• VIP
 • מה בפורטל?

  ספר השנה שלי

  ספר השנה שלי הוא אוצר של רעיונות להפעלות עם הילדים המסודר כיומן על פי ימות השנה. באמצעות שימוש בספר, חשים הילדים את מושגי הזמן הבסיסיים ואת הקשר ביניהם יום-שבוע-חודש-שנה ברצף. יעל צמח-גרינשפון מפרטת מדוע "ספר השנה שלי" צריך להיות בכל בית

  יעל צמח-גרינשפון 06.07.14

  תעודת זהות

  • מיועד לגיל:3-10

  • כתיבה:ליאה קנטור מטרסו ושרי יצחק.

  • הוצאה:כלטקסט.

  • מחיר:118 שקלים. בהנחה באתר ההוצאה - http://calltext.co.il/

  אפתח בגילוי נאות: ליאה קנטור-מטרסו היא הבוסית שלי לשעבר, שהפכה לחברה טובה עם השנים. אני זוכרת היטב את שיחות המשרד איתה לפני 7 שנים, כשהיא הגתה את הרעיון הנפלא להוציא לאור יומן חובה שיכשיר את ילדי הגן לשימוש ביומן (אז אפילו לנו עדיין היו יומנים ולא סמארט-פונים). פניה קרנו כשהיא תיארה כל רעיון מדליק שילווה כל יום בשנה: איסוף חלזונות בחורף, הכנת בלינצ'ס לשבת, ערבובי צבעים, מידע על יצחק רבין ז"ל והצעות לפעילות ספורט קצרה שמעניקה נשימה ארוכה.

  יונתן שלי היה אז בגן טרום חובה, וחלומי היה שהיומן ייצא לאור לשימושו. נראה שהוא גדל מהר מדי, כי זה לא קרה בזמן, אבל אחותו הקטנה יהלי זוכה ליהנות מהיומן כמו שכתוב בספר: 365 ימים בשנה. ההוכחה הכי חותכת לכך שיהלי אימצה את הספר מתבטאת בדחף הפנימי שלה לצייר את השער (מוצג כאן).

  הפעלות לילדים סביב לוח השנה

  ספר השנה שלי מכיל רעיונות לבילוי זמן איכות עם הילדים, לחוויות משותפות מצוינות כולל פעילויות בבית ובחוץ, מתכונים, דפי העשרה בפורמט מיניאטורי (תפזורות, התאמות, הפכים,תרגילי חשבון, חידות, בדיחות, אסוציאציות, ומשחקי מילים), פרטי מידע חינוכיים במגוון נושאים, מקום לרשימות מתעדות הקשורות לבילויים ולפעילויות שהתקיימו במהלך אותו שבוע, טיפים ועצות לקיום שיחות, לחיסכון, לזהירות, מקומות בילוי בישראל, ועוד שפע רחב.

  הספר נוגע בנושאים חשובים לילדים בגיל הגן והכיתות הנמוכות: הכרת האותיות והצלילים, צבעים, צורות, חיות, חושים, חגי ישראל, טבע, מדע, משפחה, תזונה נכונה לילדים, זהירות בדרכים, מיחזור ואיכות הסביבה, פעילות גופנית בעיקר תנוחות יוגה, סיפורי תנ"ך, ועוד.

  הכל מאורגן, מותאם וערוך סביב החגים עונות השנה ואירועים קבועים בשנה, כך שאפשר להשתמש ביומן לפי הסדר ולנסות לחקות את ההצעות באותו זמן, אבל הכי כיף לבחור מה עושים לפי מה שרוצים מתוך המבחר הגדול. כך עשתה יהלי – דפדפה במשך רבע שעה בעיון, למחרת המשיכה לעיין, כשמדי פעם שאלה: "מה כתוב כאן?", "מה עושים?" ונרתמה למשימת העשייה בהתלהבות".

  שאלנו את יהלי מה היא חושבת על הספר, והיא השיבה: "הספר בעיצוב מושקע שנותן רעיונות ומפעיל את הילדים כל יום. הוא מתאים לילדי כיתה א', ומלמד לצייר ולכתוב". אחר כך היא גם העתיקה את מה שאמרה.

  היומן אישי – בנוי כחוברת הפעלות שבה הילד יכול לסמן, לכתוב, לצייר, להקיף עיגולים ולמתוח קווים להשלמת המשימות. אבל אל תטעו – בניגוד לחוברת דקה – כאן מדובר על ספר עבה בכריכה קשה שניתן לשמור ולתעד מתקופת גן החובה ולהתענג על רגעי האושר של הבילוי המשותף בהסתכלות לאחור.

  מומלץ לקחת את הספר בתיק, כך שישמש בעת ההמתנה לרופא או למטוס.

  לימוד יחידות זמן ברצף

  מעבר לרעיונות ליצירה ולהפעלות עם הילדים, דרך העברת התחושות של הזמן ראויה לשבח באופן מיוחד. אנחנו חושפים את הילדים למושגי הזמן השונים במהלך ילדותם באמצעים שונים: חוברות ללימוד שעות ושעון, פירמידת משימות להכרת פעולות הבוקר והערב, שעוני ללימוד השעה והיממה, לוח שבועוני להחדרת מימד השבוע, לוחות בגן הילדים המציגים את עונות השנה. כל יחידת זמן כזו מועברת בצורה נפרדת. דרך ספר השנה שלי, מועברת החוויה של הרצף בין היום, השבוע והחודש ואופן ההצטרפות של כל אחד מהם זה לזה. ומעבר לכך – השימוש והמעקב של הילד/ההורה/שניהם דרך הספר בפורמט הזה מכשיר את הילד לניהול זמן נכון הרבה מעבר להכרת תחושת הזמן. דרך העשייה היומית הילד חש מה ניתן לעשות מדי יום אחר הצהריים ומגיע לכיתה א' מוכן לסדר היום שמשאיר זמן יצירה והפעלה אחרי הפעילויות בבית הספר.

  מעבר לחיבור שלי עם ליאה שפיתחה את הרעיון ולאנשי הצוות המקסימים לצידה, אני מתחברת מאוד לספר השנה שלי בגלל האג'נדה של זמן איכות עם הילדים שאני קשורה אליה באופן אישי מילדותי ובכל מה שאני עושה באופן אישי, משפחתי ומקצועי. ומעבר לכך – בגלל האמונה הגדולה שהלימוד הטוב ביותר של נושאים חשובים לחיים נעשה בדרכים חווייתיות.

  ממליצה בחום על ספר השנה שלי לילדים, להורים, לגננות ומורים, וכמובן לסבא וסבתא. ספר חובה בכל בית!

  מיועד לגיל: 5-8

  כתיבה: ליאה קנטור מטרסו ושרי יצחק.

  הוצאה: כלטקסט.

  נושאי לימוד: אותיות, צבעים, צורות, טבע, מדע, זהירות בדרכים, יחסים ומשפחה ועוד.  

  הנחה מיוחדת לגולשי פורטל "את זה": במחיר 58 ש"ח (באיסוף עצמאי, או בתוספת 15 ש"ח דמי משלוח)

  לקבלת ההנחה - יש להכניס את קוד ההנחה shs321 באתר calltext.co.il

  על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

  ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

  ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

  ספרי ילדים לפי גילאים:

  ספרי ילדים לגילאי 0-2

  ספרי ילדים לגילאי 2-3

  ספרי ילדים לגילאי 3-6

  ספרי ילדים לגילאי 6-10

  ספרי ילדים לגילאי 10-13

  עוד ספרי ילדים על פי נושאים וגילאים:

  ספרי קבלת השונה והאחר

  ספרי תזונה נכונה לילדים

  ספרי עזרה,חברות והתחשבות

  ספרי אבות

  ספרי ילדים ללימוד צבעים

  ספרים מומלצים לגילאי 3+

   

  ספרים להורדה בחינם:

  ספר המספרים

  ספר אותיות א"ב

  ספר ABC

  ספר דמויי חיות

  ספר פתגמי עצים

  • גילאי 6-10

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים