• VIP
 • מה בפורטל?

  משחק לוח המירוץ לבריאות

  מה עדיף – לאכול פרי או ממתק? לרבוץ מול הטלוויזיה או לשחק טניס? למדו את הילדים כבר מגיל צעיר מה הוא אורח חיים בריא ולמה חשוב לעסוק בספורט ולאכול בריא. המשחק "המירוץ לבריאות" מתאים לילדי הגן, אין צורך לדעת לקרוא, ההכוונה להתקדם או לחזור מבוצעת על ידי תמונות של סיטואציות בריאות ולא בריאות. אל תשכחו אחרי המשחק גם ליישם!

  יפעת רוט 30.05.12

  אורח החיים של המאה ה-21 הופך יותר ויותר נוח. אפשר לעשות כמעט הכל בלחיצה על כפתור מהכורסא בבית. לאט לאט אנחנו מאבדים את הצורך בפעילות גופנית, כך שמי שעושה פעילות גופנית זה בדרך כלל במסגרת חוגית כל שהיא. גם הרגלי האכילה שלנו השתנו לרעה. האוכל המוכן, מסעדות האוכל המהיר ותעשיית הממתקים תופסים מקום הולך וגדל בתפריט היומיומי שלנו.

  דווקא משום כך נושא אורח החיים הבריא מקבל מקום חשוב יותר ותופס מקום בכותרות. החוכמה היא שאורח החיים הזה יהיה חלק משגרת החיים שלנו ולא נצטרך לעשות במכוון דברים כדי לחיות חיים בריאים. אורח חיים נכון הוא בעיקר שילוב בין ספורט לתזונה נכונה.


  כמובן שלא צריך להיות קיצוניים, ממתקים במידה מבוקרת, טלוויזיה במידה מבוקרת, והרי כל אחד מאיתנו צריך קצת להתבטל לפעמים. מילת המפתח היא "במידה".

  למדו את הילדים כבר מגיל צעיר על חשיבות הספורט והאוכל הבריא ועל הנזק שהאוכל הלא בריא, כמו גם אורח חיים בטלני יכולים לגרום.

  משחק הלוח "המירוץ לבריאות" בנוי ממסלול משבצות לא ממוספר, כך שלא צריך לדעת אפילו לקרוא מספרים, אלא רק לספור מ-1-6 ולהתקדם בהתאם (פיתוח מיומנויות הספירה אצל ילדי הגן). כל ילד בתורו מטיל קובייה ומתקדם על פני מסלול המשבצות במסלול. אם הוא מגיע למשבצת שבה תמונה המתארת אורח חיים בריא (עיסוק בספורט, אכילת מאכלים בריאים, שמירה על היגיינה) הוא מתקדם 3 צעדים קדימה. אם הוא מגיע למשבצת שבה תמונה המתארת אורח חיים לא בריא (התבטלות ממושכת, אכילת מאכלים לא בריאים, צפייה ממושכת בטלוויזיה)– הוא חוזר שלושה צעדים אחורה. אם הוא מגיע למשבצת ריקה – הוא נותר במקום. המנצח הוא הילד שהגיע לסוף המרוץ ראשון.

  באמצעות המשחק "המירוץ לבריאות" יוכלו הילדים בדרך המשחק וההנאה ללמוד מה בריא להם ומה פחות ולהבין לעומק את החשיבות של שילוב הספורט והתזונה הנכונה. אז – היכון , הכן, צא!

  משחק להדפסה המירוץ לבריאות

  של יפעת רוט

  צריכים את זה

  קובץ בסיסי:

  ליחצו כאן להורדת משחק להדפסה המירוץ לבריאות

  מספריים

  קרטון ביצוע או בריסטול

  דבק

  קוביית משחק

  חיילי משחק

  יוצרים את זה

  מדפיסים את הקובץ (שני דפי A4 )

  מדביקים על בריסטול בגודל מתאים או מניילנים.

  שימו לב – המשחק מכיל לוח ודף עם פירוט מה הוא אורח חיים בריא ומה הוא אורח חיים לא בריא.

  משחקים את זה

  המטרה: להגיע ראשון לסוף הלוח.

  1. מתחילים מהמשבצת המסומנת "התחלה". כל שחקן בוחר לו חייל ובתורו – זורק את הקובייה וצועד על גבי המשבצות בלוח מלמטה למעלה.
  1. אם מגיעים למשבצת עם אורח חיים בריא – מתקדמים 3 צעדים קדימה, אם מגיעים למשבצת עם אורח חיים לא בריא – חוזרים שלושה צעדים אחורה. אם מגיעים למשבצת ריקה לא עושים כלום – נותרים במקום.

  מגוונים את זה

  להמחשה אפשר להוסיף הצגה של הפעולות שמוצגות בתמונות – כל ילד שמגיע לתמונה מציג ומדגים מה מתרחש בה ואומר האם מדובר על אורח חיים בריא או על אורח חיים לא בריא.

  לומדים את זה

  משחקים להדפסה - המירוץ לבריאותבריאות ותזונה נכונה לילדים 

  אורח חיים בריא

  מרוויחים את זה

  העלאת יצר הסקרנות

  התמודדות עם תחרות 

  דחיית סיפוקים, איפוק וסבלנות

  הקניית הרגלים

  משמעת והצבת גבולות

  חשיבות הפעילות הגופנית

  חשיבות הטניס לילדים

  עוד על בריאות ותזונה נכונה לילדים

  תזונה נכונה לילדים

  פירמידת המזון

  צלחת בריאות – ירקות

  בינגו תזונה נכונה

  תחנות הפעלה ספורטיביות בנושא פירות וירקות

  חשיבות אכילת הדגים

  חשיבות אכילת הביצים

  חשיבות החלב

  לגדול ללא חלב

  חשיבות שמן הזית

  • להדפסה

  • ספר דימויי חיות

  • יעל צמח-גרינשפון26.03.24

  • הדפיסו לילדי בית הספר את ספר דימויי החיות ללימוד חווייתי של ביטויים ומשפטים בהקשר של חיות – פרפרים בבטן, כוח סוס, חיבוק דב, תולעת ספרים ועוד. תנו להם לכתוב אסוציאציות וחוויות שקשורות לביטויים אלו. מרוויחים לימוד חווייתי, העשרת השפה העברית ואוצר המילים, פיתוח הדמיון והיצירתיות, הכרת חיות וקשר טוב בין האחים, כמו זוג יונים

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים