• VIP
 • מה בפורטל?

  סקר ספרי חורף

  כמה כיף להתכרבל בפוך ולקרוא ספרים, והחגיגה כפולה כשמדובר על ספרים העוסקים בכל מה שנעשה בחוץ בעונה הקרה. ריכזנו ספרי ילדים שעוסקים בחורף בהיבטים שונים לבקשת גננות רבות שמלמדות את נושא החורף מגיל קטן, ריכזנו ספרי ילדים העוסקים בכל מה משקשור בחורף: תופעות טבע של גשם, שלג, ברקים ורעמים, בגדי חורף, היערכות החיות לחורף, חיות שיוצאות בחורף ועוד.

  מערכת "את זה" 10.11.20

  החברים של הגשם

  מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: רקפת עברי

  איורים: יונת קציר

  הוצאה: אוריון

  נושאי לימוד: דמיון, חורף, חברים, פחד.

  שמות הילדים: עופרי, נטע

  המפגש הראשון של שתי תאומות עם החורף, הברקים, הרעמים והגשם. הכל חדש להן, מרגש ומפחיד. אמא מסייעת להן להתיידד עם הפחד בדרך של משחק והאנשה ולהפוך את המפגש עם החורף לחוויה משמחת. רקפת עברי השכילה לתאר את הרגשות של הילדים הקטנים כלפי החורף בצורה פשוטה ואמיתית. הספר מהווה הזדמנות מעולה לשוחח על החורף, ורצוי לעשות את זה לפני בואו עבור ילדים קטנים כדי שיהיו מוכנים.

  להרחבה על החברים של הגשם

  ענן

  מיועד לגיל: 1-3

  כתיבה:חיים חיימוף

  איורים בפלסטלינה וצילומים:מיה פרנקל-טנא

  הוצאה: גוונים

  במשפטים קצרים וברורים מבהיר הסיפור הקצר והפשוט לפעוטות מיהו הענן ומשווים אותו לתינוק שנולד שיש לו אבא ואמא. האיורים בפלסטלינה והצילומים מרהיבים. פעוטה אהבה את הסיפור הקצר ומחאה כפיים למראה התמוונת הצבעוניות. בת השבע שהקריאה לה (הפונט מתאים לראשית קריאה) התפלאה כמה הסיפור קצר. ספר מצוין לפעוטות להכרת הענן הראשון!

  אפצ'י מחפש אף

  מיועד לגיל: 3-6כתיבה: נוגה אלגום

  איורים: נעמה פלג סגל

  הוצאה: עם עובד

  נושאי לימוד: חורף, עונות השנה, איברי גוף, חיות.

  אפצ'י מחפש אף! דרך המסע המרתק של אפצ'י נחשפים ילדי הגן לחיות השונות ולפעולות הגוף השונות, למשל מכירים את פתחי האוויר שמהם נושם הלוויתן, התכונות הייחודיות של הזיקית, האפים השונים של הכלב, השבלול, הדרקון, התרנגול, הג'ירף ומי לא? היצירתיות זועקת כבר במבט על שם הספר ושם הדמות ומהמראה המושך שלה ושל כל האיורים הצבעוניים והיפים בספר המיוחד הזה.

  הספר הרטוב

  מיועד לגיל: 2-6ליקטה וערכה: עטרה אופק

  איורים:

  הוצאה: עם עובד

  נושאי לימוד: מים, חורף, עונות השנה,טבע.

  אוסף איכותי של שירים הקשורים במים – שלוליות בחורף, גשם מטפטף, מה עושים דגים בגשם? שירי ים, שירי רחצה ומשחק. עטרה אופק ליקטה בקפדנות שירים מוצלחים של מיטב המשוררים מכל הת'ופות, ביניהם יהונתן גפן, מיריק שניר, מרים ילן שטקליס, יהודה אטלס ועוד.  ספר מעולה לתינוקות ופעוטות להכרת המים והשימושים השונים ולהיכרות ראשונה עם מוזגים הקשורים בחורף ובקיץ.

  אדון מזג אוויר

  מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: צפי אידלמן

  איורים: ליה קורץ.

  הוצאה: אופיר ביכורים

  נושא לימוד: מזג אוויר, חורף, עונות השנה.

  סיפור קסום על איש מסתורי ושמו מזג, הידוע בשמו המלא, מזג אויר, שהרגיש יום אחד בודד ומשועמם. כשהציץ מבין העננים גילה עולם ומלואו והוא משתף את הילדים.

  להרחבה על אדון מזג אוויר

  פשפש מתלבש

  סיפור משעשע לפעוטות ובו סיטואציה יומיומית המוכרת היטב להורים רבים – התלבשות, בייחוד בימי החורף הקרים כשיש ללבוש כמה שכבות של בגדים. תוך כדי ניסיון ההתלבשות של הפשפש לומדים הילדים על בגדי החורף השונים ועל התאמתם למזג האוויר בחוץ.

  מיועד לגיל: 2-6

  כתיבה ואיורים: אמי רובינגר

  הוצאה: כתר

  נושא לימוד: חורף, חיות, בגדים.

  תהיה בריא מוריס מגי

  מיועד לגיל:3-10

  כתיבה: פיליפ א' סטיד

  איורים: ארין א' סטיד

  תרגום מאנגלית:שהם סמיט ואמון כץ

  הוצאה: כנרת זמורה ביתן

  נושא לימוד:חברות, עזרה והתחשבות, חיות. 

  שמות הילדים:מוריס מגי

  מוריס מגי הוא שומר חביב בגן חיות. למוריס היתה עבודה רבה בגן החיות אך תמיד הוא מצא זמן לבקר את חבריו הטובים: הפיל, הצב, הפינגווין, הקרנף והינשוף. בוקר חורף אחד התעורר מוריס חולה ולא הגיע לעבודה. חבריו המודאגים באים לבקר אותו ומעניקים לו בחזרה את אותה תשומת לב חמה ולבבית שהוא מעניק להם. סיפור פשוט שמתרחש בעונה הקרה ומחמם את הלב והנשמה על חברות, הקשבה והקרבה תוך כדי לימוד על חיות שונות.

  להרחבה על הספר תהיה בריא מוריס מגי

  הגשם של סבא אהרון

  מיועד לגיל: 3-8

  כתיבה: מאיר שליו

  איורים: יוסי אבולעפיה

  הוצאה: עם עובד

  נושאי לימוד: חורף, עונות השנה.

  חורף אחד לא הגיעו עננים ולא ירד גשם. סבא אהרון גייס את חבריו לעלות אל המערה בראש ההר, אל המקום שבו גרים העננים. סיפור קסום על מקור העננים ועל פלאי הטבע בשיא עוצמתם שמגלם בתוכו ערכי חברות אמיתית וקשרים בין חברים. ספר מעורר השראה ללימוד נושא החורף לצד מסרים ערכיים לחיים.

  מעשה בצמר פלא

  מיועד לגיל: 3-8.כתיבה: מרים ברטובאיורים:מרים ברטובהוצאה: דני ספרים

  סיפור מופלא על צמר מיוחד, שעוזר בימי החורף הקשים לכל האנשים.

  הסיפור מתאר את קורותיו של צמר פלא, אשר מתגלגל מידיה הטובות של סבתא אורה, אשר ידעה לעשות בו שימוש נכון ולהעצים את הנתינה שלה לחברה באמצעותו, לידיה של גברת חוטיאלי האנוכית אשר חמדה בו וגנבה אותו על מנת להתפאר במלבושיה ולהתעשר.

  גברת חוטיאלי באה על ענשה, וסבתא זכתה שוב בצמר והמשיכה לעזור באמצעותו לעניים ולשמח את ילדי השכונה בסוודרים חמים שסרגה עבורם.

  נושאי לימוד: נתינה, חדוות היצירה, אהבת האדם, כבוד לבעלי החיים ומניעת ניצולם על ידי האדם, שכר ועונש.

  להרחבה על הספר מעשה בצמר פלא

  מעשה בענן שלא רצה להיות קטן

  מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: אקי שביט

  איורים: אבנר כץ

  הוצאה: ספריית פועלים

  נושא לימוד: חורף, טבע, מחזור המים בטבע, גדלים.

  סיפור על ענן קטן שרצה לגדול ועל מה שקרה לו בהמשך. תוך כדי הסיפור ניתן ללמוד על תופעת מחזור המים בטבע וגם משהו על טבע האדם.

  סיפור של חורף

  מיועד לגיל: 2-5

  כתיבה: ענת אומנסקי

  איורים: דורית אריאלי

  הוצאה: ליתם

  נושא לימוד: חורף, חיות, טבע.

  שמות הילדים: תום

  "סיפור של חורף" כשמו כן הוא מספר על טיול חורפי קסום בטבע שבמהלכו פוגשים תום והטיפה הקטנה חברים שקשורים בעונת החורף: פטרייה, חילזון, נמלה, נחליאלי, קרפד, נרקיס ועוד. יופי של סיפור לילדי הגן ללימוד סימני החורף.

  להרחבה על סיפור של חורף

  לולי שבלולי יוצא לטייל

  מיועד לגיל: 2-6

  כתיבה ואיורים: קורה גלעדי

  הוצאה: שמואל זימזון

  נושא לימוד: חורף, טבע, חיות.

  סיפור חורפי חביב על לולי השבלול שמנסה לצאת לטייל בגשם ותיאור הרפתקאותיו עד שהוא מגיע למסקנה שהכי קל לסחוב את הבית על הגב ולא להירטב.

  טיפה וטיפונת

  מיועד לגיל: 3-6כתיבה: סמי מיכאל

  איורים: ליאורה גרוסמן

  הוצאה: דביר

  נושאי לימוד: מחזור המים

  הספר "טיפה וטיפונת" של סמי מיכאל מציג באמצעות שני סיפורי פרידה מרגשים המתרחשים במקביל את מחזור המים בטבע בצורה שהילדים יטמיעו את הנושא שנלמד אחר כך בשיעורי הממדעים. ספר לגדולים ולקטנים.

  שלושת הפרפרים

  מיועד לגיל: 3-6

  כתיבה: לוין קיפניס

  איורים: ענבל שריד

  הוצאה: אופיר ביכורים

  נושאי לימוד: חברות, עזרה והתחשבות, חיות, טבע.

  שלושה פרפרים שיצאו לעוף בשדה ונקלעו לסערה הרחק מביתם. טיפות הגשם הרטיבו את כנפי הפרפרים עד שלא יכלו לעוף עוד. פנו הפרפרים לפרחים וביקשו למצוא בהם מסתור, אך אף פרח לא הסכים לקבל את שלושת הפרפרים יחדיו. הפרפרים סירבו לנטוש האחד את השני ונשארו מאוחדים.                                     ראתה השמש את מעשה הפרפרים, העריכה את נאמנותם וסילקה למענם את הסערה. סיפור המעביר מסר חשוב ביותר על חברות אמת, עזרה והתחשבות ונאמנות שעומדת במבחן גם בעת צרה.

  להרחבה על שלושת הפרפרים

  הבננית והמשמש

  בשפה רהוטה ובמקצב קולח מפליאה שרון שמיר לצייר בספר הביכורים שלה "הבננית והמשמש",  סיטואציה בה מבקשים הבננית והמשמש להתחלף זה בזו. הבננה, פרי חורף, מואסת בעונתה ומבקשת אלי קיץ. המשמש, פרי קיץ, מבקש לעומת זאת לנסות חורף מהו.

  מיועד לגיל: 3-6.

  כתיבה: שרון שמיר

  איורים: רעות בורץ.

  הוצאה: אופיר ביכורים.

  נושאי לימוד: חורף, עונות השנה, פירות וירקות, רגשות.

  להרחבה על הבננית והמשמש

  שבלול בצנצנת

  הדרך לגן בבוקר יום חורפי היא מסלול הרפתקאות מסקרן בשביל כל ילד (ולא חשוב כמה קצרה הדרך לגן) ומתן, כמו הילדים שלנו, מגלה את העולם כולו במסלול הקצר הזה. הדברים הטריוויאליים עבורנו, הם עולם קסום של דמיון וחושים: בדרך לגן העננים בשמיים מתעוררים לחיים, פרפר מרפרף מזמין מרדף, נדנדה מתחננת לנדנוד, רוח שמחה נושבת, חלון ראווה של חנות צעצועים הוא עולם ומלואו ומשרוקית עזובה על המדרכה היא אוצר, ויש גם שבלול בצנצנת.

  מיועד לגיל: 2-6

  כתיבה ואיורים: רינת הופר

  הוצאה: כנרת זמורה ביתן

  נושא לימוד: למשל: רגשות, דמיון ויצירתיות, חיי יומיום, חפץ מעבר.

  שמות הילדים: מתן.

  להרחבה על שבלול בצנצנת

  מר נמלה ואדון חרגול

  מיועד לגיל: 3-6כתיבה: לולי גרי

  איורים: ליאורה גרוסמן

  תרגום מאנגלית: ליבי דאון

  הוצאה: דביר

  נושאי לימוד: חורף, קיץ, עונות השנה, טבע, חיות.

  המספרת הארגנטינאית לולי גרי מציעה סוף חדש, אנושי ואופטימי למשל הידוע של אזופוס על החרגול והנמלה. כאן מר נמלה עומל כל הקיץ, אוסף מזון לימי החורף הקרים, ואילו החרגול מזמר ומרקד חסר דאגות. הסיפור חושף את ההבדלים בין עונת הקיץ ועונת החורף בטבע ומכיר לילדים מושגים חדשים, ומעניק ערכים של חברות והתחשבות.

  עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

  ספרי תזונה נכונה לילדים

  ספרי עזרה,חברות והתחשבות

  ספרי אבות

  ספרים להכרת אותיות הא"ב

  ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

  עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

  ספרים, ילדיי, ספרים – מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

  ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

  רעיונות לחגיגות ספרים

  סימניות לספרים

  סיפור בחרוזים

  שירים וסיפורים מקוריים

  ספרים להורדה בחינם:

  ספר המספרים

  ספר אותיות א"ב

  ספר ABC

  ספר דמויי חיות

  • מוצרים מומלצים

  • חוברת מודפסת העברית שלי

  • מערכת "את זה"11.02.24

  • אם אתם רוצים ללמד את הילדים עברית תקנית בדרך חווייתית בשלב מוקדם ולמנוע טעויות דיבור וכתיבה – זו החוברת בשבילם! הילדים יכירו, ילמדו ויתרגלו נושאים בסיסיים בשפה עברית: יחיד, זוגי, רבים ורבות, שם המספר, מילים נרדפות, זכר ונקבה, מילים הומופוניות למניעת שגיאות כתיב, ניבים וצירופי לשון, הפכים ועוד! החוברת מיועדת לבני 6-9
  • כל הגילאים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים