• VIP
 • מה בפורטל?

  ערכה ללימוד ABC

  הערכה ללימוד אותיות ה-ABC ומילים ראשונות באנגלית מבית לולה – ילדים לומדים בגובה העיניים מהווה הזדמנות מעולה להכיר את האותיות הלועזיות (גדולות וקטנות), להרחיב את אוצר המילים באנגלית ולזכור את דרך כתיבתן, ובעיקר – מזמנת אפשרות לשיעור אנגלית בהמשכים, שמחבר בין האחים! איך עושים את זה? ניסינו את זה

  יעל צמח-גרינשפון 03.11.14

  עוד לפני שהספקתי להעניק לבתי בת השבע וחצי את הערכה החדשה, היא ראתה אותה על השולחן וזיהתה מייד את הדמיון עם הערכה המוצלחת ללימוד אותיות הא"ב שליוותה אותה לפני שנתיים.

  בשלב ראשון היא סקרה את הריבועים המסודרים על פי אותיות ושאלה איך אומרים כל תמונה שהוצגה בריבוע. תוך כדי חשפנו אותה בפני האות הפותחת בפורמט הגדול ובפורמט הקטן: AaApple.

  אחר כך היא לקחה את הטוש המחיק האהוב עליה לציור על מגנט מערכת האותיות וסימנה את המילים שהיא כבר מכירה: mouse - עכבר (מהמילה מיקי מאוס), giraffe  (מעברית), sun  (מהשיר sunny האהוב עליה), apple (מהאייפון!).

  ביום למחרת עברנו על המילים והתפלאנו לגלות איך אוצר המילים שלה התרחב. גם את האותיות היא התחילה להכיר, ובמיוחד היה לה קל עם האותיות הדומות בפורמט גדול וקטן (C S K). צלילי האותיות נטמעו גם הם בשיטה זו.

  בערכה 2 לוחות מגנטיים שחיבורם מרכיב לוח אחד של אותיות ה-ABC - בכל ריבוע מופיעה האות הלועזית בשתי הווריאציות שלה – גדולה וקטנה עם תמונה וכיתוב מה יש בתמונה באנגלית (Aaapple, BlBall  וכו'). הריבועים צבעוניים והאיורים ברורים ומושכים את העין. בתחתית הלוח המחובר יש מקום שעליו ישתלבו מגנטים נוספים.

  עוד בערכה אותיות מגנטיות: שתי סדרות של האותיות a  עד z , סט נוסף של אותיות הניקוד a, e, i, o, u. אותיות הניקוד אדומות ויתר האותיות כחולות להבנה טובה את ההבדל בין אותיות הניקוד ליתר האותיות. כמות האותיות גדולה כדי לאפשר חיבור מילים רבות ואף משפטים.

  לערכה מצורפים ריבועי מגנט עם סמיילי כחול, הצמדנו אותו ללוח בכל פעם שהילדה כתבה נכון את המילה שנדרשה.

  הערכה מאפשרת לילד ללמוד ולהכיר לעומק את אותיות ה-ABC בעצמו, עם ההורים, אחים/יות או עם חבר.

  לערכה יתרונות בולטים:

  האיכות

  הלוחות המגנטיים עבים ואיכותיים. דף ההסברים מפורט, וניכר שהושקעה בו מחשבה רבה על מנת שימוצה כל פוטנציאל הלימוד באמצעותה הערכה.

  אוצר המילים

  המילים נבחרו בקפידה – בעיקר מילים מחיי היומיום של הילדים (בית, תפוח, כדור, כלב), ומילים רבות שקל לזכור בגלל הדמיון לשפה העברית: זברה, ג'ירפה, יוגורט, איגלו, קנגורו, לימון. לילדה זה עשה מצב רוח טוב לחפש עוד מילים קרובות ולחוש שהיא מרחיבה את מחסן המילים שלה באנגלית.

  בדף ההסברים המצורף יש רשימת מילים לפי נושאים שכדאי ללמד את הילדים ולתרגל איתם בעזרת הערכה: צבעים, מספרים, ימי השבוע, עונות השנה, מאכלים ושתייה, ירקות ופירות, משפחה, איברי גוף, בגדים ועוד.

  הרעיון היצירתי

  באמצעות ערכת האותיות והמילים נחשפים הילדים למגוון רחב של מילים באנגלית. לילדה שלנו זה עשה חשק לשאול עוד ועוד מילים ולהמשיך לשלב האיות: "אמא, איך אומרים ילד? ואיך כותבים?".

   האריזה

  שולי רוקח-צדיק, שיזמה את הפקת הערכה האיכותית הזו, חשבה גם על האריזה – תיקייה שקופה פשוטה שלא תופסת הרבה מקום אחסון, משתלבת היטב במדף הספרים או במגירת החוברות – מה שמתאים.

  כדאי לקחת את הערכה לכל מקום, כי היא לא כבדה, ולא תופסת נפח רב!

  לימוד אנגלית בדרך חווייתית

  היום מתחילים ללמוד אנגלית בכיתה ב' בעיקר באמצעות שירים בהתחלה. הערכה הזו היא השלמה מצוינת לחשיפה הדרגתית לאותיות, למילים, בהתחלה בדרך של הכרות וקריאה ואחר כך בדרך של כתיבה.

  ניתן לשחק וליהנות מלימוד האותיות והמילים באמצעות משחק הזיכרון, שבץ נא, משחקי ניחוש (נחש מה כתבתי הפעם).

  הלוח יכול  להיצמד למשטחים כגון דלת המקרר או דלת הבית. אנחנו הצבנו אותו על המקרר, ובכל יום אח אחר מוזמן לכתוב מילה כדי שהילדה תקרא ותפנים! שיעור אנגלית בהמשכים, שמשתף אחים גדולים!

  ערכת ה- ABC תורגמה לאנגלית, איטלקית, צרפתית וגרמנית.

  מחיר: 75 שקלים (לגולשי "את זה" - 70 שקלים בעסקה טלפונית).

  ניתן לרכוש את ערכת לולה ללימוד אותיות ה-ABC:

  אתר: www.lula.co.il

  טלפון: 054-4470981

  מייל: [email protected]

  פייסבוק: :https://www.facebook.com/lulaforkids

  עוד מבית לולה -

  ערכה ללימוד אותיות א"ב

  עוד על לימוד אנגלית לילדים:

  חשיבות לימוד האנגלית לילדים

  משחקים ללימוד אנגלית:

  משחק זיכרון חיות באנגלית

  משחק רביעיות מילים באנגלית

  משחק זיכרון אותיות גדולות וקטנות באנגלית

  ספר ABC

  משחק שלישיות ABC

  דפי עבודה ללימוד אנגלית:

  צליל פותח באנגלית 1 

  דף עבודה מה מתחיל באות A-N

  דף עבודה מה מתחיל באות O-Z

  דפי תרגול משפטים באנגלית

  דף אוצר מילים אנגלית – בית ספר

  דף אוצר מילים אנגלית – חיות

  דף אוצר מילים אנגלית – צבעים

  התאמת אותיות גדולות ואותיות קטנות באנגלית

  התאמת מילים ותמונות באנגלית – הפכים

  התאמת מילים ותמונות – חיות

  התאמת מילים ותמונות 1

  התאמת מילים ותמונות 2

  התאמת מילים ותמונות 3

  • כל הגילאים

  • בורקס גדול – כל אחד יכול!

  • מערכת "את זה"01.05.24

  • ילדים אוהבים בורקסים ממולאים גבינה ואוהבים מאכלים גדולים! אז למה בעצם לא להכין יחד איתם בורקס גבינה ענק לגיוון המשולשים מדי פעם ובייחוד לכבוד שבועות. הכינו את המאכל החלבי הכי גדול וטעים בקלות ובמהירות. המתכון מתאים להפעלה עם כמה ילדים שבאים אחר הצהריים, או להפעלה בקבוצות - לגננות ולקייטנות וכמובן בבית לארוחת ערב שונה ומיוחדת

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים