• VIP
 • מה בפורטל?

  שעוני לילדים

  מה קודם למה? האמבטיה? החבר? ארוחת הערב? איך חושפים בפני הילדים את סדר הפעולות השגרתי וסדר היום שלהם מגיל קטן בדרך חווייתית? שעוני הוא כלי עזר להורה להעברה והפנמת השגרה היומית לילד בצורה מהנה. מתאים לטווח גילאים רחב – החל מגיל 0 כמתנה ללידה, כקישוט לחדר התינוק, לפעוטות כאמצעי עזר להטמעת סדר היום וללימוד שעון בגילאי בית הספר. מתאים גם כמתנת יום הולדת לילדי הגנים, הצהרונים והמועדוניות

  מאיה שלום 01.03.14

  "שעוני" הוא רעיון למתנה לטווח גדול של גילאים בגלל שימושיו השונים והחשיבה העמוקה שהתגלתה לנו תוך כדי המשחק בו. הגימיק של שעון מתכתי המהווה מגנט שמושך אליו מגנטים מאוירים של פעולות יומיות פשוט גאוני: הוא תורם להכרת שעות היממה בדרך נעימה וגורם להפנמת סדר היום הקבוע של הילד לחוויה של משחק בדרך מהנה ולא כשיעור בנושא נוסף שעל הילדים ללמוד בילדותם.

  רבות נכתב, נחקר ונאמר על החשיבות של סדר היום אצל ילד מגיל קטן, עוד לפני שהוא נחשף לשעות עצמן (שבע בבוקר/ארבע אחר הצהריים). קודם כל לומד הילד את סדר הפעולות, אט אט הוא מתחיל להבין שיש שעה מסוימת לכל יום ("אמא תגיע בשעה ארבע לאסוף אותך מהגן", "הולכים למיטה בשעה שמונה בערב), וכך קל יותר להפנים ולשלב את מערך השעות בלו"ז היומי הקבוע של הילד.

  סדר יום הופך את העולם של הילד לברור יותר. מעניק לו תחושת ביטחון ושליטה, הילד יכול לצפות מראש מה עומד לקרות ועל ידי כך הוא רגוע יותר וכך גם ההורה. סדר יום אינו מעיד על קשיחות, אלא על גבולות ששומרים על הילד.

  שעוני הוא כלי עזר להורה להעברה והפנמת השגרה היומית לילד בצורה מהנה. השעון בעיצובו הצבעוני והידידותי מוביל בטבעיות לשיתוף פעולה של הילד. התחושה שהשעון הוא זה שמזכיר לו מה לעשות ולא ההורה, ולכן זו דרך חווייתית שמונעת קונפליקטים. לילד נדמה שהשעון הוא שאומר לילד מתי להפסיק לשחק, להיכנס למקלחת, לצחצח שיניים וכו'.

  הילד מפנים לאט לאט שלפני השינה עושים אמבטיה, אחר כך אוכלים ושומעים סיפור,
  הכל בסדר קבוע ובשעות קבועות. בזמן הקראת הסיפור הילד כבר מבין שבסיומו
  נכנסים למיטה, חיבוק, נשיקה... ולישון. בלי ויכוחים ובלי הפתעות -  הכל ידוע מראש.

  שעוני מתאים לכל השלבים הללו. הוא מעוצב עם שמש שמחה המסמלת את החלק המשמח של היום – כבר עושה חשק! כשפתחנו את אריזת הקרטון של שעוני בפני ילדה בת 6 שעולה לכיתה א', הבנתי שבניגוד לצעצועים אחרים שמבאסים ילדים במקרה שאין סוללות, כאן אין צורך בסוללה בשלב הראשון – להיפך! קל יותר ללמוד שעון כשאפשר להזיז את המחוגים, ורק אחר כך אפשר להכניס סוללה ולתת למחוגי השעון להתחיל לנוע. הילדה שכבר ידעה לקרוא שעות עגולות למדה את השלב הבא – חצאי ורבעי שעות בקלות בזכות "שעוני".

  ערכת שעוני כוללת:

  שעון קיר לילדים עשוי פח צבוע בגודל 30X30

  7 מגנטים של שגרה יומית (את המגנטים שלא בשימוש ניתן למגנט בגב השעון)

  מגנט ריק לתוספת אישית שלכם בעזרת טוש מחיק

  באמצעות "שעוני" היה לנו קל להסביר לילדה את ההבדל בין שבע בבוקר לשבע בערב! הנחנו את המגנט של צחצוח השיניים בשעה שבע בבוקר, וכשהגענו למגנט של האמבטיה הסברנו שאחרי ששני המחוגים מסיימים סיבוב שלם עוברות 12 שעות = חצי יום. בסבב השני של היום השעות חוזרות על עצמן, ולכן יש 9 בבוקר ו-9 בערב. בן השמונה שהצטרף לשיעור הקסום הזה הבין את שיטת המספור של 24 שעות היממה בשעונים הדיגיטליים לעומק בזכות זה.

  למי מתאים שעוני?

  לתינוק, לילד, לאחים ואחיות ולאבא! שיזכור את הסדר יום שאמא כל כך עומלת לשמור עליו.

  שימוש על פי גילאים:

  גיל 0: משמש כתמונה ושעון קיר לילדים לחדר (מתאים כמתנת לידה)

  גיל +2: בניית שגרה וסדר יום לילדים תוך שימת דגש על מגנטים:
  ארוחה, אמבטיה, צחצוח שיניים וזמן שינה (להצביע ולהראות לילד שהמחוג מגיע לפעילות ולכן יש לעשותה)

  גיל +3: תוספות שגרה לגיל זה, מגנטים: חוג, זמן חבר ושעת משחק

  גיל +5: התמצאות בזמן ולימוד שעון מחוגים. דגש על מיקום כל פעולה ביחס לשעה עליה הוא מצביע.

  גיל +6: תוספת שגרה לגיל זה, מגנט שעורי בית.

  בכל גיל: ניתן להשתמש בטוש מחיק על מנת להוסיף פעילויות/כיתוב/סמיילים המתאימים לכל גיל...

  לנו יש את "שבועוני",לוח שבועוני (לארגון שגרת השבוע) מבית היוצר של שלי שפיר, ולכן לא התפלאתי כשהילדה הביאה את המגנטים מהלוח השבועי ושאלה באיזו שעה ביום מתקיימת כל פעילות (ביקור אצל סבתא, משחק כדורגל לאח הגדול שלה ועוד) כדי שתדע ליד איזו ספרה להציב את המגנטים הנוספים.

  עוד ללימוד שעון לילדים

  עוד על חשיבות סדר היום והחזרה לשגרה

  ניתן לרכוש את שעוני:

  אתר: www.familytime.co.il.

  טלפון: 052-6922221.

  מייל: [email protected]

  מחיר: 99 שקלים.

  מחיר מיוחד לגנים! בהזמנת מינימום של 10 יחידות.

  • גילאי 0-2

  • בורקס גדול – כל אחד יכול!

  • מערכת "את זה"01.05.24

  • ילדים אוהבים בורקסים ממולאים גבינה ואוהבים מאכלים גדולים! אז למה בעצם לא להכין יחד איתם בורקס גבינה ענק לגיוון המשולשים מדי פעם ובייחוד לכבוד שבועות. הכינו את המאכל החלבי הכי גדול וטעים בקלות ובמהירות. המתכון מתאים להפעלה עם כמה ילדים שבאים אחר הצהריים, או להפעלה בקבוצות - לגננות ולקייטנות וכמובן בבית לארוחת ערב שונה ומיוחדת

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים