• VIP
 • מה בפורטל?

  משחק הרכבה מקופסאות גפרורים

  מה עושים עם קופסאות הגפרורים הריקות אחרי הדלקות הנרות? ממחזרים למשחק הרכבה מקסים! כדאי לחשוף את הילד לעולם הקסום של הרכבה וחיבור בין חלקים כמה שיותר מוקדם, לפני גיל שנתיים. הפעילות מפתחת את המוטוריקה העדינה, משפרת את המיומנויות הקשורות בתפיסה החזותית, בראיית המרחב ובכושר התכנון והסיווג וכן מחזקת את כושר התיאום יד-עין. משחק הרכבה קל להכנה בעלות זעומה, ויש כמובן תמונות שונות שמתאימות לגודל קופסאות הגפרורים להדפסה

  יעל צמח-גרינשפון 15.12.17

  הפאזל הראשון שלי הורכב מקופסאות גפרורים ריקות. אמי, זמירה צמח, שהכינה עבורנו משחקים בבית, בחרה תמונה, אז בשחור לבן כמובן, גזרה לשני חלקים, הדביקה כל חלק על שתי קופסאות גפרורים צמודות והעניקה לי במתנה את משחק ההרכבה. אט אט גדל מלאי המשחקים מהסוג הזה, ובכל פעם גדל מספר החלקים, עד שהוחלט שאני מספיק טובה להרכיב פאזלים אמיתיים, עם חלקים שמשתלבים זה בזה ובעלי מספר חלקים מכובד.

  gafrurim6בעקבות המסורת של אמי, כל אחד מילדיי זכה במשחק הרכבה מתוצרת עצמית כשהגיעה העת. בכל פעם שאני יוצרת את משחקי ההרכבה הללו בעצמי, אני תוהה, האם יצרני הגפרורים התאימו את מידת הקופסא במיוחד למטרה זו. הרי ארבע קופסאות גפרורים משלימות בגודלן בדיוק תמונה בגודל 10X15. זהו גם הגודל הסטנדרטי של גלויה, כך שניתן לגזור כל גלויה לשמונה חלקים ולהדביק כל חלק על קופסת גפרורים. התחילו לאסוף קופסאות גפרורים ותמונות ללא שימוש. לטובת אלו שרוצים להכין משחקי הרכבה מתמונות מוכנות – מצורפות תמונות בגודל המתאים – צריך רק להדפיס, לגזור ולהדביק.

  מלאכת ההרכבה וחיבור בין חלקים חשובה מאוד להתפתחות הילד. פעולת ההרכבה מפתחת את המוטוריקה העדינה בהתאם לגיל הילד, משפרת בהדרגה את המיומנויות הקשורות בתפיסה החזותית, בראיית המרחב ובכושר התכנון והסיווג וכן מחזקת את כושר התיאום יד-עין.אין ספק שבאמצעות משחק הרכבה פשוט מעין זה תהליך הלמידה וההתנסות של הפעוט יזרום ויעניק לו ביטחון לקראת משחקי ההרכבה והפאזלים המורכבים יותר.

  משחק הרכבה מקופסאות גפרורים

  של זמירה צמח

  צריכים את זה

  4 קופסאות גפרורים ריקות

  דבק פלסטי

  מספריים

  גלויה או תמונה בגודל 10X15 ס"מ

  או תמונות מודפסות - ליחצו להורדה

                   פיה                                 חתול                                   מכונית

  יוצרים את זה

  גוזרים אחת מן הגלויות לארבעה חלקים שווים, על ידי סימון קו לאורך התמונה וקו החוצה אותו לרוחב התמונה.

  מדביקים כל חלק מן התמונה הגזורה על קופסת גפרורים.

  גוזרים את הבריסטול השחור לארבעה חלקים שווים, כמו גזירת התמונה, ומדביקים כל חלק על הצד השני של קופסאות הגפרורים, מאחורי חלק התמונה.

  גוזרים את הקצוות סביב כל חלק, ונותנים לפעוט להרכיב.

  * אפשר לצלם או לסרוק את התמונה לפני הגזירה, על מנת שתהיה תמונה נוספת זהה לעזרה בהרכבה. כאשר התמונה השלמה מונחת מול העיניים, הרבה יותר קל להתאים את החלקים בצורה נכונה.

  מגוונים את זה

  gafrurim7רצוי להכין פאזלים בגדלים שונים עם מספר חלקים שונה על פי גיל הילד. לפעוטת הכינו פאזל ראשון בן שני חלקים ואחר כך ארבעה חלקים. לאחר מכן הגדילו את החלקים.

  מרוויחים את זה

  מודעות לסדר, ארגון ומיון יכולת התמצאות במרחב פיתוח יכולות טכניות תיאום בין חלקי הגוף השונים שיפור המוטוריקה העדינה יצירה ומיחזור עם ילדים

  טיפים

  קופסאות גפרורים – קוביות הפלא

  קופסאות גפרורים מרתקות ילדים. הניחו לפני פעוטות וילדים בגילאי הגן קופסאות גפרורים ריקות והם כבר ישחקו איתן: יבנו מגדלים, יפתחו ויסגרו, יצרפו קופסא לקופסא ועוד היד נטויה.

  עוד כתבות על מיחזור ואיכות הסביבה :

  משחק רביעיות סביבה ירוקה

  משחק "מלחמה" מיחזור

  עובדות חשובות על מיחזור

  לומדים למחזר ולשמור על איכות הסביבה

  יצירה ומיחזור עם ילדים

  רעיונות למיחזור ויצירה עם ילדים:

  קוביות משחק מקרטוני חלב

  ממחזרים דפי מגזינים

  מיחזור חלקי פאזל

  תמונה ממגנטים

  שידת רגשות

  פרחים מאגוזים

  קופסאות אחסון תוצרת בית

  משחק זיכרון תלת מימדי

  מסלול מכוניות

  מוצצועים - צעצועים ממוצצים

  משקולות קרטון ומכשיר מתיחה

  בובות מדליקות מנורות חשמל

  • עבודות יד

  • למחזר עולם טוב יותר

  • יעל צמח-גרינשפון13.10.23

  • סבתא זמירה מציעה למחזר וליצור עולם טוב יותר עם הילדים, בדיוק על פי החלומות והפנטזיות שלכם, והכל מתחיל ביצירות של הילדים. תכננו והקימו עם הילדים פארק שעשועים צבעוני שבו כל המתקנים שהם חולמים עליהם, הדמויות, ההרפתקאות וההפתעות. יעל צמח-גרינשפון (להתייעל עם יעל) תיעדה את העולם המופלא של סבתא זמירה
  • גילאי 2-3

  • צריך רק שקיות ניילון

  • מערכת "את זה"14.12.23

  • יש לכם שקיות ניילון מהקניות האחרונות בסופרמרקט? זה מספיק ל-12 רעיונות שונים להפעלות שונות! יוסי צדקה, מדריך תנועה ויוגה לילדים בגיל הרך, מציע לאסוף שקיות כמספר המשתתפים, לארגן מוזיקה שמחה ברקע ולהתחיל בתנועה. קיראו היטב את הוראות הבטיחות לפני שמתחילים!

  תגובות הקוראים


  3 תגובות

  נועה
  20 נובמבר, 2014
  רעיון מקסים!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  22 דצמבר, 2011
  איזה יופי של רעיון נתתם לי עכשיו, יצירה לחנוכה וגם משחק שהבן אוהב :-)))

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  11 דצמבר, 2011
  יופי של רעיון.רק כשיהיה לי קצת פנאי, אצור כזה משחק.אתחיל בתמונות של בני המשפחה.תודה על הרעיונותאשמח לקבל עוד

  בניית אתרים - בניית אתרים