רבות, פונטים שונים, לימוד התנועות ומשפטים לראשית קריאה. לספר גימיק נוסף – גלגל תנועות מתקדם!

  בכל כפולה מוצב איור משעשע המציג סיטואציה כמו בספרי קומיקס עם משפט כתוב שבו מודגשת האות של הכפולה. החלק הזה מיועד לילד בראשית קריאה, כך שאפשר בהחלט לקרוא את הסיפור לשני אחים בגילאים שונים – פעוט וילד שעולה לכיתה א'.

  להרחבה על הספר נפלאות

  אותיות או לא להיות

  מיועד לגיל: 3-6  

  כתיבה: יאיר פקר 

  איורים: אבי כץ 

  הוצאה: כנרת

  אותיות או לא להיות הספר" אותיות או לא להיות" מתרגל עם ילדי הגן תוך כדי סיפור/חלום הרפתקאות מרתק של הילד אייל את הכרת אותיות הדפוס ומילים שמתחילות בכל אות. הספר מתאים לספריית גן טרום חובה וחובה.

  להרחבה על הספר אותיות או לא להיות

  א"ב של דברים קטנים

  מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: : דרוד גרין

  הוצאה:מודן

  אחד מסדרת ספרים דקים מעטי שורות, שעוסק בהקניית האותיות לגיל הרך. בראש כל עמוד מוצגת האות ולצידה מילה בה מופיעה האות, במרכז העמוד, צילום האביזר הנזכר ומתחתיה משפט חידה כשהאביזר המדובר הוא התשובה. הספר מלמד מילים חדשות לילדי הגן שנחשפים בתקופה זו לאותיות הא"ב, אך לצערנו הן לא תמיד קשורות לעולם הילד, למשל הדק של אקדח...

  א"ב של דברים קטנים להרחבה על א"ב של דברים קטנים

  אותיות מצחיקות

  מיועד לגיל: 2-6

  כתיבה: דתיה בן-דור

  איורים: הילה חבקין

  הוצאה: "מודן"

  הספר "אותיות מצחיקות" מגיש כל אות בפורמט גדול וברור לצד סיטואציה מצחיקה בליווי איורים מקסימים ומילים המכילות את האות המדוברת. מתאים לפעוטות להעשרת השפה ולילדים עד גיל חמש-שש, גיל ראשית קריאה, ובהחלט אפשר לשלב קריאה משותפת. אותיות הא"ב בספר, מוצגות לקורא הצעיר בצורה מעוררת עניין. האותיות, המשפטים הנלווים והאיורים, הקרינו הומור ומעוררים חיוך ושמחה אצל הילד המתבונן.

  אותיות מצחיקותלהרחבה על הספר אותיות מצחיקות

  סל האותיות

  מיועד לגיל: 5-9

  כתיבה: דנה רוזנמן

  איורים: עמית אופיר

  הוצאה: גוונים

  ספר מקורי ללימוד אותיות הא"ב דרך הסיפור המרתק של אליעזר בן יהודה שחידש את השפה העברית והמציא מילים רבות. זהו גם ספר משחק לחיפוש מילים שמתחבאות באיורים השמחים המלווים את הטקסטים. מעבר להכרת האותיות דרך הסיפור החביב, נחשפים הילדים לחשיבות של העברית התקנית.הספרמתאים לילדי הגן ולראשית קריאה

  להרחבה על הספר סל האותיות

  ספר אותיות וחיות – להדפסה חינם! הדפיסו ספר אותיות וחיות ללימוד הא"ב בדרך קלה. תוכלו לשלב את תמונת הילד באות הפותחת של שמו כדי למשוך אותו לדפדף בספר אינספור פעמים. כך לומדים א"ב בדרך חווייתית, אפילו בגיל שלוש. ויש גם הדגמה בווידיאו! להרחבה על ספר אותיות וחיות עוד ללימוד אותיות א"ב: לומדים אותיות א"ב בכיף

  שיעור אותיות עם עוגיות טעימות

  תפזורת אותיות

  פאזל א"ב

  משחק שלישיות א"ב

  תפזורת אותיות

  דפי התאמת תמונות לאותיות א-כ

  דפי התאמת תמונות לאותיות ל-ת

  דפי תרגול אותיות דפוס

  ספרמ ללימוד אותיות הא"ב להדפסה חינם דפי התאמת אותיות דפוס לכתב

  משחק מילים ואותיות צביעת אותיות א-כ צביעת אותיות ל-ת חוברת עבודה אותיות א"ב
  • גילאי 3-6

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  תגובה אחת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  30 מאי, 2012
  יש ספר מקסים שנקרא "קוראים לי" והוא מספר למעשה איך נוצר השם של הילד. וכך הילד לומד קודם כל על האותיו שמרכיבות את שמו.

  בניית אתרים - בניית אתרים