• VIP
 • מה בפורטל?

  משחק שובר שגרה למשפחה

  דווקא כשיש שגרה, בחורף, כשהאנרגיות נמוכות, כשקר ורטוב והנטייה היא להישאר בבית, אנו מזמינים אתכם לבילוי זמן איכות עם הילדים ולפעילות משפחתית שוברת שגרה, מעוררת ציפייה והתרגשות. רוית לירון ומרב זימלר מחברת "טיקיטק" המציאו ועיצבו, צריך רק להדפיס!

  מערכת "את זה" 21.01.14

  יצירתיות ודמיון מתובלים אצלי באהבה וניסיון רב עם ילדים. "תנו לי נושא", אני אומרת לקולגות ולחברים "ואני אבנה לכם סדנה, מסיבה, אצור תוכן ואפתח את הרעיון". אני אלופת ההפקות וההמצאות עד שמגיע החורף עם השגרה והקור. האנרגיות שלי משתנות ואני מוצאת עצמי מתאמצת כדי להמציא משחק שובר שגרה. נוזפת בעצמי על היצירתיות שנעלמה, נלחצת מהעננה שמעליי, ולפתע אני מבינה. אני מבינה למה כל כך חשוב להתאמץ ולחפש דרכים לשבור את השגרה. מבינה למה אני מתעקשת על הנושא שאותו אני מתקשה לנסח עבורכם במילים. אני מבינה עד כמה השגרה שיש בה שלווה, רוגע וביטחון היא גם מדכאת את היצירתיות וההתרגשות. מבינה עד כמה חשוב לתבל את הימים האחידים בצבעים וטעמים נוספים.

  החגים נשארו רחוק מאחור, ואנו בעיצומה של תקופת למידה אינטנסיבית. עבורנו ההורים שגרה זו גם הקלה. הכל ידוע וצפוי מראש, סדר יום שבועי קבוע ומתוקתק בזמנים של חוגים, לימודים, שיעורים, חברים. לכאורה, זמן רגוע ונינוח. זמן שנותן ביטחון וכוח.

  עבור ילדים, בית ספר היא מסגרת שדורשת חשיבה, משמעת, עמידה במשימות והתמודדויות חברתיות. "תלמידות" היא עבודה וככל עבודה יש בה למידה, התפתחות וגדילה אך גם התעייפות ושחיקה. בתקופה זו שבין החגים, כשאין חופשות, הפוגות ומנוחה, מומלץ ליזום וליצור הזדמנויות לגיוון ועניין.

  משחק משפחתי שובר שגרה

  צריכים את זה

  קובץ משחק שובר שגרה להורדה

  פריטים שישמשו כחיילים

  קוביית משחק

  יוצרים את זה

  מדפיסים את שני הדפים, מחברים את שני הדפים ללוח משחק אחד. שימו לב להדביק את הדף הראשון מעל החלק החופף בין שני הדפים לקבלת לוח שלם.

  אפשר להדביק על קרטון ביצוע או בריסטול לשמירה על הלוח.

  מניחים את החיילים בתחילת המסלול, כל ילד בתורו זורק את הקובייה ומתקדם בין ימי החודש.

  במשבצות רשומות הוראות ומשימות לביצוע. בנוסף, ניתן לסמן אירועים מיוחדים צפויים בחודש, והילדים מוזמנים לצבוע כל יום שעובר בצבע אחר (עפרונות צבעוניים) עד שהחודש כולו יתמלא בצבעים.

  מרוויחים את זה

  חיזוק ביטחון העצמי

  חשיבה חיובית

  פיתוח תכונת הסקרנות

  פיתוח היצירה והיצירתיות

  הבעת רגשות דרך משחק

  פיתוח עצמאות

  דחיית סיפוקים, איפוק וסבלנות

  עוד על רוית לירון:

  אמא לתאומים פעמיים

  ערכת התארגנות משפחתית

  פירמידת משימות לילדים

  דף תיעוד חוויות לאמהות

  ליצירת קשר:[email protected]

  לאתר:www.tikitime.co.il

  עיצוב גרפי: מרב זימלר

  • משחקים להדפסה

  • בינגו מדינת ישראל

  • יעל צמח-גרינשפון01.05.24

  • פורטל "את זה" מעניק לכם רעיון להפעלה מלמדת לכבוד יום העצמאות – לוחות בינגו עם סמלים המאפיינים את מדינת ישראל – סמל המדינה, פלאפל, הרצל, הכותל המערבי, כובע טמבל, חותם המדינה, דגל ישראל, ועוד. הדפיסו חינם לילדים מגיל 3 ושחקו, לא צריך לדעת לקרוא במשחק הזה – המשחק מתאים לכל המשפחה!
  • גילאי 6-10

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים