• VIP
 • מה בפורטל?

  יוצרים וממחזרים

  לכבוד יום כדור הארץ פורטל התוכן המקצועי להורים וילדים "את זה" מצדיע לכדור ומעניק לכם שפע של רעיונות למיחזור ולשמירה על הסביבה עם הילדים. ממחזרים ביצירה ומסבירים לילדים על חשיבות השמירה על הסביבה, כי הילדים של היום הם העתיד של מחר וכדור הארץ הוא באמת הבית שלנו!

  מערכת "את זה" 13.04.19

  ב-22 באפריל מציינים ברחבי העולם את יום כדור הארץ, יום שמטרתו לעודד מודעות להגנת הסביבה של כדור הארץ. מערכת "את זה" רוצה לאחל לתושבי ישראל והעולם כולו שנדע לכבד את כדור הארץ ולשמור על הכדור הנפלא שבו אנו חיים. הכדור שנותן לנו כל כך הרבה: החל מבית, מזון ומים וכלה באנרגיה, כסות לגופנו וכמובן – המון המון יופי.

  לפעמים אנחנו שוכחים להחזיר לכדור הארץ כגמולו. זה הזמן שלנו לעשות את המיטב ולהתחיל לחיות במודעות. במקום לזרוק- לאסוף. בגדים ישנים – אפשר לתרום; נייר, סוללות ודיסקים – לזרוק לפחי מיחזור ובקבוקים – ניתן לזרוק לפחי מיחזור או להחזיר לרשתות הגדולות וגם לקבל תמורתם כסף.

  מחזירים אהבה לכדור הארץ

  פורטל הפעלות לילדים "את זה" מאמין במודעות לסביבה כדרך חיים. רבים מחומרי הגלם שלנו הם מוצרים ממוחזרים: גלילי נייר טואלט , מקלות של ארטיקים, שאריות בד וקופסאות גפרורים הם רק מחלק מהחומרים הממוחזרים שתוכלו למצוא ברשימת חומרי היצירה שלנו.

  במאגר היצירות לילדים תוכלו למצוא רעיונות רבים ליצירות ממחוזרות:

  שידת הרגשות 

  הכינו מקופסאות גפרורים שידה צבעונית שתכיל רגשות וסיטואציות שונות. כל מגירה מייצגת צבע אחר ומסתירה בתוכה חוויה בלתי נשכחת, תקווה או אכזבה, התרגשות או ציפייה. שידת הרגשות תעצים את חוויית השיתוף ומעל הכל את ההרגשה שיש מי שמקשיב ושומע.

  פרחים מאגוזים

  לא צריך לזרוק את אגוזי המלך הישנים שכבר לא אכילים. שתפו את הילדים בעיצוב פרחים מעשי ידיהם מאגוזים. הגדולים יכולים לעזור בנעיצת הגבעול לאגוז, והקטנים בני השנתיים מוזמנים לצבוע בגואש. פרחים פשוטים מאגוזים – זולים ולא נובלים לעולם. מתאים לחג, למסיבות ולאווירה פרחונית כל השנה

  קופסאות אחסון תוצרת בית 

  הכינו עם הילדים קופסאות אחידות כדי שיהיה לאן למיין את הבלאגן. מיחזור קופסאות פח בגדלים שונים יעשה טובה גדולה לכדור הארץ וכמובן יעניק שיעור חשוב באיכות הסביבה. ילדים בכל גיל יכולים לעזור ולהפיק תועלת משעת היצירה במטרה לסדר ולארגן את הצעצועים, חומרי היצירה או כל מה שבא לכם. התחילו לאסוף קופסאות פח

  תמונה ממגנטים

  בקלות של ממש, תוך כדי שיתוף פעולה בין הורים לילדים ומבלי להוציא כסף מיותר, ניתן ליצור עם הילדים יצירה תמונת מגנט, לעצב מחדש את דלת המקרר, לשחק ואפילו – למחזר!

  משחק זיכרון תלת מימדי 

  3memad6לא לכל הילדים נוח לשחק במשחק הזיכרון הקלאסי על השטיח עם קלפי קרטון. מצאנו פתרון לחידוד הזיכרון בצורה קצת אחרת – משחק קבוצתי תלת מימדי שניתן להכין בנושאים שונים לגילאים שונים וללימוד מגוון נושאים. חומר גלם נדרש: מגשי הפלסטיק של חלקי העוף.

  מסלול מכוניות - תכנון תשתיות אישיות 

  אל תזרקו את מלבני הקלקר שמגיעים באריזות חדשות של מוצרים, אפשר למחזר אותם וליצור מהם יצירות שימושיות. אחד הרעיונות המוצעים – מצע למכוניות עם כיכר מרכזית, מנהרות ועם כל מה שהילד מעלה על דעתו בתכנון התשתיות. מעבר לשעת היצירה המהנה, הילדים ישפרו את המוטוריקה העדינה, יעשירו את שפתם, יפתחו את הדמיון ויתרגלו את יכולת התכנון

  מוצצועים - צעצועים ממוצצים

  מה עושים עם כל המוצצים שאינם בשימוש? סבתא זמירה אימצה בחום את הרעיון המדליק של חני נחמיאס והכינה מהם מוצצועים – צעצועים ממוצצים. אמצו גם אתם את הדרך הנפלאה הזו למחזר מוצצים וצרו עם הילדים בקלות חיות, דמויות, ועוד רעיונות כיד הדמיון הטובה עליכם  

  משקולות קרטון ומכשיר מתיחה

  • הפעלות

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים