• VIP
 • מה בפורטל?

  משחק לוח המרוץ לניקיון

  רוצים להעביר לילדים כמה חשוב לשמור על הניקיון וההיגיינה האישית בלי הטפות? הדפיסו את משחק הלוח "המרוץ לניקיון" ונצלו את שעת המשחק עם ילדים מגיל 3+ ללימוד פעילויות השמירה על הניקיון האישי והסביבתי בדרך חוייתית

  מאיה שלום 21.03.12

  העברת ידע ומסרים חשובים לילדים בגילאים שונים חייבת להתבצע בשפתם, כלומר באמצעות משחק, שירים, הפעלות וסיפורים. אחד הנושאים החשובים שאנחנו מלמדים את הילדים מגיל קטן הוא נושא הניקיון, ההיגיינה והטיפוח האישי, בבית בעיקר מדוגמא אישית, בגן במסגרת הפעלות שונות, ובמסגרות נוספות.

  ככל שהחוויה הראשונית שבה ייתקלו הילדים בנושא השמירה על ההיגיינה תהיה נעימה יותר, הם יתחברו לנושא. לצד המשחקים באמבטיה, שירי הניקיון, סידור וארגון החדר, מיון הכביסה לפי צבעים וקיפול הבגדים, כדאי לנצל את שעת המשחק עם הילדים ללימוד חווייתי מיוחד של נושא הניקיון מזוויותיו השונות.

  בדיוק לשם כך הגינו את משחק הלוח "המרוץ לניקיון", שבאמצעותו מטפסים הילדים במעלה לוח הפעילויות לשמירה על הניקיון – כיבוס הבגדים, סירוק, שאיבת אבק, צחצוח שיניים, שטיפת ידיים, ועוד. לצד כל אלה פזורות פעילויות הפוכות של הזנחת הניקיון האישי והסביבתי – זלזול בשמירה על ההיגיינה וטיפוח הגוף, בגדים מלוכלכים, כינים, סביבה לא נקייה ועוד.

  במהלך המשחק הילדים מתקדמים דרך הפעילויות. אם הם מגיעים לפעילות חיונית לשמירה על הניקיון – הם מתקדמים. אם הם מגיעים לפעילות הזנחה – הם חוזרים לאחור. המנצח הוא הילד שהגיע לסוף המסלול ראשון.

  משחק לוח המירוץ לניקיון

  של יפעת רוט

  צריכים את זה

  משחק לוח המרוץ לניקיוןקובץ בסיסי:

  ליחצו כאן להורדת משחק להדפסה המירוץ לניקיון

  מספריים

  קרטון ביצוע או בריסטול

  דבק

  קוביית משחק

  חיילי משחק

  יוצרים את זה

  מדפיסים את הקובץ (שני דפי A4 )

  מדביקים על בריסטול בגודל מתאים או מניילנים.

  שימו לב – המשחק מכיל לוח ודף עם פירוט מה הוא אורח חיים היגייני ומה הוא אורח חיים לא היגייני.

  משחקים את זה

  המטרה: להגיע ראשון לסוף הלוח.

  1. מתחילים מהמשבצת המסומנת "התחלה". כל שחקן בוחר לו חייל ובתורו – זורק את הקובייה וצועד על גבי המשבצות בלוח מלמטה למעלה.
  2. אם מגיעים למשבצת עם אורח חיים היגייני – מתקדמים 3 צעדים קדימה, אם מגיעים למשבצת עם אורח חיים לא היגייני – חוזרים שלושה צעדים אחורה. אם מגיעים למשבצת ריקה לא עושים כלום – נותרים במקום.

  מגוונים את זה

  אפשר להוסיף שיח על הפעולות שמוצגות בתמונות – כל ילד שמגיע לתמונה מסביר מה מתרחש בה ואומר האם מדובר על אורח חיים היגייני או על אורח חיים לא היגייני.

  לומדים את זה

  משחק לוח המרוץ לניקיוןניקיון והיגיינה

  מרוויחים את זה

  העלאת יצר הסקרנות

  התמודדות עם תחרות 

  דחיית סיפוקים, איפוק וסבלנות

  הקניית הרגלים

  משמעת והצבת גבולות

  פיתוח מיומנויות חברתיות


  עוד על טיפוח, ניקיון והיגיינה לילדים:

  לשמור על הניקיון וההיגיינה

  דומינו אביזרי ניקיון

  גמילה מחיתולים

  מתמודדים עם הכינים

  תורת הניקיון לילדים

  מקלחת כערך לחינוך לניקיון

  ניקיון הבית

  דפי עבודה בנושא ניקיון:

  זיהוי גודל - אביזרי ניקיון

  התאמת צלליות - היגיינה אישית

  מי זהה? אביזרי ניקיון

  התאמת כמות לספרה - היגיינה אישית

  זיהוי צליל פותח - אביזרי ניקיון

  התאמת הקשרים - ניקיון

  מי יוצא דופן - אביזרי ניקיון

  • משחקים להדפסה

  • בינגו מדינת ישראל

  • יעל צמח-גרינשפון01.05.24

  • פורטל "את זה" מעניק לכם רעיון להפעלה מלמדת לכבוד יום העצמאות – לוחות בינגו עם סמלים המאפיינים את מדינת ישראל – סמל המדינה, פלאפל, הרצל, הכותל המערבי, כובע טמבל, חותם המדינה, דגל ישראל, ועוד. הדפיסו חינם לילדים מגיל 3 ושחקו, לא צריך לדעת לקרוא במשחק הזה – המשחק מתאים לכל המשפחה!
  • גילאי 6-10

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים