מה בפורטל?

מגילת רות

סיפור מגילת רות מוצג באיורי קומיקס מרהיבים המשולבים עם פסוקים מהמגילה ועם טקסטים בעברית פשוטה, ובכך פורש את האירועים של אות, נעמי ובועז בצורה נגישה ומעוררת עניין לילדים מראשית קריאה ואילך.

מאיה שלום 15.05.12

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:6-13

 • כתיבה:הרב מיכאל רוטנברג

 • איורים:ג'קי ירחי

 • הוצאה:ידיעות ספרים

 • תיאור:סיפור מגילת רות מוצג באיורי קומיקס מרהיבים המשולבים עם פסוקים מהמגילה ועם טקסטים בעברית פשוטה, ובכך פורש את האירועים של אות, נעמי ובועז בצורה נגישה ומעוררת עניין לילדים מראשית קריאה ואילך.

יש משהו מיוחד וקסום בהצגת סיפורי התנ"ך הלקוחים מתקופה ארכאית בדרך מודרנית של קומיקס שהילדים של ימינו נמשכים אליו בכל רמ"ח איבריהם! רק על הרעיון לתצוגה של מגילת רות בדרך זו מגיע שאפו גדול להוגה שלו.

מגילת רות שנקראת בחג השבועות מגוללת את הסיפור מלא ההתרגשויות של עצב ושכול ושל צמיחה והתחדשות שמתרחשות בחייהם של הדמויות המרכזיות נעמי, רות ובועז.

אלימלך ונעמי ובניהם מחלון וכחלון עוזבים את בית לחם אל מואב בגלל הרעב. מחלון וכחלון, בניהם של אלימלך ונעמי נישאים לנשים מואביות ערפה ורות. אחרי שהבנים נפטרים, חוזרת נעמי לבית לחם.רות המואבייה מתעקשת לחזור איתה. הן עניות ומלקטות לקט ושכחה מהשדה של בועז, ואט אט מתקרבת רות אל בועז, נישאת לו ונושאת בבטנה את בנו. הקהל הצעיר מזדהה עם האירועים למרות מרחק השנים. פשטותו של הסיפור המלווה באיורים מקסימים וברורים גורמים לילדים להעמיק בפרטים המצויים בין תמונותיו.

הסיפור מוצג באיורי קומיקס מרהיבים המשולבים עם פסוקים מהמגילה ועם טקסטים בעברית פשוטה, ובכך פורש את סיפור המגילה בצורה נגישה ומעוררת עניין לגילאים הצעירים יותר, תוך שמירה על הרצף הסיפורי. חלקו השני של הספר לוקח את עמודי הקומיקס צעד אחד קדימה ומוסיף פרשנות מעמיקה יותר, על סמך המפרשים ומדרשי האגדה, היוצרים שיח ולימוד מרתקים עבור המבוגרים.

הפונט הגדול והניקוד הברור של המילים מתאים לילדים בראשית קריאה. ההמחשה של העלילה באמצעות ענני טקסט בהחלט תורמת להבנת ההתרחשויות.

מיועד לגיל: 6-13 

כתיבה: הרב מיכאל רוטנברג

איורים: ג'קי ירחי

הוצאה: ידיעות ספרים

נושא לימוד: מגילת רות, סיפורי תנ"ך.

מחיר: 78 שקלים.

עוד ספרי ילדים לגילאי 6-10

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים  

סימניות לספרים

ספרי ילדים על פי נושאים:  

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה,חברות והתחשבות

ספרי אבות

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

עוד לשבועות 2012 עם ילדים:

תראו מה אפשר ליצור מקרטוני חלב

עושים שוק – משחק פירות וירקות

עושים כבוד לתורה

פעילות חלב וקש

משחק שבעת המינים

יוצרים סלסילות מצמר

מדריך שזירת פרחים

חשיבות החלב בתזונת ילדים

קוביות משחק מקרטוני חלב

לוטו שבעת המינים

התאמת סמלי שבועות

דף צביעה שבעת המינים

מתכוני חלב לילדים

קינוח שכבות לשבועות

בורקס גבינה גדול

פונדו גבינה לילדים

פיצה ביתית מהירה במיוחד

עוגת גבינה לפעוטות וילדים

כריכי גבינה מקושטים

גביעי גלידה לשבועות

פעילויות מים לשבועות

משחקים והפעלות לילדים על חוף הים

פעילויות מים עם ילדים

שעון למשמעת מים

משחק מיקי למשמעת מים

 • מוצרים מומלצים

 • צעצועי אנונימה

 • מערכת "את זה"15.09.19

 • חברת "אנונימה", יבואנית ומשווקת בישראל של להיטי צעצועים ומבחר ענק של מוצרי ילדים מהמותגים המובילים בעולם, משיקה לכבוד ראש השנה וחגי תשרי מגוון סדרות אספנות של דמויות, בובות וצעצועים של הלהיטים העולמיים – micro wheels, foodie roos,  BFF – Best furry friends, ו- cutie stix
 • גילאי 10-13

 • בינגו ראש השנה

 • יפעת רוט13.09.19

 • בקליק אחד תוכלו לשדרג את ארוחת ראש השנה המשפחתית ולעשות עם הילדים משהו שונה ומהנה בארוחת החג. בינגו לראש השנה המכיל את סמלי החג וגם הסבר על הסמלים והמנהגים. אם מארחים כמה משפחות, אפשר לחלק לכל משפחה לוח מול המשפחות האחרות. שתהיה שנה מהנה ומלאת זמן איכות עם הילדים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים