• VIP
 • מה בפורטל?

  גן לאומי מצדה

  לכבוד פסטיבל האופרה 2014 במצדה - הר המצדה הוא אחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים של ישראל, חובה לכל אחד לבקר בו לפחות פעם אחת על מנת להכיר מקרוב את סיפור הגבורה של הקנאים בתקופת בית שני שנלחמו מול הרומאים עד מוות. המלצות ועצות לביקור מושלם העלייה בשביל הנחש אל מרומי הר המצדה בטיול השנתי של כיתה ו' זכורה לי היטב. אני גם זוכרת את ההתרגשות שלי בפסגת ההר, לשהות במקום שבו בחרו בני עמנו למסור את נפשם בני חורין למוות ולא למסור את עצמם חיים לרומאים.

  יעל צמח-גרינשפון 14.08.18

  תעודת זהות

  • מיועד לגיל:כל הגילאים

  • איזור:אזור הדרום

  • מיקום:המבואה המזרחית, הר מצדה.

  • טלפון:08-6584207/8.

  יותר משני עשורים מאז, הגענו עם שלושת ילדינו מוכנים לביקור בגן לאומי מצדה. זכינו לצפות בחיזיון האורקולי המוקרן על הר המצדה לא מזמן, ואנחנו ממליצים בחום לארגן צפייה בחיזיון לפני הביקור על ההר עצמו, כי יש משמעות להיכרות המוקדמת עם הסיפור ההיסטורי המרגש.

  בכניסה למרכז המבקרים של המצדה, הסתובבו הילדים בין הווטרינות שמציגות כדים, מטבעות וחפצים שמצאו בחפירות הארכיאולוגיות על ההר וידעו מראש שמדובר על תקופת בית שני ועל הקנאים בראשם יאיר בן אלעזר. כולנו ציפינו לעלות למעלה ולחוש את החיים על ההר לפני יותר מ-1900 שנה.

  נכנסנו לצפות בסרט של 8 דקות שהיווה מעין חזרה על ההיסטוריה של המקום, והזכיר תקופות היסטוריות שונות החל מתקופת התנ"ך, תקופת החשמונאים, תקופת המרד ועד הממצאים של פרופ' יגאל ידין על הר המצדה.

  אל תשכחו לקחת את הדפדפת (פרוספקט) המכילה מידע על תולדות המצדה, ההנחיות התנהגות, המלצות ופרטי מידע חשובים למבקרים. אם שכחתם לקחת בכניסה – בקשו אותה בדוכן שבכניסה לירידה דרך שביל הנחש.

  עלינו ברכבל הגדול והמרווח שעולה ויורד מדי כמה דקות, כך שאין צורך בהמתנה. כבר ביציאה בולט שביל הנחש המתפתל למטה, ובן העשר כבר רצה לרדת בו... הסברנו שהגענו לטייל על ההר, בין החורבות של ארמונות הורדוס שבהם גרו לאחר מכן 1000 היהודים שברחו מירושלים לכאן. מה ששכנע אותו לטייל במקום היה האזכור של האבנים הגדולות שזרקו תושבי ההר על הרומאים, פשוט אמרנו לו שנחפש את האבנים הגדולות, ואכן חיפשנו ומצאנו. הקטנה בת השש שהסתובבה בין העתיקות התפעלה מהקירות הצבעוניים ששרדו מארמון הורדוס והחלה לאסוף אבנים קטנות לפסיפס בסגנון שראתה באחד המבנים העתיקים.

  הסיור בחלק הצפוני של הר המצדה בחדרי ארמון המלך מרתק! אפשר ממש לשחק מחבואים בין העמודים היווניים הענקיים, שרידי האבן של המבנים, הכדים והמערות הקטנות. ניתן לראות בבירור את בורות המים שבהם נאספו מי השתייה, את הסוללה שבנו הרומאים במטרה להשמיד את תושבי ההר וכן מעניין לראות את המקום שממנו מוצג החיזיון האורקולי – שווה לרדת עד המפלסים התחתונים של הארמון שבהם בולט סגנון הבנייה הצבעוני הייחודי של אותה תקופה.התעכבנו על הדגמים המדויקים של אזורי הר המצדה והתעמקנו בהסברים המושקעים שפזורים בשטח.

  צריך יום אם לא יותר כדי לבקר בכל המקומות על הר המצדה, ובהחלט ראוי לשקול לבקר בו כמה פעמים. מכל מקום נצפה נוף מרהיב על ים המלח, יעלים (הביטו לכל הכיוונים וחפשו אותם), נושבות רוחות קרירות שמסבירות איך נשמר המזון לאורך חודשים רבים ואיך איכות הקול כאן ראויה לשבח. פשוט אין כמו ההמחשה החיה הזו על ההר עצמו כדי לספר לילדים את סיפור הגבורה של הקנאים.

  הירידה דרך שביל הנחש בניחותא אורכת 40 דקות, וזו חוויה משפחתית שכדאי לחוות. לא קשה מדי, רק צריך להצטייד בנעליים נוחות, כובע ומים רבים.

  גן לאומי מצדה 

  מיועד לגיל: כל המשפחה 

  תיאור המקום: אחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים של ישראל, חובה לכל אחד לבקר בו לפחות פעם אחת על מנת להכיר מקרוב את סיפור הגבורה של הקנאים בתקופת בית שני שנלחמו מול הרומאים עד מוות. 

  מיקום: המבואה המזרחית, הר מצדה.

  טלפון: 08-6584207/8.

  • בילויים מומלצים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים