• VIP
 • מה בפורטל?

  ערכה ללימוד אותיות

  באמצעות ערכת ללימוד אותיות א-ב על לוח מגנטי איכותי, תוכלו לחשוף את הילדים לעולם האותיות החל משלב הכרת האותיות ועד כתיבה וקריאה כולל הכרת סימני הניקוד ויישומם בפועל! מתנה מצוינת לגילאי 4+ וכן למתנות יום הולדת בגני ילדים ובצהרונים

  מאיה שלום 04.01.15

  אומרים: "אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בו", אבל במקרה הזה עוד לפני שפתחתי את ערכת האותיות בהחלט נמשכתי לאריזה – תיקייה שקופה פשוטה שניתן לראות מבעדה את הלוחות המגנטיים האיכותיים (תחושו את העובי) ואת דף ההסברים המושקע שבו כתוב מה מכילה הערכה, האפשרויות הרבות ורעיונות ללמידה של אותיות הא"ב החל משלב זיהוי והכרת האותיות כסימנים גרפיים, הצלילים של כל אות ועד לשלב ראשית הקריאה והכתיבה. בהחלט עושה חשק לפתוח ויותר מכך – לארגן את הטיול המשפחתי הבא שכל כך מתבקש לארוז לקראתו את הערכה וליהנות ממנה במהלכו.

  בערכה 2 לוחות מגנטיים שחיבורם מרכיב לוח אחד של אותיות הא"ב – בכל ריבוע מופיעה האות עם תמונה וכיתוב מה יש בתמונה (א-אריה, ב-בית וכו'). הריבועים צבעוניים והאיורים יפים. בתחתית הלוח המחובר יש מקום שעליו ישתלבו מגנטים נוספים.

  בערכה תמצאו ריבועי מגנט עם אותיות הא"ב, כולל האותיות הסופיות, הווריאציות של האותיות שמקבלות דגש בעברית חדשה (ב, כ, פ), וריאציות של ו' בשורוק מלא ובחולם מלא וסימני הניקוד – כאן חשבו על הכל! צריך רק להתחיל להרכיב מילים.

  בשלב הראשון חיברנו את לוחות המגנט, לקחנו את ריבועי המגנט המכילות אותיות והצמדנו כל אות למקומה. בשלב השני ערבבנו את ריבועי המגנט ונתנו לילדה בת החמש לזהות לאן שייכת כל אות. ראינו את החיוך על פניה. היא התמוגגה יותר כשהצמדנו ללוח ריבוע מגנט עם סמיילי צהוב שעליו כתוב "הצלחתי" – מחשבה יפה לשלב פרגון בתהליך למידת אותיות הא"ב!

  בשלב השני חיברה הילדה את אותיות שמה מריבועי המגנט, ואחר כך את המילים שכתובות על הלוח. אט אט חיברה הילדה את המילים בעצמה, והפעם העניקה לעצמה מגנט "הצלחתי".

  בפעם השנייה השתמשנו בטוש המחיק – שאפו על בחירת הטוש העבה מהסוג שלא נחלש אחרי חצי שעה! לטוש המחיק מוצמד ספוג מחיקה, ואף הוא יכול להיצמד ללוח המגנטי.

  בסדרה נוספת מצאנו מגנטים מלבניים עם חמש האותיות הסופיות וכן את סימני הניקוד כולל הסימן ושמו – קמץ, פתח, סגול, חיריק, קובוץ, שווא, צירה וגם החטפים. לא דילגו על שום דבר. לערכה מצורפים מגנטים שמסתירים את האותיות, כך שניתן להסתיר את האות ולתת לילד להגיד איזו אות מסתתרת במגנט. ילד בכיתה א' הרכיב את המילים עם התנועות בקלות ,וילד בכיתה ב' שמתחיל לתרגל אתיות בכתב כתב את המילים בדפוס באותיות כתב לצורך תרגול. אחרי שהצטרף חבר נוסף בגילו, הם שיחקו בהרכבת מילים ביחיד וברבים ובזכר ונקבה על פי ההמלצה בדף העזר המצורף לערכה.

  יש אפשרויות נוספות למשחק חווייתי ללימוד הא"ב באמצעות הערכה: להרכיב מילים על פי מחסן המילים המצורף. להרכיב מילים על פי אותיות פותחות – למצוא בכל אות כמה שיותר מילים שפותחות בה, לשחק "חי צומח דומם", שבץ נא ועוד!

  בכל מקום

  מחקרים מוכיחים שילדים לומדים טוב יותר כאשר מציגים להם בגובה העיניים תמונות ומילים. הלוח המגנטי הזה המכיל אותיות, תנועות תמונות ומילים, בעצם יכול להופיע בכל מקום ולחשוף את הילד לעולם האותיות ולהוביל אותו לקריאה וכתיבה עצמאיות.

  הלוח המגנטי יכול להיצמד למשטחים כגון דלת המקרר או דלת הבית, כך שהוא מהווה תחליף משוכלל לאותיות הפלסטיק עם המגנט. על גב האריזה נכתב טיפ: לחיזוק חגורת הכתפיים, מומלץ לתלות את הלוח בגובה העיניים של הילדים ולעודד אותם לכתוב עליו. אחלה טיפ!

  שיטה ייחודית ללימוד האותיות

  כל ילד לומד אותיות א"ב בדרך אחרת. יש שיטות רבות ללימוד אותיות הא"ב, הקריאה והכתיבה: באמצעות ספרים, פאזלים, משחקי מסלול, דפי העשרה כגון תפזורות, התאמות וכו', קלפי שלישיות ורביעיות א"ב, ועוד. לוח המגנטים הייחודי הזה מהווה שיטה נוספת ללימוד האותיות – עבור חלק מהילדים כשיטה בלעדית שמתאימה להם ועבור אחרים לתרגול וערך מוסף.

  מחיר: 75 שקלים (לגולשי "את זה" - 70 שקלים בעסקה טלפונית).

  ניתן לרכוש את ערכת לולה ללימוד אותיות הא"ב:

  אתר: www.lula.co.il

  טלפון: 054-4470981

  מייל[email protected]

  פייסבוק: :https://www.facebook.com/lulaforkids

  עוד ללימוד אותיות א"ב:

  משחק מסלול מה מתחיל באות

  לומדים אותיות א"ב בכיף

  שיעור אותיות עם עוגיות טעימות

  תפזורת אותיות

  פאזל א"ב

  משחק שלישיות א"ב

  תפזורת אותיות

  ספר אותיות וחיות

  דפי התאמת תמונות לאותיות א-כ

  דפי התאמת תמונות לאותיות ל-ת

  דפי תרגול אותיות דפוס

  דפי התאמת אותיות דפוס לכתב

  משחק מילים ואותיות

  דפי צביעה אותיות א-כ

  דפי צביעה אותיות ל-ת

  ספרים להכרת אותיות הא"ב

  • גילאי 3-6

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  3 תגובות

  yossi
  04 ינואר, 2017
  אחלה ערכה!

  זאת שעושה פעילויות
  20 יולי, 2014
  כיף יותר להכין את זה עם הילדים- קונים קרטון ביצוע, חותכים לריבועים כותבים כל אות על ריבוע, כמובן שיש כמה ריבועים עם אותה אות, ואפש רגם להדביק ציור מעיתון, נגיד של אריה וליכתוב ליד א'. משתמשים במגנטים של הפירסומות שאספנו, ואפשר גם ליקנות גליל מגנט, ומדביקים מאחורה. בתור לוח ישמש המקרר, וניתן לעשות את זה גם עם תמונות של חיות לאהבת הטבע והכרה וזיהויש ל חיות.

  אסנת
  11 נובמבר, 2012
  ערכה מצויינת! מומלצת בחום לכל בית שיש בו ילדים שמתחילים להכיר אותיות ולמוד לקרוא

  בניית אתרים - בניית אתרים