• VIP
 • מה בפורטל?

  מילון התזונה הראשון שלי

  מילון התזונה הראשון שלי הוא מילון משעשע לילדי הגן להעשרת הידע בתזונה ופיתוח המודעות לאורח חיים בריא. הספר מסביר בקלילות ובפשטות מושגי יסוד בתזונה ומעניק כלים מעשיים להורים בנושא האכילה של הילדים. חובה בכל בית

  יעל צמח-גרינשפון 10.11.12

  תעודת זהות

  • מיועד לגיל:3-10

  • כתיבה:אסנת בירנבאום

  • איורים:רפאל

  • הוצאה:אופיר ביכורים

  • תיאור:מילון משעשע להעשרת הידע בתזונה ופיתוח המודעות לאורח חיים בריא. הספר מסביר בקלילות ובפשטות מושגי יסוד בתזונה ומעניק כלים מעשיים להורים בנושא האכילה של הילדים.

  • שמות הילדים:-

  לפני שאתם נבהלים מהמילה "מילון" המתנוססת על שער הספר הקסום הזה, כדאי לכם לקרוא עוד... לא מדובר כאן על הגדרות יבשות של מילים וצירופי לשון המככבים במילון עב כרס בשחור-לבן, אלא בספר חובה שמעביר את נושא התזונה הנכונה לילדים ומגדיר בדיוק מונחים חשובים בתחום זה. מילון התזונה הראשון שלי מעביר את נושא ההאוכל הבריא בצורה ברורה על ידי דימויים מעולים בליווי דוגמאות מחיי היומיום של ילדי הגן ולצד איורים צבעוניים שממחישים היטב את העניין. כך למשל "אוכל" הוא בעצם דלק, ו"ארוחה" היא תדלוק. משפחות המזון מחולקות כמו בצבע לחילות – חיל החי, חיל החלב, חיל הצומח (כל הכבוד על היצירתיות, בן השש שאוהב משחקי מלחמה וחיילים בהחלט התחבר ל"שיעור"....). מערכת העיכול היא צינור ארוך ומפותל שדרכו עובר המזון לאט מן הפה אל פי הטבעת, וללא כמות מספקת של מים, המערכת תקועה, בדיוק כמו מערכת צינורות מברזל. אין לי ספק שלא רק אינסטלטורים יאהבו את הדימוי...

  המילון מסביר על אבות המזון, תזונה נכונה, משפחת השמנים, משפחת הפירות והירקות, ארוחה ואנרגיה, בריאות, ממתיק מלאכותי ומונחים נוספים שכדאי לילדים להכיר.

  תוך כדי ההגדרות משולבים הסברים, כלים מעשיים להורים בנושא האכילה של הילדים: מתחילים את היום בארוחת בוקר שעוזרת לגוף להיות ערני ופעיל ואת היום בחיוך להתחיל; לאכול נכון זה לאכול שניצל ופסטה אבל גם גבינה ומלפפון, לגוון ולאכול מכל אבות המזון, לאכול נכון זה לאכול לאט, כי כשאוכלים לאט אוכלים מעט,ועוד.

  למרות שמדובר על מילון, קראנו את הספר בנשימה אחת וכלל לא הרגשנו שחסרה לנו עלילה. הקטנה בת החמש עקבה בעניין רב אחר הפיה הלבנה שהופיעה על הכריכה ולאורך הספר, הצביעה על המאכלים שהיא אוהבת תוך כדי כך שיחד הפרדנו בין מאכלים בריאים לבין מאכלים פחות בריאים.

  אהבתי מאוד את הגישה של הספר! לא מדובר כאן על אסור ומותר, אלא על מינון נכון ותפריט מאוזן. כדאי לאכול ירקות ופירות בשפע, רצוי להמעיט בממתקים. הספר מדבר אל הילדים באמצעות המציאות שלהם. כך למשל, עניין השתייה המרובה שחשוב מאוד להעביר לילדים מועבר על ידי הניסוח המוכר להם בחרוז: שקוף הוא אלוף! ומוסבר בפשטות: "לפי צבע השתן יודעים אם יש בגוף מספיק נוזלים". הביצה היא אצילה ואף ניתן טיפ לזכור איך מבחינים בין החלבון לחלמון – החלמון בל' צהוב כמו לימון, החלבון בב' לבן כמו חלב.

  אגב , גם ההתייחסות למים לא ברורה מאליה ברוב ספרי התזונה הנכונה לילדים, כך שמגיע שאפו גדול למחברת שחשבה על הכל. בנוסף, ההתייחסות לוויטמינים ומינרלים שלא מספקים אנרגיה לגוף, אבל רצויים לתפקודו ולבנייתו ראויה לציון. רק לא היה ברור לילדים מדוע הצמד של הוויטמינים והמינרלים מצוירים כשני ילדים במצב ברוגז...

  לצפייה בסרטון של הספר:

   

  החרוזים תורמים למקצב ההגדרות ובהחלט ניכר שאסנת בירנבאום המחברת חשבה הרבה על כל מילה ולא הסתפקה בחרוזים מאולצים להעברת המסרים החשובים מעולם התזונה הנכונה.

  אסנת בירנבאום היא דיאטנית קלינית בעלת ניסיון רב בארץ ובשוויץ. השתתפה בצוות הכתיבה של "תפור עליי" – תכנית לקידום הבריאות במערכת החינוך. מרצה בפני הורים וילדים על תזונה חיונית ומודעת. כדיאטנית קלינית בעלת גישה פילוסופית היא משלבת בין עולמות הרוח, השכל והרגש.

  מיועד לגיל: 3-10

  כתיבה: אסנת בירנבאום

  איורים: רפאל

  הוצאה: אופיר ביכורים

  נושאי לימוד: בריאות ותזונה נכונה לילדים, צבעים, אגדות.

  שמות הילדים: -

  מחיר: 54 שקלים.

  עוד ספרי תזונה נכונה לילדים

  עוד על בריאות ותזונה נכונה לילדים

  להאכיל באהבה ובהיגיון

  חשיבות אכילת הדגים

  חשיבות אכילת הביצים

  חשיבות החלב

  לגדול ללא חלב

  חשיבות שמן הזית

  מסטר שייק פירות

  דפי העשרה, הפעלות ומשחקים בנושא תזונה נכונה:

  מונופול ירקות ופירות

  משחק לוח המירוץ לבריאות

  פירמידת המזון

  צלחת בריאות – ירקות

  בינגו תזונה נכונה

  תחנות הפעלה ספורטיביות בנושא פירות וירקות

  עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

  ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

  ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

  שלטים על ספרים  

  סימניות לספרים

  ספרים להורדה בחינם:

  ספר המספרים

  ספר אותיות א"ב

  ספר ABC

  ספר דמויי חיות

  • גילאי 3-6

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים