• VIP
 • מה בפורטל?

  בצק ופלסטלינה של פלדע

  פלסטלינה ובצק מהווים חומרי חובה ליצירה עם הילדים כבר שנים רבות. בשוק קיים מבחר גדול, והשאלה היא איך בוחרים ומה מתאים לילדים. יעל צמח-גרינשפון בדקה עם ילדתה את מוצר סופטיגן כלי רכב ואת בצקי, והיא מסבירה מדוע המוצרים ענו על הציפיות הגבוהות ואף מעבר לכך. מומלץ כערכת מתנה הכוללת את כל מה שצריך לשעת יצירה בהתאם לצרכים (צבעים, כמויות, מארזים, אביזרים נוספים)

  יעל צמח-גרינשפון 18.05.14

  "מה כבר אפשר לבדוק בבצק ופלסטלינה?", שאלה אותי אחת החברות שאוהבת פיסול ויצירות. "נכנסים לחנות, קונים פלסטלינה או בצק לפי הצבע והכמות שרוצים וניגשים לפיסול עם הילדים".

  כיוון שהפלסטלינה מלווה אותי משחר ילדותי באדיקות, ובשלב מאוחר נוסף גם הבצק הצבעוני, יש לי כמה מילים או יותר נכון משפטים לומר על השלמת החוויה של פיסול בפלסטלינה או בבצק לילדים.

  תכונות חשובות בפלסטלינה ובבצק

  רכות - פלסטלינה רכה למגע לאחר עיבוד קל מזמנת חוויה נעימה לידיים. כזו היא הפלסטלינה של "סופטיגן" המיובאת על ידי חברת פלדע. כשמה כן היא – רכה ונעימה לידיים העדינות של הילדים.

  לא מתייבש בקלות - פלסטלינה איכותית ובצק איכותי לא מתייבשים בקלות ובמהירות. קרה לי לא פעם שקניתי חומר לפיסול, ותוך כדי היצירה עם הילדים החומר התייבש עד כדי כך שאי אפשר היה להמשיך בפיסול. מוצרי הפיסול והכיור של פלדע נבחרו בקפידה על פי קריטיון חשוב זה – ניתן לפסל בהם דמויות, חיות, צורות ושאר עיצובים בלי לחשוש לייבוש. יהלי פיסלה במשך חצי שעה שעון יד מיניאטורי מפלסטלינה, שבו שילבה פיסות קטנות בצבעים שונים ועדיין החומר נשאר מוכן לעבודה.

  מארז מתאים לאחסון - מיכלי האחסון של הבצק שומרים היטב מייבוש גם לאחר השימוש הראשון עד שמפסלים בכל כמות הבצק. גם לאחר מכן שימשו אותנו המיכלים הללו לאחסון חומרי יצירה אחרים (קונפטי בצבעים שונים), כך שהמארז הזה מוצלח במיוחד.

  מארזים בהתאמה אישית - חברת פלדע מייבאת מגוון רחב של מוצרי פלסטלינה ובצק בצבעים ובכמות שונה, וכן במארזים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור את המארז המתאים לצרכיו: החל מאצבעות של פלסטלינה בצבעים בסיסיים שונים עם קורצי צורות על פי נושאים (כלי הרכב למשל יצרו כביש שלם של מכוניות בצבעים שונים), דמויות וצורות. הקורצים מגיעים בגודל המתאים לכף היד של הילדים, הם קטנים מעט מקורצי העוגיות הנמכרות בנפרד בשווקים. בערכות מסוימות כלולים אביזרי פיסול וחיתוך כגון מערוך וסכין לא חדה המתאימה לילדים בגילאי 3+, כך שבעצם כל מה שצריך ליצירה נמצא בערכה!

  בערכות מסוימות קיבלנו עיניים זזות להדבקה על הדמויות. כמה אנושיות יוצאות המכוניות עם העיניים!!! אנחנו הוספנו להן פה מחייך בהשראת העיניים!

  שימו לב לפרטים הקטנים –

  ללא גלוטן - הפלסטלינה של פלדע ללא גלוטן, מתוך התחשבות בחולי הצליאק!

  ללא כתמים – הבצק והפלסטלינה לא הותירו כתמים בבגדים, כך שאפשר להיות רגועים.

  מארז הבצק מכיל בתוכו גם כמות טובה לפיסול ויצירה מכל צבע בכלי אחסון נוחים אטומים מצוין.

  יהלי שילבה בשעת היצירה שלה את ארבעת צבעי הבצק של בצקי ואת ערכת כלי התחבורה של סופטיגן ונהנתה ממבחר גדול של צבעים, צורות ואפילו מרקמים (מקרם הפלסטלינה שונה ממרקם הבצק, והחיבור ביניהם יצר משהו אחר!). היא יצרה כביש של מכוניות אנושיות, שעון יד, מזוודה צבעונית והיתה מרוצה מהתוצאות.

  אנחנו ממליצים לרכוש את אחת הערכות למתנה שכל אחת משמשת לשעת יצירה הכוללת את כל מה שצריך בהתאמה אישית.

  עוד על פלדע:

  האני מאמין של פלדע

  דבק זה עסק!

  צבעים מיוחדים לפנים

  גלריית תמונות מוצרי פלדע

  יצירת ינשופים

  תיאטרון בובות ממגשי פיצה

  עוד על פלסטלינה:

  לימוד צבעים בעזרת פלסטלינה

  עיצוב פלסטלינה של בובת "את זה"

  הפעלה קלה עם פלסטלינה

  מפלצת אישית מפלסטלינה

  מזל אריה

  מזל בתולה

  מזל מאזניים

  מזל עקרב

  • אביזרי יצירה

  • מתנה שהיא ברכה

  • מערכת "את זה"30.05.18

  • מה צריך להיות במתנה לסוף שנה לגננות ולמורים, בייחוד אם נפרדים? מתנה קטנה שמביעה רעיון של הערכה, משהו סמלי שיהווה מזכרת מרגשת בכל פעם שייתקלו בו, ורצוי שיהיה שימושי בזמני הנאה. ומה עוד? שגם המחיר יהיה סמלי! רעיון למתנה לסוף שנה

  תגובות הקוראים


  תגובה אחת

  מיכל ב.
  04 מאי, 2014
  מחירים??

  בניית אתרים - בניית אתרים