• VIP
 • מה בפורטל?

  יום הולדת אישי – הצעות מקוריות

  חגיגת יום הולדת מהווה הזדמנות לעסוק בכל מה שקשור לילד החוגג – בשמו, בעיסוקיו ובתחביביו, בחבריו ובתמונותיו. לכבוד יום ההולדת של יפעת רוט, העורכת המוכשרת של פורטל הפעלות לילדים "את זה", החלטנו להדגים איך חוגגים יום הולדת אישי בבית, בגן או בכיתה, בעזרת הפעלות קלות שעוסקות בכל מה שקשור לאותו ילד (או מבוגר). ההדגמות ניתנות על השם "יפעת", אתם מוזמנים לשנות בהתאם. חבילה עוברת – רות עבור, עוברים להפעלות מקוריות אחרות

  יעל צמח-גרינשפון 22.02.14

  יפעת רוט היא אמא מדהימה במלוא מובן המילה לשתי בנות מקסימות – דניאל בת השש ואורי בת השלוש. יפעת נמנית על האמהות שעוסקות לא מעט בשאלה איך לבלות זמן איכות אמיתי עם הילדים, להעניק להם כל מה שהם צריכים מכל הבחינות, וודאי ביום ההולדת. היא כבר הספיקה להפיק אירועים מרגשים למשפחה ולחברים, ליצור קולאז'ים ומזכרות רבות, לכתוב ברכות אישיות, ובעצם תאי המוח היצירתיים שלה פועלים רבות להפקת רעיונות מקוריים. 

  כשהגננת מבקשת לקנות מתנה לגן ליום ההולדת של אחת הבנות, היא ודאי לא חושבת ללכת לחנות ולקנות, אלא מגדילה ראש והוגה רעיון מיוחד למתנה  מקורית, בכל שנה בפורמט אחר.

  לכבוד יום הולדתה, החלטנו להעלות הצעות להפעלות קלות שאפשר להפיק לחגיגת יום הולדת של ילד במסגרת או בבית – הכל עוסק בו, אין ספק שזו מנה מכובדת לביטחון העצמי שכדאי לאמץ עבור הילדים בקלות.

  משחק זיכרון אישי

  קל להכין משחק זיכרון תלת מימדי מזוגות של תמונות זהות של הילד בסיטואציות  שונות. מדפיסים 10-18 זוגות של תמונות של הילד בסיטואציות שונות והופכים אותן על הרצפה ממש כמו במשחק זיכרון. כל ילד בתורו חושף שתי תמונות כדי לגלות האם מצא זוג תואם. אפשר לכסות את התמונות במגשי עוף או בצלחות חד פעמיות.

  מגוונים את זה

  אפשר לערוך הפעלה באמצעות משחק זיכרון תלת מימדי עם חפצים אישיים של הילד, צריך שניים מכל דבר – 2 גרביים, 2 ספרים מסדרה שהוא אוהב, 2 עפרונות מהסוג שהוא משתמש, 2 תמונות זהות, 2 אביזרים מהחג שהילד אוהב/נולד בו, ועוד.

  לגיל קטן יותר הניחו פחות זוגות עם חפצים אישיים תואמים – 2 מוצצים, 2 כפית מדידה של תחליף חלב, וכו'.

  תפזורת אישית

  קל ופשוט להכין תפזורת עם השם של הילד על פי הפורמט המצורף. אנחנו הכנו לדוגמא תפזורת עם השם "יפעת". תוכלו להוריד את הפורמט הקבוע של התפזורת האישית (קובץ וורד) ולמלא על פי שם הילד.

  פורמט תפזורת אישית למילוי – ליחצו כאן להורדה

  תפזורת מוכנה עם השם יפעת  

  מגוונים את זה

  אפשר להחביא את שם הילד בתפזורת על פי מספר שנות חייו.

  אפשר  לפזר מילים הקשורות לילד לחיפוש: שמות הוריו, שמות אחיו, מאכל שהוא אוהב, השיעור שהוא אוהב, קבוצת כדורגל אהודה, מספר שנותיו במילים, ועוד.

  חידון אישי

  מחברים 10-12 שאלות על הילד החוגג: מדוע קראו לו כך, המאכלים שהוא אוהב, החבר הכי טוב, המקצוע שהוא הכי אוהב, מספר הבית שלו. לילדים גדולים יותר אפשר לשאול שאלות יותר קשות, כגון איך קוראים לסבתא שלו מצד האם, באיזה בית חולים נולד ועוד. 

  כדאי לחבר שאלון אמריקאי (הכולל 4 תשובות לבחירה) ולנסות לבלבל. למשל:

  שאלה: איזה אוכל אהוב על יפעת?

  א.     סושי

  ב.     אורז וקציצות

  ג.      פלטת גבינות עם יין טוב

  ד.     כל התשובות נכונות

  המחזה סביב גיבור בשם הילד

  אפשר להמחיז או ליצור הפעלה סביב ספר או סרט שבו הגיבור קרוי על שם הילד. לדוגמא לילדה בשם איילת עורכים הפעלה קלה סביב הספר "איילת מטיילת", כולל שיתוף הילדים בתחנות שבהן מטיילת איילת והמפגש עם החיות השונות. לילדה בשם יעל אפשר לערוך הצגה על פי הספר "הבית של יעל" כשהיא מככבת בה, לילד "אופיר" את "תירס חם" ועוד רעיונות.

  מגוונים את זה

  לא חייבים להמחיז ספר או להפיק הצגה על פי סרט עם שם הילד. אפשר להתמקד בדמות שהילד מעריץ, למשל בוב ספוג או דורה ולבנות סביב זה את החגיגה באמצעות הצגה והתחפשות לדמות, יצירה, דפי צביעה, דפי העשרה, עיצוב השולחן והכלים עם הדמות וקניית המתנות הקשורות לדמות.

  שיר במתנה

  מחברים שיר על פי מה שמתאים לחוגג יום ההולדת ושרים לו ביחד.

  לדוגמא, שיר ליפעת:

  "יפעת בת שלושים ומשהו

  אוכלת ביום ארוחה ועוד משהו

  כמות סוכר בקפה – כפית ומשהו

  אמא לשתיים ואולי עוד משהו

  אין ספק שהיא בחורה משהו משהו!"

  מגוונים את זה

  אפשר להמציא מילים לשיר מוכר על פי המנגינה שלו, למשל:

  "העיניים של יהלי על כל הפנים,

  יפה וצוחקת ילדת קסמים"

   לפי המנגינה של השיר "טוליק" של אושיק לוי ("העיניים של טוליק שני כוכבים)".

  עוגת יום הולדת פרטית

  להשלמת האווירה סביב הילד, כדאי לקשט את העוגה בתמונת הילד. אפשר לאפות עוגה בצורה שקשורה למה שהילד אוהב, למשל לילד שאוהב לשחק כדורגל - להכין עוגה בצורת מגרש כדורגל ולהציב תמונה שלו במרכז המגרש.

  תחרויות ופרסים

  תנו לילד החוגג לבחור את המשתתפים בכל הפעלה (מתמודדים באחת התחרויות, חלוקת דפי התפזורת, משיבים על שאלה בחידון) ולחלק את הפרסים ולהגישם לזוכים.

  במה לכישרון האישי  

  לא צריך להשתתף בכוכב נולד כדי לקבל במה לכישורים, ולא רק בשירה. חגיגת יום הולדת היא הזדמנות טובה לתת לילד החוגג במה לכישורים שלו בפני חבריו ובני משפחתו – לשיר, לספר בדיחה, לנגן, לחקות דמויות מפורסמות – אתם מכירים הכי טוב את הילד שלכם. אין ספק שהצגת כישוריו תרגש אותו באופן מיוחד.

  לילד שאוהב לספר בדיחות, אפשר להפיק חגיגת יום הולדת הכוללת הפעלה בנושא בזוקה ולאפשר לו לספר בדיחות לפני החברים.

  כמחווה ליום ההולדת של יפעת רוט המוכשרת שלנו, בחרנו להציג מבחר מהכתבות, המשחקים להדפסה, דפי ההעשרה ויתר הרעיונות המקוריים שלה:

  משחקים להדפסה :

  טריוויה לילדים מגיל 3

  חג מי יודע – משחק לוח לפסח

  משחק מה מכינים ממני?

  רביעיות משפחה

  משחק ארץ נהדרת

  נותנים צבע וצורה  

  עוד רעיונות לימי הולדת:

  שלט יום הולדת

  אוחזי ברכות

  כרטיסי תודה על המתנה

  זר יום הולדת מסול

  הפעלות לימי הולדת:

  הפעלות יום הולדת של פעם

  פינות הפעלה לימי הולדת

  תחנות ספורטיביות בנושא פירות וירקות

  חבילה עוברת משוכללת

  השחלת ממתקים

  הפעלה קלה עם פלסטלינה

  הפקת יום הולדת ורוד

  מרציפן ביתי

  עוגות יום הולדת:

  עוגת רכבת מפוארת

  עוגת שוקולד ברבי

  עוגת בצק סוכר הלו קיטי

  • הפעלות

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!
  • כל הגילאים

  • בורקס גדול – כל אחד יכול!

  • מערכת "את זה"01.05.24

  • ילדים אוהבים בורקסים ממולאים גבינה ואוהבים מאכלים גדולים! אז למה בעצם לא להכין יחד איתם בורקס גבינה ענק לגיוון המשולשים מדי פעם ובייחוד לכבוד שבועות. הכינו את המאכל החלבי הכי גדול וטעים בקלות ובמהירות. המתכון מתאים להפעלה עם כמה ילדים שבאים אחר הצהריים, או להפעלה בקבוצות - לגננות ולקייטנות וכמובן בבית לארוחת ערב שונה ומיוחדת

  תגובות הקוראים


  2 תגובות

  שלומית
  03 פברואר, 2015
  פעילות לימי הולדת עם סוסים וסוסי פוניבחוות הסוסים עץ הזית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  10 ינואר, 2012
  נחמד

  בניית אתרים - בניית אתרים